От кога извара

  • 10 810
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Напоследък ,разглеждайки зеленчуковите пюрета,(тъй като сега се захранваме с тях-на 5м.и 16дни сме)попадам на такива,които са с извара и са за бебета на 4м.
От кой месец може да се дава пюре ,в което има извара(напр.картоф+извара),кога Вие дадохте извара,защото на мен ми се струва ,че пюре с извара за 4м.е много рано,ние сме малко по-големи,но не искам да сгреша(за сега съм въвела тиква и тиква с картоф-стигнали сме до половин бурканче,смятам после да е картоф+морков,а след това ...какво да бъде?)

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах да давам пюре с извара след 5-я месец,а в 8-я започнах да я слагам в попарата  Peace

# 2
  • Мнения: 5 940
Най-добре поне след навършени шест месеца. Давала съм няколко пъти от готови, купени пюрета, иначе предпочитам да правя на сина ми закуски със сирене. Изварата не е най-добрият млечен продукт за бебе.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нали изварата се прави от кисело и прясно мляко?И двата вида млека се включват около годинката на детето.Защо тогава изварата се включва в менюто на детето от 5-ия месец?Винаги ми е било много странно и се надявам някой да ми обясни!

# 4
  • Мнения: 5 940


 Нали изварата се прави от кисело и прясно мляко?И двата вида млека се включват около годинката на детето.Защо тогава изварата се включва в менюто на детето от 5-ия месец?Винаги ми е било много странно и се надявам някой да ми обясни!
Чела съм обяснения, свързани с технологията на приготвяне, която променяла състава и прави сиренето и изварата по-щадящи продукти.

# 5
  • София
  • Мнения: 569
 5 мес.в пюретата от готовите.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Извара съм правила много пъти сама.Нищо щадящо не виждам в крайния резултат ConfusedСтава като тази по магазините, даже по-хубава.Моя позната ми каза, че слагат и мас вътре.Едва ли е от внушение, но като любител на изварата вече започнах да вярвам, че има мас.Хем ми лъщи, хем ми е доста тежка на вкус.

 Аз не бих дала извара на дете под година, скептична съм Confused

    Мерси, valerie !

# 7
  • Мнения: 161
Дадох за първи път в десетия месец, в комбинация с плодове. Приличен десерт за сл.закуска, но не ни допадна особено.

# 8
  • Мнения: 27 524
Пюретата с извара и йогурт са за над 6 месеца. И не са като изварата и киселото и прясното мляко, обработени са. Както и йогуртите за 5 и 8 месеца. А иначе правена или купена извара - около годинката, да  Peace

# 9
  • Мнения: 502
аз започнах да давам от плодовите пюрета с извара на хипп преди месец, но прясна извара не съм давала. вчера гледах рецепта за овесени ядки по бон апети с педиатърката. та закуската беше с извара и беше за деца над 10месеца. това което ме озадачи беше че към овесените ядки се добавя пюре от круши, извара и пасирано киви. та за кивито се чудех не е ли след годинката, а и за изварата де.... newsm78

# 10
  • Мнения: 514
Давам извара откакто включих попарката --някъде към 7-я месец!Първо слагах малко в зел.пюре и като видях че няма реакция си давам всеки ден!

# 11
  • Мнения: 9 973
веднъж дадох да си близне и не съм повтаряла

# 12
  • Мнения: 1 062
Дадох готово пюре с извара, когато навърши 8-ми месец. Ако изчакаш детето няма да загуби нищо.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Погледни и тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264087.0 - още 2 линка в нея
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254325.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154576.0 - с още 2 линка в нея

# 14
  • Мнения: 195
аз дадох на 9 месеца- в комбинациа с плодове за следобедна закуска

Общи условия

Активация на акаунт