Петна от пролетното слънце

  • 512
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте скъпи дами,
Имам въпрос към Вас.Не обичам студеното време, но пък като се затопли проблемите ми и недостатъците ми започват да излизат на яве.Става въпрос за следното.С появата на пролетното слънце,челото ми взе да става на тъмно кафеви петна,сещате ли се все едно не съм си мила лицето незнам колко време,стои като мръсно.Писна ми вече когато си вдигна отпред косата и разкрия челото вечно да ме питат какво ти е там на челото.Срам ме е вече.Колкото и добре да изглежда даден човек ,като му зададат един два пъти  такъв въпрос се сринва самочувствието му.А използвам уж крем дневен и за около очите с Ув- защита на EVELINE=Дайте ми съвет как да се отърва от тези петна и да предотвратя появата на нови.Ще съм Ви много благодарна! Чао чао за сега.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 395
Наскоро в една от темите за слънцезащитната козметика, коментирахме, точно това, че пролетното слънце е много силно и доста коварно.  Wink Ъгълът му на огряване е друг и пр.
Пролетното слънце след сивата зима заварва кожата неподготвената за ярката светлина и много бързо причинява на незащитената с подходящ екран кожа, петна.
Особено чувствителни са сега и кожите на бременните жени, защото там голяма роля играя и хормоните.
Изпитала съм на свой гръб с втората ми бременност и чак след като станах на петна и започнах да виждам, как кожата ми с дни се променя започнах да отдавам още по-голямо значение на слънцезащитата и да разбирам смисъла на превенцията.
Затова все казвам, колко е важно да се предпазва лицето целогодишно. Защото интензитета на слънчевите лъчи в различните дни на годината е различен, и дори през зимата има много ясни и много слънчеви дни. Wink
Та основното, което исках да кажа, а се отплеснах в обяснения Crazy беше: ползването на крем за лице с  UVA защита и -UVB- поне 15 фактор е задължително. За цялата година. Иначе всякакви разкрасителни процедури за лицето биха били безсмислени. Wink

А в твоят случай и 20-25 фактор е добра защита.
Сега на прима виста се сещам за: Eucerin 25 SPF- Anti Age, Avene-20 SPF и Daylong-25 SPF.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 316
Моето лице изгоря зимата като бях на ски, хем се мазах със хубави кремове. Но аз си знам, че кожата ми е много чувствителна и няма спасение. Използвам на Eucerine крем, засега нямам оплакване.

# 3
  • Мнения: 164
Благодаря Ви момичета ,аз ще сменя крема ще си купя друг с по- силен слънцезащитен фактор ,ама вече появилите се петна как да ги премахна?

# 4
  • Мнения: 2 714
И аз ще се включа в темата и аз съм с петна но моите са по носа,седят като лунички.
Преди година ,две се появиха,нищо че съм с доста тъмна кожа,уви слънцето не прощава на никои

Общи условия

Активация на акаунт