НАСИЛИЕТО В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩА

  • 1 515
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте скъпи майки!Зная ,че темата е много неприятна,но не можем вечно да избягваме проблемите!Преди една от родителските срещи в класа на моя син,прожектираха на нас родителите леко казано растърстващ филм за насилието при децата и над децата.Остнах шокирана от видяното,преживях го тежко,не само аз и останалите родители.Дадоха подробности и факти от случаи на насилие в и извън класните стаи.Потресаващо е,колко ярост и озлобление има м/у децата в днешно време!Жалко е!Страх ме е!Не зная как да науча детето си да се защитава при опасност и дали самият той някой ден няма да посегне на нечии живот,независимо физически или психически!Агресията е тежко заболяване според мен и е нещо,с което ние като родители,трудно бихме се справили.Детето ми е много скромно и свито!Още от сега го манипулират и тормозят,защото аз не му позволявам да удря другите.Трябва ли да го уча да отвръща на ударите в живота с удари?!?Ако имате смелостта и желанието да обсъдим тази тема,ще съм ви безкрайно благодарна,че има съпричастни към този огромен проблем в света,който ни заобикаля!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Weary

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В тези теми е обсъждано
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249772.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267654.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275269.0

Един от начините е да бъдем по-близо до децата си.

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря,беше ми много полезна тази информация!!!!!! easterВесели празници!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз темата я намирам за много необходима - много скочихме някои родители, тази година и като че има резултат. Сплотихме се - разбира се има и делящи се, които не обичат да слушат за проблемните си деца. На всеки може да се случи, детето да е такова, но човек трябва да търси помощ.

# 4
  • Мнения: 18
Аз искам да го запиша да тренира бойни изкуства,но той не желае,притеснява се и не е сигурен в себе си!Страх го е,че няма да се справи!Затова не зная,какво да правя с това дете.Нито аз,нито баща му сме толкова свити,защо той е такъв-незнам!Най-висок и едър е в целия клас!Дори е модел в една от модните кастинг агенции!От къде тази несигурност и липса на самочувствие,също-незнам! newsm43

# 5
Аз искам да го запиша да тренира бойни изкуства,но той не желае...
Нормално ли е да водим децата да се учат на БОЙни изкуства и да очакваме от тях да не се бият?

# 6
  • Мнения: 25 565
Нормално ли е да водим децата да се учат на БОЙни изкуства и да очакваме от тях да не се бият?

Нормално е, разбира се. Стига да попаднат при добри учители.

# 7
  • Мнения: 18
Брат ми тренираше,а също познавам и други мъже,които като деца са тренирали!Там се учат на дисциплина,на правилна преценка в дадена ситуация!Учат се на самоотбрана,а не на нападение!След време започват да имат по-голямо самочувствие,заради сигурността в собствените си възможности!Знаят,че ще се спасят във всяка опасна ситуация!Учат ги дори да не отвръщат на удара,а просто да го избягват!За мен това е изкуство на самодисциплина и самоконтрол!Аз съм "ЗА"!Стига естествено децата да го желаят и ходят с удоволствие на тренировки!В залите се изморяват,изразходват енергията си и по този начин се отървават от агресията без неприятни последици!След това са достатъчно уморени,за да мислят за интернет клубове,дискотеки,алкохол и наркотици!Тези деца стават спокойни,уравновесени и зрели хора!Не натрапвам мнението си на никого,но за мен нещата стоят по този начин!Доказано е и съм привърженик на тази идея! newsm10

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Брат ви сигурно е бил интелигентно дете, но за съжаление напоследък се виждат и друг вид деца, които тренират и това не го разбират, че не трябва да си показват уменията в училище.

# 9
  • Мнения: 18
Може би както написа Как Сийка,много зависи от треньорите,от школите в които възпитават,а и те самите са възпитаници!Има много измислени и неориентирани учители като навсякъде!Има такива,които с желание преподават в училище и други,които са се наместили с връзки и понятие си нямат от училищно възпитание и контрол! newsm12

# 10
  • Мнения: 25 565
Аз затова употребих думата учители, а не треньори. Бойното изкуство не е само спорт, то е философия и начин на живот.

# 11
  • Мнения: 998
migeto1980 , моят син скоро ще навърши 9г. и като чета за твоето дете, все едно е за моето. Само дето моето така и не е намерило поприще на което да изпъкне и аз му съчувствам за това. Преживява дълбоко дори и словесното насилие. А какво ли ще е с физическото. И аз все още не съм намерила разрешение . Засега действаме с поощрения, разбиране и подкрепа. Но дали е достатъчно?!

# 12
Брат ми тренираше,а също познавам и други мъже,които като деца са тренирали!Там се учат на дисциплина,на правилна преценка в дадена ситуация!Учат се на самоотбрана,а не на нападение!..........Тези деца стават спокойни,уравновесени и зрели хора!Не натрапвам мнението си на никого,но за мен нещата стоят по този начин!Доказано е и съм привърженик на тази идея! newsm10

В класа на сина ми - когато бяха 1 и 2 клас, момченце, трениращо бойни изкуства, добре беше овладяло да рита качествено децата, когато прецени, че е застрашено, както и да ги блъска с глава в коремите, но той не беше побойник, защото не размахваше юмруци. Имам отлични впечатления и за качеството на треньора по карате в детската градина, когато синът ми ходеше там - качественият треньор си позволяваше да шамаросва децата, когато не спазваха желязната му дисциплина. Опитах да се оплача в Агенцията за закрила на децата, но те се размърдаха едва след като напуснахме градината. Може би трябва да бъде осакатено някое дете, за да се обърне внимание. Просто съм отвртена от подобно "изкуство". Мое мнение.

# 13
  • Мнения: 18
Анитка,нашите деца просто са по-чувствителни,по-раними и затова имат тези проблеми с останалите!Някакси са затворени в себе си и останалите го усещат,а знаеш когато по-силния надуши по-слабия,напада и унищожава!!!!! Sadдианна-н,много зависи от учителите и аз това казах!Едно са тези по децките градини и училищата,а съвсем друго -в истинските,професионални школи! Wink

# 14
  • Мнения: 998
Аз също съм ЗА обучението в бойни изкуства. На нашите "плахи" деца, би им се отразило добре си мисля. Но и моят син отбягва спортовете, защото знае, че "там не го бива". И не знам какво да направя, за да го заинтригувам и да пожелае да тренира. Засега темата за самоотбраната не го вълнува, защото не се е почувствал в такава ситуация ( и слаба Богу!).

Общи условия

Активация на акаунт