Детето ми ходи на пръсти.Помогнете!

  • 3 770
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Дъщерями е на една година и 9 месеца.Проходи на 1 год.и 4 мес.,но ходи на пръсти.Проходи със стандартните буйки,но сега като и сложа обувка с твърда подметка не иска даходи с тях.През повечето време ходи на пръсти,но когато тя си реши стъпва на цяло стъпало.Дайте някой съвет> Sad

# 1
  • Мнения: 73
Моят син даже тичаше на пръсти.Посъветвай се с личния лекар но мисля ,че няма нищо страшно

# 2
  • Мнения: 1 032
Ако се притесняваш, поискай направление за ортопед и отведи детето да го види. И без това е хубаво след като вече е проходило детенце да посетите ортопед за профилактичен преглед, няма да навреди, а и ти ще се успокоиш.

# 3
  • Мнения: 780
Ако се притесняваш, поискай направление за ортопед и отведи детето да го види. И без това е хубаво след като вече е проходило детенце да посетите ортопед за профилактичен преглед, няма да навреди, а и ти ще се успокоиш.
Peace

И дъщеря ми ходи така отвреме на време.От една седмица, като върви "набива пета", все едно маршерува.

# 4
  • Мнения: 1 961
Ето един съвет - няма нищо по-хубаво от ходенето с босо краче  /имам предвид без обувка, но чорап може/ Grinning  Сега започва да се затопля времето, подсигури да е топло на пода - постели с нещо и пускай детенце босо да се учи. Ще видиш че много бързо ще си стъпи на цяло краче. А за изключване на нещо притеснително, просто за успокоение можеш да се консултираш със специалист.   Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 211
На мен ортопедът ми каза, че няма нищо обезпокоително в това. Даже било хубаво, защото се разтягали сухожилията. Но все пак го заведи на лекар, за да успокоиш душата  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 512
Моята кръщелничка е в първи клас, до скоро ходеше на пръсти, но докторите казаха, че няма страшно, не знаят за случай, в който възрастен човек да ходи на пръсти  Peace

# 7
  • Мнения: 647
Откакто е проходила дъщеря ми ходи почти само на пръсти ooooh! Не ми е ясно как издържа , но за нея явно не е проблем Simple Smile Вече е на 7 г . и незная дали е необходимо да предприема нещо...
Ще следя темата.

# 8
  • Мнения: 2 211
Откакто е проходила дъщеря ми ходи почти само на пръсти ooooh! Не ми е ясно как издържа , но за нея явно не е проблем Simple Smile Вече е на 7 г . и незная дали е необходимо да предприема нещо...
Ще следя темата.

Ами тя си е готова балерина  Laughing

# 9
  • Мнения: 647

Ами тя си е готова балерина  Laughing

Да ти кажа...хм..малко е дебеличка  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 211

Ами тя си е готова балерина  Laughing

Да ти кажа...хм..малко е дебеличка  Crossing Arms
Запиши я, тъкмо ще отслабне  Wink

# 11
  • Мнения: 524
но докторите казаха, че няма страшно, не знаят за случай, в който възрастен човек да ходи на пръсти  Peace
Това ортопед ли го е казал? Защото съм виждала 20 годишно момче да ходи на пръсти, скъсено сухожилие, чакаше за операция. Малката ми дъщеричка също ходеше на пръсти и много се притеснявах, понеже голямото ми дете имаше проблем с крачетата, сега е на 2.6 год. и всичко е наред, вече не ходи на пръсти. Но дали е проблем може да каже само ортопед.

# 12
  • София
  • Мнения: 114
Големият ми син ходеше и продължава да ходи на пръсти. Наблюдава го ортопед на всеки шест месеца. Имаше точно притеснения за скъсени сухожилия. Засега операция не се налага и май по-скоро е лош навик. При повече забележки от наша страна нещата се задълбочават. Потърсете и друго мнение. Peace

# 13
  • Мнения: 123
моят съвет е да потърсиш специалист.Не защото задължително има проблем а за да си наясно че няма.Тогава ще си по спокойна и нещата ще се оправят без да полудееш.

# 14
  • Мнения: 1 044
Моето дете ходи на пръсти, но когато стои прав и стъпил на цяло ходило, понякога ходи и на цяло ходило. Щом стои на цяло ходило неподвижен, значи може и да ходи така. За мен скъсени сухожилия ще има, ако детето изобщо не може да стои на цяло ходило

Общи условия

Активация на акаунт