Постни зелеви сърми - Ето как?

  • 12 013
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Здравейте! Hug

Открих замразени зелеви листа в камерата и вече са готови да ги сготвя   chef
Но не знам как се правят постни зелеви сърми. До сега съм правила само с месо.

Някой ще сподели ли някоя вкусна рецепта? Търсих и тук и в "Любими рецепти",
но не ми излезе нищо в търсачката  Tired


Благодаря   bouquet

 Heart Eyes

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 15:09 от Ан_Ma

# 1
  • Мнения: 5 001
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
   Ако сърмите са от прясно зеле се добавя домати и магданоз в плънката(без чубрица)

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 13:13 от TheNMaster

# 2
  • Мнения: 4 447
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
   Ако сърмите са от прясно зеле се добавя домати и магданоз в плънката(без чубрица)

Отивам да готвя!

  bouquet

  chef

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
TheNMaster   bouquet
Ти си моят кумир Hug

# 4
  • Мнения: 5 001
TheNMaster   bouquet
Ти си моят кумир Hug
Благодаря ти за доверието

# 5
  • Мнения: 4 447
Направих сърмите така:

Нарязан пресен лук - около една по-голяма купа.
Два средни моркова.
Една чаша за мляко, ориз.
Магданоз.
Кориандър.

Запържих в малко олио всичко горепосочено.
Навих в зелевите листа и подредих в голям гювеч.
В средата остана празно място, защото се оказа,
че едното от пликчетата  е с нарязано зеле.
Сложих го по средата и разбърках с останалата смес
за сърмите. Полях с една чаша телешки бульон Маги,
а след това добавих и още две без бульон. Станаха 3 Simple Smile
След това "поръсих" малко зехтин.
Накрая ръснах малко куркума и червен пипер.

Мушнах в предварително заграята на 250 градуса фурна.
Пекох докато сместа завря и намалих на 200.

Вече е готово, цялата къща мирише на манджа,
а аз преглъщам ли преглъщам.

Добър Апетит!   bouquet

  chef


Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 15:10 от Ан_Ma

# 6
  • Мнения: 4 447
Забравих да кажа, че в сместа за сърмичките добавих и еда шепа счукани орехи  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
И сега ако сложиш една снимка съвсем ще ми потекат лигите  newsm22

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Искам само да споделя че вчера ужасно ми се приядоха, и то не заради сърмите , а заради плънката на TheNMaster
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
 

И понеже нямах зелеви листа, си направих плънката, после в една тавичка сложих един замразен микс от броколи, карфиол и брюкселско зеле , отгоре изспипах ориза и гъбите, налях 3 чаши бульон, малко къри и стана чудно!

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 12:11 от Lindita

# 9
  • Мнения: 5 001
Искам само да споделя че вчера ужасно ми се приядоха, и то не заради сърмите , а заради плънкара на TheNMaster
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
 

И понеже нямах зелеви листа, си направих плънката, после в една тавичка сложих един замразен микс от броколи, карфиол и брюкселско зеле , отгоре изспипах ориза и гъбите, налях 3 чаши бульон, малко къри и стана чудно!
Blush Blush Blush
Радвам се,че ти е харесало...  bouquet   bouquet   bouquet

# 10
  • Мнения: 780
Направих сърмите така:

Нарязан пресен лук - около една по-голяма купа.
Два средни моркова.
Една чаша за мляко, ориз.
Магданоз.
Кориандър.

Запържих в малко олио всичко горепосочено.
Навих в зелевите листа и подредих в голям гювеч.
В средата остана празно място, защото се оказа,
че едното от пликчетата  е с нарязано зеле.
Сложих го по средата и разбърках с останалата смес
за сърмите. Полях с една чаша телешки бульон Маги,
а след това добавих и още две без бульон. Станаха 3 Simple Smile
След това "поръсих" малко зехтин.
Накрая ръснах малко куркума и червен пипер.

Мушнах в предварително заграята на 250 градуса фурна.
Пекох докато сместа завря и намалих на 200.

Вече е готово, цялата къща мирише на манджа,
а аз преглъщам ли преглъщам.

Добър Апетит!   bouquet

  chef




Би ли споделила как беше вкуса?  В смисъл зелен лук, и то в голямо количество, с кисело зеле?

Твоята плънка с всичките и зелении бих я използвала за постни лозови сърми.

Зелевите ги правя с много стар лук (поне 2 големи глави), който запържвам добре и после към него добавям ориза. Лукът всъщност прави сърмите сочни и несбити. Като подправки ползвам чубрица, черен пипер и сол.

Мисля си, че както си ги правила в гювеч, е можело да им се направи и заливка от яйце и кисело мляко с лъжица брашно.
С тези теми за зеле в буркани и сърми май ще слагам пак зеле да вкисва и ще умириша махалата. Mr. Green

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 9
Направих оригинала
 
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
 
Като след сваряване ги  запекох със смес от кисело мляко и яйце . Чудни са ! Благодаря за идеята!

# 12
  • Мнения: 5 001
Като след сваряване ги  запекох със смес от кисело мляко и яйце . Чудни са ! Благодаря за идеята!
И аз така ги правя,но авторката на темата питаше за постни затова не казах за млякото и яйцето....

Радвам се,че са ви харесали   bouquet   bouquet   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 804
Запържваш една голяма глава лук,морков,гъби - всичко нарязано на дребно,ориз(да стане стъклен).Подправки - черен пипер,червен пипер,чубрица и един настърган суров картоф(стават по- пухкави и не са сбити).
Завиваш и после както предпочиташ или печеш в тавичка в която си добавила вода или в тенджера.....
   Ако сърмите са от прясно зеле се добавя домати и магданоз в плънката(без чубрица)
а ако е с прчсно зеле ,как обработваш листата преди това newsm78

# 14
  • Мнения: 5 001
Да разбира се иначе не можеш да завиеш сърмите.Значи изрязваш твърдите жилки на листата и ги попарваш леко,колкото да омекнат,за да са гъвкави....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт