Пухкаво бебе

  • 2 187
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Мамита, да споделя, много съм притеснена. Бебо е на 6м, 10дни , висок е 67см, а тежи вече 9200. този месец за мой ужас кантарът показа 1кг в повече. иначе го захранвам от 4седмици, т.е .от средата на 5м., яде 50гр. зеленчук /картофче, морков вече/, и 50гр плодово пюре час и половина след млекцето.  ядем и нощем по 3-4 пъти. Кърмене никога не отказва. Притеснявам се, защото е много "гънчест", подсича се и гънките му са зачервени, иначе е доста жизнен.
Да добавя, че се роди 3420гр и си наддава първите 2м по 1300гр, а после по 800-700гр
Да му променям ли режима, ако има мами с вече по-големи дечица, които са били едрички, моля да пишат. благодаря newsm32

# 1
  • Мнения: 2 467
Moeто бебе беше пухкаво и с гънчици. Сега е кльощава госпожица. Колкото повече започват да се движат, толкова повече отъняват.
Не съм ограничавала или сменяла режим.

# 2
  • Мнения: 1 121
И моят юнак така. На 2 месеца вече беше 7.200 кг. Laughing Laughing Laughing Да ти е жив и здрав, това не бива да те притеснява, а радва. Вие с баща му високи ли сте? Ние сме и е нормално и бебко да е едричък.

# 3
  • Мнения: 94
да са ви живи и здрави, и аз и таткото сме били трътлести, ама не чак толкова, а и не са ни хранили нощем

# 4
  • Мнения: 502
  Моят е дундьо,роди се голям(4.800),наддаваше по килце до шестия месец,направи си сметка колко тежи сега!Да е здрав,това е!Надмина по килограми тригодишната си кльощава кака!Отначало и аз се притеснявах,че е доста едър,но лекарката каза,че се развива хармонично-и на дължина и на тегло!Не се коси,всичко е наред! Laughing Peace

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Сакън, никакви диети на бебето! Сега растат, сега им трябва "гориво"
Ние тук си имаме едно американче, на 6 м. тежи някъде 10 кг само от кърма  Wink,  сестричката му е като фиданка до него, нищо че е на 2 год. и е 11 кг.

# 6
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Чета в бебешкия дневник-4 мес.20 дни-9,200 кг-69 см..
Така,че добре сте-храни детенцето.Като поотрасне няма да го познаеш какъв щурец е. Peace

# 7
  • Мнения: 8
Ne se pritesnqvaj! Nie sme 5.5 m, a veche tejim okol 9.5kg. Netrqbvashe da naddavame za tozi mesec, no sme lakomi. I az se pritesnqvah, no majki ot foruma me uspokojha. Da e jiv e zdrav beboka i dsa vi radva;-) Grinning Grinning

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
На една приятелка,която живее в Германия бебето и на 4 месеца беше 10 кг. изключително и само на кърма PeaceНемските педиатри не са я карали да го подлага на диета,а търновските само цъкаха и се чудеха това как е става само от кърма.Детето е вече двегодишен елегантен младеж,така,че лично аз не виждам причина за притеснение Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 618
Не се притеснявай  Hug И моята мома беше доста "нагъната" и постоянно беше над нормата за съответната възраст. Педиатърката я беше кръстила "гюлето", дори се съгласи да отложим захранването за след 6 месеца. След седмият месец, като започна да се движи повече, спря да качва с такива темпове. Като проходи съвсем се втали, гънките се стопиха и сега е стройна мадама - 9.900кг  Heart Eyes

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дъщеря ми на 6м беше 9100, след това покрай прохождането, а то съвпадна и с летните горещини даже имаше месеци на пълен застой. Сега е даже слабичка, въпреки чи си хапва доста обилно. Обявила съм залози сред роднините на колко месеца синът ми ще е 9 кг, защото и той наддава подобаващо, на 2м беше 6800. Ми така е, като ми е хранителна кърмата Mr. Green

# 11
  • Мнения: 94
благодаря, спокоявате ме много. 
Бадем, а на нас сестрата ни каза "шишко". Ей, все едно на мен го каза! Аз открай време съм чувствителна на тази тема.  Simple Smile

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-като започне да се движи повече ще утанее  Hug

# 13
  • Мнения: 781
Ми така е, като ми е хранителна кърмата Mr. Green
И мазничка Mr. Green

За авторката на темата: не се притеснявай и не подлагай детето на диети, престъпление е от страна на педиатрите при положение, че майката има кърма да не дават не бебето да яде.
Моя син качва по 1 300кг само от кърма и педката все вика "а бе много яде това дете бе давай му по малко"
ooooh! а то си ми е съвсем нормално детенцето и ще му давам колкото и когато си поиска докато има. smile3533

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
... добре сте-храни детенцето.Като поотрасне няма да го познаеш какъв щурец е. Peace

Аз също мисля така.
Моят син беше пухкаво бебе, с гривнички по ръцете и краката. Но откакто проходи, храната я превръща в енергия, която трябва да изразходва ежеминутно... доста поотслабна...

Общи условия

Активация на акаунт