Плат вместо боя или тапет???

  • 1 860
  • 6
  •   1
Отговори
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Имам една малко луда идея - вратата на детската стая от вътрешната страна да я облепя с плат. Някой има ли представа какъв плат като материя ще е най-подходящ, с какво да го залепя? И мога ли след като го залепя да "запечатам" с лак?

Първоначално идеята ми беше да залепя от тапета, но вратата е по-широка от ширината на ролката, а с наставяне на тапета ще стане малко грозно като че ли newsm78

Не искам да я боядисвам, а и за да я боядисвам ще трябва доста да си поиграя да замаскирам миниатюрните дупки от кабърчета, останали след брат ми ooooh!

Та приемам съвети Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Интересна ти е идеята! Peace
Мисля, че по-добре ще се захване нещо памучно или поне с висок процент памук. Предполагам, че с Ц 200 ще се залепи читаво.
И да се похвалиш, когато я направиш. Simple Smile
 
А дупките би могла успешно да замаскираш с кит за дърво и след това боя.

# 2
  • Мнения: 3 770
Според мен платът трябва да е по-плътен , от рода на тапицериите, за да не се набръчка ,като стегне лепилото.

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че е подходящо да се ползва лепило - по-скоро от тези пистолетите със скобички, не знам как се казват.
Иначе идеята е много добра - гледала съм по някои шоута да правят целите стени в плат - малко шантаво, но само за вратата ще е интересно.
Може и под плата да сложиш 1 пласт дунапрен и после ще можете да си закачате снимки и други неща с габърчета. За нещо такова става въпрос

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 744
В "Слънчогледи" продават универсално лепило за дърво, плат, метал и т.н. Мисля, че ще ти свърши работа. Технологията е много лесна - намазваш повърхността, върху която ще лепиш, слагаш плата и минаваш отгоре отново с лепилото. Но не съм сигурна доколко това е безопасно за детска стая, заради изпаренията, които би могло да има от лепилото. Затова по-добре лично се информирай в Слънчогледи. Ако не ти е много спешно, мога да снимам моето лепило. За съжаление в момента то е на вилата обаче и ще ходя чак в събота там.

# 5
  • Мнения: 2 211
Най - доброто решение е да си избереш изображение, примерно любим приказен герой на детето и да поръчаш да ти го напечатат върху фолио в някоя рекламна агенция. Платовете събират много прах, дори и лакирани.

# 6
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Благодаря на всички за отговорите, съветите и идеите Hug

tety, признавам, че не бях помислила за това, че ще събира прахоляк Peace

Като осъществя преобразяването на вратата ще се похваля непременно, независимо какво реша да направя в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт