За количеството сок и водата?

  • 1 845
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Вече става по топло и бебето ожаднява по-често, но ми прави впечатление, че ако дам вода изпива по 20 мл. няколко пъти в рамките на 1 час и е нервна през това време, според мен защото не може да се напие с вода. Ако дам сок, изпива 60 мл. от раз и се успокоява. Колко най-много сок мога да дам?

# 1
  • Мнения: 1 645
И аз се чудех,защото и Ян много пие сокчета.Като хване бутилката и не пуска GrinningДавам му постоянно между храненията.На ден изпива средно около 200 мл.По препоръка в консултацията обаче разреждам сокчето с водичка.Пробвай така.

# 2
  • Мнения: 46 437
И дъщеря ми предпочиташе сок, според мен е по-вкусно, преварената вода е блудкава, от скоро се излъга да пие и то до 50-60 мл. на ден.

# 3
  • Мнения: 444
На вашата възраст, ни бяха казали 2 пъти по 60 грама! Катя пиеше по веднъж на ден по 80-90, защото ме домързяваше да и правя по 2 пъти на ден! Сега е по топло и е нормално да искат повече течности!

# 4
Тук ни съветват да пие до 150мл на ден.
И аз смесвам вода със сок - чист сок не иска да пие.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Защо не пробваш да даваш трапезна вода. Ние още от 1 месец сме с такава, защото колкото и да преварявах и прецеждах чешмяната вода пак оставаше варовик. А тази е бистра, въпреки, че пак я преварявам за всеки случай. Но е доста по вкусна и ние си изпиваме между 100-250мл. на ден от нея. А за сокчетата и аз се чудих по колко най много мога да давам, защото като свърши сокчето и моя син така ревва? Иска още, но аз не смея да му давам по много. Най много се пристраших да дам 50мл.

# 6
  • Мнения: 4 244
Течности давайте колкото децата ви искат да приемат. Едни могат само с 150 мл други като моите жаби изпиваха по 500 мл.
Не пиеха чиста вода до 18 м. Винаги съм давала сокове 1:1 разредени с вода или чай неподсладен

# 7
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
доста вода си пие.купихме и овлажнител за въздуха като мислехме, че е сух от климатиците и за това бебето е жадно ,но пак си пие доста- сокове около 100мл- или пресни или му разреждам пюрето с вода ако е останало от храненето.за вода. дали ще е чиста или като чай от лайка или шипки доста си пие от макък.прави разлика и ако е жаден си иска вода.

# 8
  • София
  • Мнения: 938
И ние много рядко пием само вода, затова разреждам сокчетата в съотношение 3 към 1. Давам трапезна, а не преварена, но пак е цяло чудо ако приеме към 20 мл за деня. Сокче (разредено с вода, както казах), давам по 40-50 мл. два пъти на ден - което прави около 30-40 чист сок. Не й го давам чист, че е много сладък и не искам да я свиквам на сладки неща.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, давай колкото иска ама не се отказвай от водата! АЗ давам изворна или трапезна - даже не я преварявам от началото на четвърти месец!
А сока - ми според мен той не насища така както водата - просто е по-сладък и затова бебетата го предпочитат. Пробвай малко чайче във водата или разреждай сока.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Танче, давай колкото иска ама не се отказвай от водата! АЗ давам изворна или трапезна - даже не я преварявам от началото на четвърти месец!
А сока - ми според мен той не насища така както водата - просто е по-сладък и затова бебетата го предпочитат. Пробвай малко чайче във водата или разреждай сока.
Ама той си пие вода без проблем. Просто не знаех какво количество сок мога да му давам, не вреди ли нещо, ако дам повече? Че по книгите има графа за всяка възраст до колко сок максимум може да се дава.  Thinking  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт