моля за съвет: имот в регулация.

  • 2 924
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
здравейте, някой знае ли каква е процедурата как един имот, който не е в регулация може да стане в регулация? Става дума за имот в рамките на града, който се продава от частно лице. Интересува ме от кого зависи и приблизително за колко време става.  Върху имота евентуално ще се строи, така че ако знаете нещо по въпроса, моля помогнете ми!

Ако някой се отзове, ще му бъда благодарна Simple Smile

--
сат

# 1
  • София
  • Мнения: 1 889
  Точната процедура не я знам, но става бавно и с много бюрокрации. Излиза около 2 евро на кв. метър.  Peace
  П.С. И зависи какъв точно е парцела. Ако е ливада, статута на земята се сменя автоматично на парцел в регулация. Но ако е овощна градина, трябва първо да се бракува в ливада и после - в регулация. Успех !  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 77
Благодаря ти, Mirena80!

Ако някой е минавал през такава процедура, ще се радвам да сподели опита си. Става дума за София.

--
сат

# 3
  • Мнения: 3 770
Цитат
  Точната процедура не я знам, но става бавно и с много бюрокрации. Излиза около 2 евро на кв. метър. 
  П.С. И зависи какъв точно е парцела. Ако е ливада, статута на земята се сменя автоматично на парцел в регулация. Но ако е овощна градина, трябва първо да се бракува в ливада и после - в регулация. Успех ! 




И аз не знам точната процедура , но нашият парцел беше ливада и не се смени автоматично.Мъжът ми плати на фирма да се оправи с цялата документация и отне около половин година.Не съм много сигурна,но мисля ,че настъпиха пак някакви промени и процедурата стана още по-бавна.

# 4
  • Мнения: 77
Аз на половин година бих била повече от доволна Simple Smile
Като се има предвид, че после трябва да опрашиш документите за строеж, 6 месеца е напълно приемлив срок...


--
сат

# 5
  • Мнения: 741
И аз се интересувам от темата.Ние пък имаме имот в Банкя,който искаме да продадем,но не е в регулация.Та ако някой знае точно как става,моля да сподели

# 6
  • Мнения: 3 770
Проблемът не е да го продадеш , а до го вкараш в регулация! Да му мислят купувачите! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 741
Само,че цената е почти двойна!

# 8
  • Мнения: 3 770
Така е!Вие искате първо да го вкарате в регулация , за да го продадете по-скъпо,така ли?Най-добре си платете на фирма - ще си спестите много главоболия и разкарване!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 215
В тази тема беше писано по-подробно по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254971.0
От моя личен опит се убедих,че фирмата може да те забатачи яко и следващия път (надявам се да няма такъв,де) бих движила всичко сама.По-бързо ще стане,по-малко нерви ще изхабя и със сигурност по-малко пари.Но,ако на човек не му се занимава и не бърза,може да се пробва с фирма.Като с всяко нещо,има и доволни хора от такива фирми. newsm78

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Скоро вкарвахме имот в регулация, процедурата наистина е бавна и ние наехме фирма. Подава се молба в общината, прави се заснемане на имота, минават едни хиляди срокове, да уведомят всички гранични до имота съседи, иска се становище от ВиК, Енерго, Бтк, РИОС. Зависи и с какво статукво е имота в момента. Минава на общинска сесия после, в най добрия случай на втората или третата след подаването на всички документи. Имаше още доста глупости, отне ни около година. Но миналата седмица забихме колчетата и вече ще вадим виза за проектиране.
Успех и на вас Money
ПП: Само да кажа че ако ще се занимавате вие не мислете че ще спестите пари или време, фирмите които се занимават с това имат позиции в институциите и минават по-принцип по бързо, ако вие нямате познати навсякъде от където се изиска документ може и да минете за по бързо.
Става въпрос за провинцията /Еленския балкан/ в нашия случай

# 11
  • Мнения: 77
Благпдаря ви за отговорите!

Ще ми се да се вклюи някой, който е минал през тази процедура за имот в София.

--
сат

# 12
  • Мнения: 3 770
Няма значение къде е имота , процедурата е една и съща!  Simple Smile Виж , ако е градина , както споменаха по-горе , направо при министъра да питаш , дали може да я изсечеш ?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт