Странно поведение при хранене

  • 2 145
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
Накратко проблема ми се състои в следното - от скоро малкия дЗвер категорично отказва да се храни, докато не успея по някакъв начин да му намажа устата с това, което е планирано за ядене. След това ще ми изяде и ръката, заедно с лъжицата.
Просто не желае да започне храненето и се дърпа с адско отвращение.
Определено ме разиграва /така предполагам/, така че търся идеи за справяне с нововъзникналата ситуация.
Не съм фен на насилственото хранене на детето, така че първите няколко пъти го оставих гладен до следващото хранене, но това не помага - просто първата му реакция е такава. Няма значение какво му се предлага. Шоколада не прави изключение  Mr. Green
Нещата започнаха преди около месец.
Ако имате въпроси - ще отговоря.

# 1
  • Мнения: 2 818
Това ми  прилича на баш бебешки пубертет. Важно е да се каже "не",  пък дори после да е "да". Остави го сам да се храни (дори да омаже всичко, няма да е задълго мазането). Може би се  бунтува срещу тебе (нормално за  тази възраст), а не срещу храната. Ако правилно съм разбрала, че ти го храниш....

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Да не те отчайвам, но моята дъщеря втора година преди всяко хранене ( у дома) крещи, че не иска да папка и да се дърпа. Това е докато седне на масата, после започва да лапа с удоволствие.Вече не обръщам внимание.

# 3
  • Мнения: 2 722
Мактуб, всъщност аз се опитвам  Wink да го храня.
Оставям го и да се омаже - не ми пречи, така се учи.
Обаче когато закуската е филийка, нарязана на парченца, за да си взима сам, най-щастливо е кучето  Mr. Green
Поведението му прилича на игра, но физиономиите и начина, по който се тръшка - не.

Еди, номера е, че той не отказва да седне на масата, дори сам сяда на стол, и чака да го преместя на детския стол. Но не започва сам яденето. Ако му е предоставено за самостоятелно хранене го мята на земята, ако аз му подавам се върти гърчи, грозна работа.

# 4
  • Мнения: 2 818
Като си дава закуската на кучето да стои гладен  Simple Smile , но ти си преценяваш ситуацията на място  Peace

# 5
  • Мнения: 1 652
Галче, борба за внимание е това. Лелей, каква интуиция имат тези деца не си е работа.

Понеже познавам ситуацията. Значи дребосъкът чува и вижда агресията на баткото и усеща, че губи от вниманието ви и той вероятно е загубил. И си  решава- я да се преборя за своята  част по свой начин  Mr. Green

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Гале,това най-вероятно е период,които ще отмине след време.
Преслава до ден днешен не лапа нищо,преди да близне със език два три пъти дали става аджеба за ядене. Rolling Eyes

Идва ми на ум да го оставяш повече да играе вън,ама толкова,че от игра и щуреене да огладнее като вълк,пък да видим тогава,дали първо ще маже и после ще яде. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 722
Дарена, не бях го оглеждала от този ъгъл, но ми е на-малко вероятно. Все пак Милен не е всеки ден нонстоп див, а това се повтаря ден след ден от известно време. Пък и не води до повишено внимание от моя страна защото не съм маняк на тема - хранене на всяка цена. Знаеш, че съм привърженик на идеята, че няма дете доброволно умряло от глад.
Ивка 10, навън като свободни електрони сме от 7,30 сутринта до 20 вечерта с 2 часа прибиране за сън. Ето и сега, дъжд или не - ние пак зрасваме да мерим улиците и да уважаваме локвите.
За гладен - гладен е.
Че близва и вика после - ам с освирепяла физиономия - прави го. Ама шоколада поне да не "дегустираше" насилствено  Laughing

Най-лесно ми е да го оставя да освирепее до степен до която да си изяде всичко още преди да е сложено на масата.
Ама търся по-мек начин, без да му мацвам едва ли не насила от храната на устата. Пък и за каква дегустация говорим, катон е е отказал нищо след това  hahaha
Идеята ми е, евентуално с ваша помощ да открия краткия правилен път за справяне с положението. Ако не стане - здраве - в крайна сметка на сватбата на него ще му се свмеят, че не хапва от питата /ако до тогава ритуала е същия  Joy/

# 8
  • Мнения: 1 843
Не знам какво да ти кажа.

Вече година и половина е така, а ядеше като невидяла преди... Имам разни трикове, но те са по-скоро убеждаване с говорене, колкото да хапне залък поне. Иде реч, обаче, за доста по-голямо дете...

При нея специално така разбирам винаги, кога нещо я тормози (не е нужно да е кой знае какъв емоционален конфликт, може просто някой да й е казал нещо накриво, да не съм й купила поредната гадост Е330...). Просто реагира първо с храната.
Когато решим проблема, пак започва да си хапва.  Wink

Не щеш да ти говорим за "третични" рани, иначе бих ти казала, какво ми каза след най-дългия си период на неядене...  dont

# 9
  • Мнения: 2 818
Не щеш да ти говорим за "третични" рани, иначе бих ти казала, какво ми каза след най-дългия си период на неядене...  dont



Какво?

# 10
  • Мнения: 2 123
При нас това е знак, че иска да яде сам.
Разиграваше ми същите сцени и се цупеше, а понеже аз зъщо не съм фен на насилственото хранене, в момента, в който махнех купичката надаваше вой "Даааайййййй"
Накрая един ден така ми причерня, че за да не го убия на място, последвах съвета на братовчедка ми и излезнах за малко от стаята докато стане безопасно за детето Mr. Green, обаче в бързината съм оставила купичката и лъжицата пред него.
Когато се върнах го заварих самодоволен и мляскащ, размахващ доволно лъжицата. Трябва да му призная, че почти нищо от храната не беше отишло зян. Та разбрах къде е ключа от бараката.
От вчера обаче, вече си казва, по-точно крещи "Саааам"

Това с филийката и кучето е едно към едно у нас. Затова аз наблюдавам като обергрупен фюрер или извеждам Хъкълбери в другата стая. Иначе по принцип храненето си е игра откъдето и да го погледнеш. Номера със самолета пробвала ли си го
П.С
Шоколад ли  Shocked Не му ли е рано на Митето бре  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 722
Дар, кажи на лични, заинтригува ме.
Той иска да яде, обаче се опитва да наложи като че ли маймунджалъка. Ако не иска да яде, аз не насилвам, не държа на всяка цена да хапне залче. По принцип не е злояд, има апетит, храни се обилно и качествено.
Тази вечер съпруга ми го нахрани без хък и мък.
В интерес на истината следобяд му обелих банана и го оставих на масата, без да го слагам да се храни специално. Дойде и каза - мамо дай и ам. И си го изяде.

Фуси, точно на вашето ми прилича - край с храненето от моя страна. Зачислявам му паница и лъжица и каквото изяде, това.

По въпроса за рано и шоколад - моето мнение се разминаваше с това на брат му по въпроса за захранването на бебето, та още на 9 месеца го захраних с всичко, с което Милен не успя да ме предвари  hahaha Иначе трябваше да стоя като страж непрекъснато.

При нас храненето не позволявам да се обърне на игра. Има малко правила у дома, но храненето е правило - яде се в определени часове, яде се на масата, не се разнася храна из стаите /за това ме е яд, че го оставих днес да се размотава дъвчейки/. Не се играе и не се става от масата.

# 12
  • Мнения: 606
  И Марти е същата скица. Дърпа се все едно му буташ л..но. Вече не закусва, не вечера.... Само ако има салата от краставици яде. И после го боли коремът. Направо се притеснявам.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


При нас храненето не позволявам да се обърне на игра. Има малко правила у дома, но храненето е правило - яде се в определени часове, яде се на масата, не се разнася храна из стаите /за това ме е яд, че го оставих днес да се размотава дъвчейки/. Не се играе и не се става от масата.
  Peace И в нас има такива правила. Дъщеря ми се опитваше да ме накара да я храня гонейки я с чинията, но не се получи. Не съм я лишавала от храна, но и стана ясно,  че на масата се храним всички заедно и храна не се разнася по стаите.

# 14
  • Мнения: 3 367
Оставям Стеф да яде сам (не да ги храним) изцяло от 18м,оттогава взе да си уцелва устата много добре. Слагам посуда,салфетки и пр,съобщавам че имат 15 мин за ядене,после вдигам масата,навивам едно като будилник и като звънне-който ял-ял,който не-си ляга гладен.
Ако ядем 4та-докато баща им се наяде (мноооооооооооо бавно яде той) е правилото.
Здраво дете от глад няма да умре,но не търпя неуважение към мен или храната . Ако мята по пода и хлопа с лъжицата, и прави топчета от хляб-става.
Не правя драми,не викам,не моля,не жужа като превозно средство. Много бързо се научи Ния, Стеф се инати и си ляга гладен около месец около 2та си година,мина му.
Имат доста стриктен режим,3 яденета и 1 закуска в 4,без хрупалки помежду.

Общи условия

Активация на акаунт