Захранване с диня и краставици

  • 9 920
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 767
От кога мога да давам диня и краставици?
Не че много бързам, но моят син проявява голям интерес към тях и като ги види на масата
започва да се дърпа и да вика ам ам, и направо ми става жал.
Предполагам, че няма да е проблем щом съм дала тиква и тиквичка, но пак да попитам
За пояснение утре ставаме на 7 месеца

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ама сега сезон ли им е? Мен би ме притеснявало да няма разни химикали и консерванти (знам, че с нещо пръскали краставиците, за да се задържат по-дълго свежи)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Краставица дадох за първи път тези дни и то защото много искаше да яде от нашата салата.Притеснява ме основно това,че все още са парникови и пръскани с какво ли не.Но и от друга страна те през цялата година май са си все такива...Диня съм й давала миналото лято да посмуче,ама съвсем малко.Беше на около 7 м.Сега когато не им е сезона не бих дала,защото са изкуствено зрели и вероятно третирани с много химикали.

# 3
  • Мнения: 10 982
Краставица дадох още в първите месеци след захранването, но беше домашна.  Диня мисля да предложа, когато им дойде сезона.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За динята изчакай сезона им. Краставици има и БИО краставици понякога в Билла, ако толкова проявява интерес, може да му вземеш от тях.

# 5
  • Мнения: 1 691
Краставица дай спокойно - едва ли ще успее да отхапе много от нея, но поне ще я надъвче.
За динята по-добре изчакай да й стане сезон.

# 6
  • Мнения: 1 449

Краставица
- за опитване, смучене, хранене с пръсти и прочие е подходяща
- няма голяма ценност в детското хранене (откъм витаминен и минерален състав)
- може да създаде чувство за ситост (детенцето да не поеме достатъчно друга храна)
- фибрите са предимно в кората (предлага се добре обелена; без семки – според възрастта)
- слабоалергенна
- въвеждане 8-18 м. (според различни източници)

Горе-долу същото важи за динята – извън сезона няма много смисъл.


Краставицата е средно нитратен зеленчук. Ако не е био, махат се поне 1-2 см откъм дръжката (там се натрупват най-много нитрати) и задължително се бели (в кората има поне 2 пъти повече нитрати от вътрешността).

Общи условия

Активация на акаунт