Упорита температура без други оплаквания

  • 11 140
  • 53
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата ми дъщеря 3-ти ден поддържа температура между 38 и 39 градуса. Няма й нищо друго, освен неразположението, причинено от температурата- лежи и няма апетит. Нямям идея какво може да й е.
Джипката вчера каза ако продължава така да започнем Суметролим. Може ли така насляпо да започваме лечение, не трябва ли да се направят изследвания и да се търси причината? Или Суметролим е уникално средство за лечение на всякакви болести?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Трябва да направите изследвания, разбира се. Ако трябва пусни на своя глава урина и кръв.

# 2
  • Мнения: 5 393
Разбира се ,че трябва  да се направят изследвания. Кръв и урина. Упоритата температура е знак за някаква инфекция, при изследванията ще се види къде и каква е.

# 3
  • Мнения: 46 438
Пуснете си изследвания.

Зачервено ли е гърлото?

При нас си беше вирус, 4 дена с такава Т, даже до 39.9 + съвсем леко зачервено гърло Tired после като падна, започнаха сополи, кашлица. За 7-8 дни мина, пи Нурофен, когато имаше Т и за грълото смучеше Трахизан.

# 4
  • Мнения: 5 525
И аз съм за изследвания - как така на сляпо ще започва АБ, и какво точно ще лекува?

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И аз съм за изследвания - как така на сляпо ще започва АБ, и какво точно ще лекува?
Мммм да,много си права.Редно е да се направят изследвания за да се разбере,от какво е тази Т.
Може да са много неща.

Бързо оздравяване ви пожелавам

# 6
  • Мнения: 224
И аз съм за изследвания - как така на сляпо ще започва АБ, и какво точно ще лекува?

Суметролима не е антибиотик,аз го давам на малката винаги когато усетя че ще се разболява
и досега сме нямали проблеми.Суметролима се дава в случая при зачервено гърло,придружено с кашлица,тоест при начални симптоми на настинка.Суметролима е заместител на Бисептола и при други случаи се използва и за  уро и гинекологични инфекции.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 12:05 от mammaviki

# 7
  • Мнения: 2 211
Пуснете изследвания, че да не се окаже някоя уро-инфекция. При момиченцата често се случва.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря за отговорите.
За Суметролима съм чувала много негативни изказвания и за сега се въздържам да го почваме.
Пуснахме стерилна урина, надявам се утре да имаме резултат. За кръв не знам дали да ходим- какво точно да изследваме? Левкоцитите със сигурност ще са увеличени.
Гърлото й е чисто, няма хрема и кашлица, нито някакви болки. Ако е уро-инфекция май точно Суметролим ще изпишат Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 485
И гърлен секрет преди Суметролима,,че ние така цяла седмица бяхме с температура,уж вирус,а после се насложи и бактериална инфекция-направи ларингит,та ни изписаха антибиотик "на сляпо".

# 10
  • Мнения: 224
на колко годинки сте

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На 7 е.
Според джипката гърлото й е спокойно.
Може би е нещо по пикочните пътища, имала е вече такава инфекция (Ешерихия коли). А съм забелязала, че и при двете ми деца се повтарят едни и същи инфекции- явно удрят в слабото място.

# 12
  • Мнения: 5 393
А съм забелязала, че и при двете ми деца се повтарят едни и същи инфекции- явно удрят в слабото място.

Да, така е. При Иво винаги първо е носа.При най-малкото нещо се появява хрема и то упорита.

# 13
  • Мнения: 2 211
На 7 е.
Според джипката гърлото й е спокойно.
Може би е нещо по пикочните пътища, имала е вече такава инфекция (Ешерихия коли). А съм забелязала, че и при двете ми деца се повтарят едни и същи инфекции- явно удрят в слабото място.

За съжаление, тези инфекции се повтарят. Все пак, пожелавам да не е това, а просто настинка.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 826
Моите деца като карат някой вирус,той точно така протича-тази зима 3 пъти бяха така-висока т дни наред без други симптоми.Но те нито бяха отпаднали,нито нищо-играят,хранят се нормално..Не са изписвали АБ.Ако до 4-5 дни не мине,тогава лекарката правеше изследвания кръв и урина.

Общи условия

Активация на акаунт