искам бебе

  • 1 651
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Здравейте на всички. преди известно време Ви писах и сега пак пиша. от тази година започнах да стимулирам овулация / с лекар естествено /, с КЛОСТИЛБЕГИТ 2*1 на ден за 5 дена и после от 14 ден ДУФАСТОН, след което ми дойде. пак ходих на лекар и пак ми даде КЛОСТИЛБЕГИТ 2*1 на ден за 5 дена и после от 14 ден УТРОГЕСТАН. сега пак ми дойде , но с 4 дена закъснени и с много силни болки. незнам дали да продължа 3 месец лечение с хормони или да се ориентирам към инсеминация. на мъжа ми са правени изслидвания и всичко е в норма дали не трябвя да направим тест за съвместимост и тогава инсеминация незнам доста съм объркана и много ми е тежко. от 5 год правим опити без успех. от миналата год тръгнах по доктори и ми правиха и цветна снимка и всичко е проходимо.имала съм обаче обърната матка и тръбите ми били малко прегънати. това голям проблим ли е или е нещо нормално  newsm78.моля някой да ми каже ако е минал през тия перипети дали е имала ефект или какво още ще трябва да правя Praynig.    bouquet

# 1
  • Мнения: 499
искам и още нещо да допълня. дали ще бъде необходимо да се обърне мъжа ми към уролог понеже са му казали че тази вена / забравих и името/ , през която минават сперматозоидите е надута и трябвало да се оперира понеже там се задържала топла кръв и убива част от сперматозоидите. дали някоя от вас може да ме носчи към такъв доктор, който извършва този вид операция / казаха че била рутинна операция траела 15-20 мин./ Thinking

# 2
  • Мнения: 4 324
Къде е правена спермограмата?
Разширената вена се казва "варикоцеле" и ако е в по-напреднал стадии единственото лечение е оперативно.
Как ви е морфологията?

# 3
  • Мнения: 499
спермогромото я правихме в майчин дом втория път, а първия път в цибалаб ама от там ефект никакъв. просто нямаше никакви данни за нищо. за това пуснахме в майчаи дом и от там всичко излезе на яве.значи като я показах на лекарката тя каза че е добра обаче е 50% / 50% и тя каза че ако направим тази опрерация ще имаме успех, но каза за сега да не избързваме. и още нещо да попитам - ще има ли успех ако започнем с хапчета за засилване на спермата или ще трябва първо тази операция и после хапчета.

# 4
  • Мнения: 1 950
Първо направете спермограмата в някоя клиника за репродуктивно здраве. Спермограмите от Майчин дом или коя да е лаборатория не са 100 % достоверни.
След като направите спермограмата отидете на консултация с д-р Кацаров, който е андролог, той ще прецени дали варикоцелето е за операция.
Моят съвет е за сега да прекратиш каквито и да е стимулации с Клостилбегит, докато не се уточни състоянието на мъжа ти, а също и състоянието на тръбите ти. Какво означава, че били малко прегънати?

# 5
  • Мнения: 4 324
Подкрепям Цветунчо. Изяснете положението със спермограмата, варикоцелето също, а на този етап не приемай повече Клосилбегит.
Потърсете консултация с д-р Кацаров.

# 6
  • Мнения: 499
в петък съм на преглед отново и това ще я питам лекарката, понеже вече не знам според мен трябваше да има бременност, но все пак аз не съм специалист.ами за тръбите така каза - били леко прегънати като намачкани стояли не знам какво е имала предвид. а тоя д-р къде се намира? Simple Smile

# 7
  • Мнения: 409
На мен пък ми се струва странно, 4е този док. е изписал клостилбегит  Thinking

# 8
  • Мнения: 499
еми нали клостилбегит стимулира овулация за това ми го дава да го пия от 5 ден на цикъла 5 дни по 2*1 на ден и след това дуфастон първия месец и после утрогестан - от 14 ден. ама незнам защо смени дуфастона с утрогестана може би имат различни съставки. незнам вече съм тотално объркана и ми е бая тежко. дано по-скоро да забременея за д амога да забравя всичките мъки и ходене на лекар. Cry ПИСНА МИИИИИИИИИИИ Close

# 9
  • Мнения: 409
А ти изобщо имаше ли проблем с овулацията? Аз май за други вероятни проблемчета четох, или не съм разбрала.
Защото на мен така на посоки ми беше изписал един гинеколог Клостилбегит и аз от него се напълних с кисти без да забременея. После тръгнах на прегледи при специалист по фертилитет и той каза, че Клостила е бил напълно противопоказан за мен. Та сега ме чистят от кисти.

# 10
  • Мнения: 499
може да се каже и да и не за овулацията. тестовете от хормоните показаха че не всеки месец правя овулация и за това съм с клостила. но днес бях на лекар и от утре пак започвам с клостила и после ще почивам известно време щото вече 3 месеца го пия. и каза на 21 с мъжа ми да отидем понеже може па ми правят инсеминация. Praynig

# 11
  • Мнения: 4 324
може да се каже и да и не за овулацията. тестовете от хормоните показаха че не всеки месец правя овулация и за това съм с клостила. но днес бях на лекар и от утре пак започвам с клостила и после ще почивам известно време щото вече 3 месеца го пия. и каза на 21 с мъжа ми да отидем понеже може па ми правят инсеминация. Praynig

21-ви ден не е ли малко късничко за инсеминация.
Кога по принцип ти е овулацията?
Като приемаш клостилбегит следят ли те на ехограф?

# 12
  • Мнения: 499
не сте ме разбрали правилно или аз не съм ви обяснила. става въпрос за 21,04 тогава ми е 14 ден от цикъла. Crazy.предния месец имах спукан фоликул и един който беше на път да се спука в левия яйчник.  Party

# 13
  • Мнения: 4 324
не сте ме разбрали правилно или аз не съм ви обяснила. става въпрос за 21,04 тогава ми е 14 ден от цикъла. Crazy.предния месец имах спукан фоликул и един който беше на път да се спука в левия яйчник.  Party

Опс, извинявай. Аз видях 21-ви и си го нагласих за 21-ви ден Crazy

# 14
  • Мнения: 499
Ето ме пак. В понеделник с мъжа ми сме при док. и евентуално може да се направи инсеминация. Но доки ще прецени. Каза ако не стане с инсеминация мъжа ми де се обърне към уролог и да започва лечение докато аз почивам от хормоналните лекарства. Стискайте ми палци. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт