ПОМОЩ,кърменето ми се превръща в кошмар

  • 465
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Здравейте мами, кърмя бебето си на поискване,засега мисля че се справяме добре, минахме през всички проблеми,характерни за началото и тя наддаде 1,300кг. за месец. Вчера обаче беше истински ад и ако не беше толкова късно вечерта бях готова да се предам и да купя формула. Бебето ми ядеше като невиждало цял ден,висеше ми по час и половина на гърдата и дори след това продължаваше да реве и да си яде ръцете. Реших че е е лактационна криза и така ми стимулира лактацията, обаче вечерта беше истински кошмар,тя се хранеше яростно по около 15мин., после започваше да плаче и скимти, дърпаше се и и се извиваше без да пуска  и на мен очите щяха да ми изкочат от болка или пък пускаше но веднага след това търсеше наново като ревеше с все сила.Пробвах да я успокоя, предлагах другата гърда, тя сучеше малко и отново започваше същата история.След почти 2 часа кърмене с адски болки реших че и е достатъчно и че и аз трябва да си почина малко,не издържах вече нито психически, нито физически. Баща и я взе да я поноси в слинга, единственото, което я успокоява при много силни колики, а тя изпадна направо в истерия от рев, цялата трепереше. След банята яде сравнително спокойно около час и накрая заспа. Напълно съм объркана и на път да се откажа, не знам какво и става, мисля че имам достатъчно мляко, тя пълнеше памперсите като за световно след всяко ядене, даже и повръщаше по малко след като преядеше, вижда ми се малка за кърмаческа стачка а и май признаците са други, колики има и то много силни, но още от първата седмица и никога не е правила така.
Ще съм много благодарна на всяка мама с опит за съвета и, на последното хранене тя се опита да ми направи същият номер, но се успокои като смених гърдата. Но още една такава нощ няма да мога да издържа, нито аз, нито гърдите ми, на които тя си отмъщава така и в същото време не искам да спирам, много жалко ще е при положение, че имам достъчно мляко, а и тя се роди много мъничка и има нужда от млякото ми.

# 1
  • Мнения: 3 506
Здравей, ania. Може би бебчето ти е в период на усилен растеж и суче по-често, за да стимулира образуването на повече мляко. Доколкото си спомням, често първият такъв период е около шестата седмица, а твойто бебче е точно на толкова май. Най-вероятно това е придружено с колики, затова има и реване, освен сукането.
Ако съм права, може би няма да отмине довечера (т.е. ще имаш още поне една такава нощ), но пък след 2-3 дни всичко ще е по старому и ще продължите да се радвате на кърменето. Успех  Simple Smile

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само не се притеснявай - това са периоди,които отминават.Моята маймуна ми ги правеше същите номера на същата възраст - през деня се хранеше сравнително нормално,но като станеше около 17ч, се започваше същата изстория - дърпане от гърдата и на гърдата,рев,писъци,кошмар някакъв.След няколко дни наблюдения и опити установих,че на гърдата става само по-зле - тя безумно се нервираше и хем се нахвърля върху гърдата,хем след едно-две засуквания се дръпва с писъци,все едно я тровя.Затова като почнеше такава сесия,не давах да суче - предлагах,но щом вземе да се дърпа - край.Оттам нататък носене,люшкане,биба и полагах всички усилия да я приспя.Заспеше ли,я дебнех кога ще започне да се пробужда и давах гърдата,докато още не се е разсънила - тогава се хранеше нормално.Тези маймунски работи ми ги правеше всяка вечер между 5ч следобед и времето за къпане и лягане (към 8ч).Не бяха колики с абсолютна сигулност - нито е врещяла,нито се е свивала по типичния начин.Явно е някакво нервно превъзбуждане,но минава в един момент - при нас продължи 3-4 седмици (не се отчайвай,просто се опитай да се настроиш психически) и мина така,както се появи.
Бъди сигурна в едно - няма нищо общо с кърмата ти,нито е нежелание да суче.Просто го приемай спокойно и се опитай да откриеш нещата,които правят периода малко по-поносим.При нас действаха следните неща - да я съблека гола и да я оставя така да поритка,носене в слинга,докато заспи (сега вече е топло,така че може би вечерна разходка с количката също ще действа) и банята,но само докато е в топлата вода.Вие сигурно също ще намерите какво помага - опитвайте различни неща и по възможност гледай да не си самичка в тези моменти,че може да ти се видят безкрайни.Но е сигурно,че минават - и си заслужава да издържиш,няма да е винаги така и справиш ли се,после ще се радвате дълго-дълго на чудесно кърмене Grinning
Ние сме вече на 6 месеца и продължаваме да се кърмим - просто не се отказвай и не се чувствай отхвърлена - малкото ти момиченце има нужда както от млякото ти,така и от търпение,ласки и разбиране в тези моменти,когато и на него му е тежко Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 664
Благодаря ви за отговорите! Това ми дава надежда да не се отказвам, а аз мислех, че проблемите с кърменето свършват с разранените зърна и стабилизирането на лактацията в началото Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 2 051
Аня, спокойно, не се отчайвай, само месец е миналр малкия човек тъкмо е започнал да се учи как се живее Laughing В първите 2-3 месеца се случват доста такива работи и е нормално нервите ти да се опъват. При нас бяха подобни сцени - уж искат, уж ще сучат, пък се дърпат и вой до небесата).
Тогава се включваше доста по-успешно баща им - с люлеене и разнасяне, докато се успокоят. А с него общо взето се укротяваха -  нали не мирише на кърма Laughing

Общи условия

Активация на акаунт