Не мога да и угодя

  • 811
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

От едно известно време Таня е станала ужасна Sad С нищо не мога да и угодя - почти по цял ден мрънка, реве, тръшка се. Като клекна да я гушна и тя ми бута колената да се изправя и вдига ръце нагоре да я взема. Като я взема обаче и започва да ме блъска и рита - всичко това е съпроводено с едно ужасно пищене. Опитвам се да я заиграя, но нищо не я впечатлява вече. Дали е някакъв период или?!? Дайте идеи да спасявам положението, че без кръст и ръце останах - клекни, вдигни...
На всичкото отгоре се научи да се качва сама на масата отгоре и направо ми настръхват косите като я видя Shocked Shocked ShockedОще не е успяла да падне, но...с това катерене не мога вече да я опазя.
Нещо е сърдита на баща си и не иска и да го погледне даже, камо ли той да я носи на ръце. Дори и не иска да яде като той я храни. Поне аз успявам да я нахраня.
Но ако продължава така ще започна сама да си приказвам Crazy Crazy Crazy

# 1
  • Мнения: 311
Ами не се опитвай.Един ден си отдели за инат и и покажи кой е шефа.Мойте и двете са минали от там,за третото вече съм подготвена и знам.
Колкото повече обръщаш внимание и се стараеш да угодиш,толкова по-зле става.Не изчаквай много,да не стане късно и един ден инат да не стига.
УСПЕХ И ЗДРАВИ НЕРВИ .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами аз не мога да издържа да и слушам толкова време да реве Sad И мъжът ми това ми каза - да я оставя, обаче на мен ми се къса сърцето и си я гушвам. Хубаво, че през седмицата е на ясла и там надали някой и угажда толкова.

# 3
  • Мнения: 1 086
Еееех, къде са онези малки сладки момиченца, които бяха миналото лято???? Като ти видях темата, прегледах снимките от срещата ни на октомврийско - ноемврийските бебоци от 2003 г. на НДК миналото лято. И Марина е станала една, не е за разказване. Много агресивна към мен и всички деца. Бие се без причина, мен ме хапе зверски понякога, тръшка се. Изобщо нямам думи. И но всичкото отгоре понякога сама се удря. Аз не я удрям (досега само веднъж и още съжалявам), но явно навън вижда доста агресия и всичко копира.
И като гледам всички познати деца, които минаха 1г и 6м , станаха много непослушни. Явно е поредния период, който трябва да изтърпим с много здрави нерви и много обяснения.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Еееех, къде са онези малки сладки момиченца, които бяха миналото лято???? Като ти видях темата, прегледах снимките от срещата ни на октомврийско - ноемврийските бебоци от 2003 г. на НДК миналото лято.
Някой ни ги е сменил Laughing Laughing Laughing
А за удрянето и аз не я удрям - само я шляпвам по дупето, ама то през памперса и тя ми се смее само - мисли, че се закачам. Към другите деца не е агресивна - ходи и си играе с тях, дава си играчките, нямаме такива проблеми, но когато е с мен и баща и е ад...дано бързо да отминава този период, че незнам как ще се справяме - хубавото поне е, че идва лято и можем да бъдем повече време навън - да тичат и да се изморявт по-бързо, за да спинкат по цяла нощ и ние да имаме малко спокойствие Simple Smile

# 5
 newsm78 А аз си мислех, че като стане моята мома на 1.7-8 месеца ще се кротне, а то като гледам не било така. От сега се катерим, пищим за всяко нещо, инати се, тръшка се и всичките тия работи се сменат за 15 секунди. както пищи от кеф и бяга из цялата къща така изведнъж започва да мрънка и да иска да я взема на ръце....  tantrum
тя винаги си е бил а дива, но сега.... мале, мале какво ме чака....
май ще трябва да си стягам нервите и да дишам дълбоко

# 6
  • Мнения: 26
 Simple Smileздравейте от една мама със повече стаж . знайте че всичко е на периоди и минава идва друг молете се Praynigда минават по бързо .много късмет newsm10

# 7
  • Мнения: 5 468
Значи кучето скача според тоягата. Видяла е, че с реви  мрънкане всичко се постига и го прилага ефектно пред теб. Когато реве и мрънка без причина и ти се чудиш, как да й угодиш, никога няма да можеш, защото тя така иска.
Когато моето Гери започна така да ми се налага /тя също се качва вече на масата и пищи като я свалям оттам/ и прави същите номера, та когато ми се тръшне без причина да реве и търкаля по земята, излизам от стаята! Ревът веднага спира и се чува шляпане по коридора, идва да ме търси... Като ме намери, изкривява муцунката, аха да ревне пак, но се позамисля и не го прави вече. Искам да я науча, че чрез рев, нищо не се постига и да спре с тези манипулации... Надявам се, че ще я науча.
За компютъра също имаме големи разногласия. Реве и иска да праска по клавиатурата. Колкото повече й говоря, че не е хубаво да седи на компютъра, тя толкова повече пищи и се тръшка. Когато спра да й обръщам внимание, млъква и се заиграва с нещо друго.
Много са хитри малките зверчета и знаят как да постигнат целта си. Така че според мен, трябва да му обясниш, кой командва парада, иначе се превръщаш в роб на детето си.

# 8
  • Мнения: 4 244
Момичета спокойно - никой не ви е сменил децата.
Имайте търпение няколко месеца - присъствате на бебешки пуберитет.
Моя син точно излиза от него и пак се върна слънчевото ми любвеобилно момченце.
До преди 1 месец беше най голямото говедо на света - с всички описани от вас симптоми. Вече е на 2 г 2 седмици - разлика от небето до земята
Проявете търпение и бъдете вие същите. Няма нужда вие да се променяте, децата ви се променят. Просто имат нужда от време да преодолеят вътрепната си борба от това че могат да се движат свободно, а в същото време да се усещат още по зависими от нас
Въоръжете се с търпение и любов - кризите ще отшумят даже по бързо.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Момичета спокойно - никой не ви е сменил децата.
Имайте търпение няколко месеца - присъствате на бебешки пуберитет.
Моя син точно излиза от него и пак се върна слънчевото ми любвеобилно момченце.
До преди 1 месец беше най голямото говедо на света - с всички описани от вас симптоми. Вече е на 2 г 2 седмици - разлика от небето до земята
Проявете търпение и бъдете вие същите. Няма нужда вие да се променяте, децата ви се променят. Просто имат нужда от време да преодолеят вътрепната си борба от това че могат да се движат свободно, а в същото време да се усещат още по зависими от нас
Въоръжете се с търпение и любов - кризите ще отшумят даже по бързо.

Това ми звучи доста окуражително  Simple SmileНадявам се наистина да мине по-бързо този пубертет.
Аз засега съм търпелива, поне до колкото мога, но само като си помисля, че яслата почива юли и август и ще се гледаме по цял ден и се плаша.

# 10
  • Мнения: 4 244
Аз засега съм търпелива, поне до колкото мога, но само като си помисля, че яслата почива юли и август и ще се гледаме по цял ден и се плаша.
Не се плаши - моя син го гледам в къщи, каката ходи само половин ден на градина.
ПРедстави си какво беше у дома до преди месец #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 195
Пък аз си мислех,4е само моя така прави Rolling EyesСамо 4е при нас пищенето запо4на много отдавна и аз не помня ве4е кога newsm78,като 4е ли съм привикнала към него Whistling
Като по4не много да ме дразни го оставям и не му обръщам внимание.Той си се заиграва след известно време.

Общи условия

Активация на акаунт