Пак въпрос за пет-кратното хранене

  • 973
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мили мами знам,че въпроса ми сигурно е банален, но и аз да попитам :
моята бебка е на 2месеца и половина,храним се 6 пъти през три часа,но тя повръща поне след 3 хранения,иначе изяжда по 120мл. АМ.Та въпросът ми е следния мога ли да я храня със същото количество АМ но 5 пъти на ден?
Тя наддава нормално,но като кажа на педиатърката,че бебка повръща тя ми казва,че е от прехранване,но да си стоим на същият режим.И аз реших да Ви попитам дали някоя от вас може да ми посъветва какво да правя.
Благодаря предварително! smile3525

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние в края на 1-я месец отказахме нощното, а около 3 преминахме на 5 хранения, нищо не съм налагала просто тя сама си ги отказа, нощното го пропуснахме 1-2 пъти и тя не го потърси, а сутрешното спим до малко по-късно.
Според мен пробвай на 5 и то ще си покаже дали му стига, можеш да увеличиш дажбата за сметка на броя хранения

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен може да разредиш храненията -може да и е тежко на стомахчето и затова да повръща  Peace

# 3
Не знам  newsm78, ние сме почти на 5 месеца и аз тепърва ще махам шестото хранене, а малкият също повръщаше в началото, но сме се държали по сума ти време на ръце след всяко ядене докато уригне хубаво. Ако детето наддава добре, може би наистина не пречи ако разредиш храненията, но да не реве през нощта, че и е малко. Ние сме по график за сега. Не съм ограничавала броя, другия вариант наистина е по-голямо количество и по-малко хранения. Пробвай.

# 4
  • Мнения: 728
На 3м.синът ми сам определи да се храни 5пъти,но вместо 120-130мл. увеличих на 140мл.

# 5
  • Мнения: 1 896
   Оригва ли се добре детето след всяко хранене?
   Каква марка АМ мляко ползвате? Дали не е възможно причината за повръщането да не е в количеството АМ, а това, че точно това АМ  не понася  добре на бебето ти.
   Освен това повечето от марките АМ имат лечебни такива, които са подходящи именно за бебета, които повръщат след хранене.Например ако сте на Aptamil, можеш да го смениш с Aptamil AR, а ако сте на Фризолак можеш да го змениш с Фризовом...

# 6
  • Мнения: 1 197
Според мен може да разредиш храненията -може да и е тежко на стомахчето и затова да повръща  Peace
Абсолютно съм съгласна

# 7
  • Мнения: 41
Благодаря за всички отговори.Днес ще я пробвам на 5 хранения по 120мл. и ще видя как се чувства.
Ulia ние сме на Аптамил от както се е родила,педито знае,че повръща,но според нея е от прехранване и ми каза да не сменям млякото нито количеството и 6-те хранения.
Бебка си наддава добре( пу-пу да не и е уроки),затова Ви питах дали е възможно 5 хранения.
Приятен ден на всички  newsm51

# 8
  • Мнения: 2 960
Според мен може да разредиш храненията -може да и е тежко на стомахчето и затова да повръща  Peace

подкрепям Peace

# 9
  • Мнения: 1 062
А според мен зависи, колко повръща детето. Ако връща по-мъничко е възможно да е от недобро оригване. Моето бебе, когато беше на 2-3, че и 4-ри месеца, ако не се оригнеше добре винаги повръщаше. Ако повръща много(като количество), тогава опитай да намалиш броя на храненията, но щом детето си ги изяжда... Не знам.

# 10
  • Мнения: 107
може да ви се стори странно но ние сме на 5 м и се храним ЧЕТИРИ пъти Shocked
така си нагласи малката режима сама защото иначе и тя ми повръщаше- просто сме увеличили к-вото на храната-по 200 мл-педито първо се учуди но после каза че няма проблем защото общото к-во което приема на ден детето е по-важно. така че според мен м е зле да пробваш-то ще си проличи ако е гладно детенцето а пък от др.страна така ще му е по лекичко на коремчето

# 11
  • Мнения: 407
на тази възраст и ние повръщахме от прехранване,но беще все още на кърма и на поискване и беше ужас докато се реголираме...ама мисля че по добре да мнамалиш храненията и да му е по-лекичко на стомхчето.

# 12
  • Мнения: 71
ние бяхме на 4 месеца когато преминахме на 5 кратно хранене като увеличихме АМ от 120-135мл. на 150мл. и бебчо издържаше да не яде вече 3,5ч. Всичко зависи от детето. Пробвай и то ще ти покаже как му понася.

# 13
Друго, за което се сещам е да питак как и по колко повръща детето. Моят в първия месец повръщаше по много и като фонтан, оказа се, че съм го хранила с биберона с 3 дупки (голям срам), сменихме бибероната и всичко се оправи, понеже се хранихме с Фризолак, а бебчо беше запечен, преминахме и на Фризовом, смесено давах от двете, защото това мляко е и против повръщане и запек. Важно е да си го подържиш, да оригне добре, да не му е тежко на стомахчето, ние се хранихме доста дълго, давах му една част, чаках го да оригне продължавах и пак ....Сега нямам никакви проблеми, яде за 2-3 мин. и даже не го чакам и да орига, на 5 месеца е. На някои деца, каналчетата са им по-тесни и затова повръщат повече, защото като оригнат и връщат храна, но това се израствало, а Фризовома е по-гъст и спасява много положението, можеш да го месиш с Фризолак - малко от едното, малко от другото и така, но никога не съм му намаляла храненията, след седмица ще направим точно 5 мес. и до сега бяхме на 6 хранения, като на обяд си яде пюре, а от 3-4 дни, намалихме с 1 хранене и овеличих на 150-160мл млякото.  Това е. Успех.  baby_neutral

# 14
  • Мнения: 41
Намалих храненията на 5,но тя пак повръща.Вече незнам какво да правя.Утре ще званя на друг педиатър да видим какво ще каже,че се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт