Карти ТАРО

  • 109 691
  • 593
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
По какъв начин си "гледате" на ТАРО?

Аз "хвърлям" само по Келтски метод, но ми е интересно за минало, настояще и бъдеще какъв е начинът?

Малко ми е трудно и да "навързвам" картите една с друга.
Абе пълен аматьор ама ми е интересно.

Още не знам дали познавам Laughing

# 1
  • Мнения: 101
Рамбо Силек  bouquet
да се запиша в темата да я следя Simple Smile
и аз съм начинаеща с Таро-то, пълен аматьор, ползвам само Келтския кръст, общо взето излизат верни неща, но все още ми е трудно до разгадавам картите... Преди доста време ми беше попадала една книга за магии и тям подобни, имаше и за гледане с Таро, няколко варианта, но тогава още нямах Таро и не запомних нищо, а сега никъде не мога да я намеря тази книга, дори не си спомням авторката, помня само как изглеждаше...
Чувала съм, че за да гадаеш добре с Таро трябва много внимателно да си избереш колодата, тъй като има много варианти, с различни картинки, трябва да вземеш тази, която най ти допада и най те привлича. Също имаше и нещо за съхранението, да не е при други карти, по възможност в дървена кутийка, да влиза въздух да дишат, а също и май като си ги купиш трябваше да престоят известно време у дома ти на спокойствие без да ги ползваш, за да поемат от твоята и на дома енергия...
Моля, който има информация за други начини на гадаене с Таро да ги сподели!

# 2
  • Мнения: 641
Да. Аз ги държа завити в тънка кърпа. Така пише в книгата на Артър Едуард Уейт.
Но много кратичко е обяснено значението на картите.И освен това има противоречиви значения за една и съща карта.
Как да се тълкуват? Кога се взима положителното и кога отрицателното значение.
Ей това не ми е ясно.Например "звездата" е много противоречива- от една страна означава загуба, кражба, лишения; от друга- надежда и светло бъдеще... Thinking

# 3
  • Мнения: 577
 Peace  Записвам се--- ще споделя,малко по-късничко.Рамбо Силек ,помолих модераторите да изтрият поста ми.Много сме бързиииииииии Laughing

# 4
  • Мнения: 101
Аз знам, че е отрицателно значението ако картата е обърната наопаки, т.е. горната част е надолу...
Не се сещам коя е моята книжка, довечера ща проверя, но на мен пък ми идват твърде дълги обясненията и вариантите и ако не гледам на себе си, за да преценя и ситуацията - кое обяснение подхожда най-много, а на друг човек, ми е трудно да реша кое от всички значения важи в случая...

# 5
  • Мнения: 641
Това са значения на изправена карта.Обърнатата означава арогантност, надменност,безсилие. newsm78
 
....и вариантите и ако не гледам на себе си, за да преценя и ситуацията - кое обяснение подхожда най-много, а на друг човек, ми е трудно да реша кое от всички значения важи в случая...

Точно това ми е мисълта.

# 6
  • Мнения: 2 818
....и вариантите и ако не гледам на себе си, за да преценя и ситуацията - кое обяснение подхожда най-много, а на друг човек, ми е трудно да реша кое от всички значения важи в случая...

Тук предполагам трябва да си изключиш мисленето за малко и да избереш някое.

# 7
  • Мнения: 101
 Sad Нямам отговор, предполага се, че трябва да имаш и по-развита интуиция и шесто чувство... и наистина да се "изключиш" докато гледаш, да се оставиш на интуицията да те води какво да избереш от многото значения... много е важно и какви са околните карти, какво е тяхното значение, на как са обърнати... има конкретни комбинации от карти, в които значението като цяло от комбинацията е съвсем различно от това на отделните карти... абе сложничко си е, трябва много сериозни и редовни занимания, за да имаш успех с гадаенето, и най-вече е хубаво да си имаш един вид "ментор", който да помага, но.... аз поне нямам, опитвам се сама да се уча... По този повод си мислех тези дни, че е хубаво първо да прочета малко за медитацията, да се науча малко да медитирам, за да е по-лесно да се "изключа" и да не мисля за друго докато гледам на Таро, за да не влияят собствените ми мисли и емоции и усещания на гадаенето.

# 8
  • Мнения: 594
можете да си гледате на таро он лаин

http://www.newagestore.com/tarot/free.asp

още за значението им

http://dreamtravelers.net/Tarotcardmeanings.html

# 9
  • Мнения: 641

Това ме подсети да попитам и как точно да определя кой Сигнификатор съм.
Според линка - чаша, според книгата - меч.
Освен това сигнификатора може да се определи и по външни белези , и по темперамент.
Как да определя?

# 10
  • Мнения: 594
какво е това  Сигнификатор?
май не съм толкова напреднала Confused

# 11
  • Мнения: 101
какво е това  Сигнификатор?
май не съм толкова напреднала Confused
Сигнификатора е картата, която представлява теб в гледането Simple Smile около нея се подреждат останалите, които според метода на гледане показват ситуация, проблеми, решения и т.н.
И аз не съм сигурна как е правилно да се определи сигнификатора, в мойта книжка имаше някаква инструкция и според нея си определих сигнификатора, но картата, която се падна така и не мога да я възприема, не ми лежи някак си, беше Паж на чашите ако не се лъжа... Приемам нови идеи и методи за определяне на Сигнификатор Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 12:29 от Гарга рошава

# 12
  • Мнения: 594
ето тук долу в саита има  - коя карта сте според датата на раждане или според името.
аз лично бих приела датата на раждане
 http://www.newagestore.com/tarot/free.asp

# 13
  • Мнения: 577
Със всичко съм съгласна.Но не съм на`ТИ` с английския  Blush Нещо в БГ сайтове има ли?Изчетох всичко за предполагаемия произход на картите.

# 14
  • Мнения: 101
Ами, пробвах в този сайт да си определя сигнификатора, но малко странни карти излизат...  newsm78 Бих приела и аз начина на определяне чрез рождения ден, а дори и с името, но ако ми се обясни как се определя, на какъв принцип... това в сайта ми прилича малко на лотария, както е без никакво обяснение и буди твърде много скептицизъм в мен лично....

Общи условия

Активация на акаунт