Петно без коса на главичката

  • 2 942
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте, имам голям проблем и съм много притеснена затова искам да ви споделя и ако някой се е сблъсквал с това да помогне с съвет.
Детенцето ми е на 2 год., преди 3 дни забелязах че отзад над тила има петно без коса, ходихмена един кожен който каза, че вероятно е неизлекувана инфекция от настинка и затова дава там отражение, прати ни на уши, нос , гърло. Естествено веднага отидохме, лекаря каза,че няма никакъв проблем и да търсим причина за алергия. Моля  ви ако някой знае нещо по въпроса да ми пише.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 485
Когато беше на 3г на моя син му се появиха много такива петънца. Започна едно ходене по лекари-първо на кожен,за да отхвърлят гъбична инфекция,после ни казаха като на вас да търсим хронично огнище-оказа се че имаме трета сливица (махнахме я),след това лежахме в болницата да доизлекуваме бронхит на трахеята....а през това време го мазахме и с някакви кортикастероидни лосиони, а също прилагах и една рецепта,която бях взела от в-к Доктор.Професорът при който ходихме ни обясни,че алопеция ареата (това ни беше диагнозата) е болест с все още неустановен произход,често се появявала при децата и също така често пък спонтанна изчезва от само себе си. СЛАВА БОГУ-оправихме се,и аз не днам какво помогна...Моят съвет към теб е да търсите хронична инфекция,а също и да се подсигурите с още едно мнение на кожен лекар да не би да е гъбична история (може да му вземат микробиология от кожата на главичката). Следи му строго състоянието и наблюдавай за косопад и други новопоявили се участъци. Ако е само едно петънцето попитай кожния дали може да го натриваш със сок от чесън.

# 2
алопеция ареата  това ни каза и на нас кожената д-р.
излезна ни преди 5 месеца голямо колкото 10ст. над ухото абсолютно чисто бяла кожа кожа без нито един косъм!
ей бога ми полудех ме
първо по съвет на Джи пи то каза търкайте сутрин и вечер със скилидкс чесън е не и не
след 2 месеца ефект нулев само дето с тая смрад.....
после кожна номер 1 предписа Алпикорт лосион ефект след нови 2 месеца нулев
кожна номер 2 предписа Елком лосион и да смуче на Бойрон хомеопатични по 5 бр. топчета сутрин обед и жечер редуване на цинк ,селен талий ефект след 3 месеца нулев

и се оказа че е излезнало в резултат на силен стрес!

от октомври досега все така е

# 3
  • Мнения: 153
Момичета много ви благодаря, че се отзовахте.
telerika, как да разберем дали е хронична инфекция, нямаме проблеми с третата сливица.

# 4
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Това за което пишете си е голям проблем! Rolling Eyes При моят съпруг го има и какво ли не мазахме, от Алпикорт лосион до др. правени мехлеми и лосиони.... Ефекта беше - никакъв!
В последствие разбрахме за един дядо, който лекува алопеция и отидохме при него. За близо 4 месеца резултата е поразителен Peace Мн. съм благодарна на този човек! Hug Ще трябва още доста да се ходи при него, защото при нас проблема беше почти на цялата глава... Sad
Този дядо е от с. Върба или по-скоро това е квартал вече на гр. Радомир /Пернишко/. Мн. е близо до София. Дядото маже с някъкъв негов мехлем. Мирише мн. гадно. Едно мазане струва 15 лв. Още един път казвам, че при съпруга ми има невероятен ефект! Ако иска някой - може да опита. Поне не губи нищо!
Успех! Hug Peace Peace

# 5
  • Мнения: 485
Не пишеш каква ви е диагнозата...Ако имат съмнение за алопеция ареата ще ти кажа какво направихме ние-консултация с детски зъболекар,звучи странно ,за такова малко дете,но много често това е една от хроничните инфекции за които на никой не му идва наум,обясни на зъболекаря защо водиш детето обаче,да прегледа по внимателно венците,после-пълна кръвна картина,ако ти си боледувала от хепатит някога или си носител на австралийски антиген трябва да се пуснат изследвания и на детето,после снимка на бял дроб и консултация с добър педиатър или пулмолог,за да се види дали няма недоизлекувани стари болежки-при нас се оказа точно това,само че имаше хронифицирало възпаление на трахеята,а нямаше никакви признаци,нито кашляше,нито температура.Ако нищо не излезе от никъде остава най-непонятната причина-стреса,поне така казват лекарите,макар,че аз дълбоко се съмнявам в тази причина ,освен естествено за деца,които са бити и насилвани (Боже опази всички невинни душици от това). Самият факт,че ти пишеш тук след появилото се първо петно е достатъчен показател че обичаш и се грижиш прекрасно за детенцето си.Днес ще пътувам в провинцията,в понеделник  ще ти изпратя една рецепта,която аз ползвах за мазане-по едно време захвърлих всички кортикостероидни мазила и месец го мазах само с това-не знам кое от всичко помогна,но сега сме добре.

# 6
  • Мнения: 413
Мами виждам ,че в темата не е писано отдавна! Надявам се детенцето да е по- добре Peace
Включвам се да разкажа историята на моят брат.Това се е случило преди около 25 години и незнам дали процедурите по лечение са същите ,но при него имаше резултат и затова ми се струва че си заслужава да го споделя . Peace Брат ми беше окло 6-7 годишен когато започна да му опадва косата .Първоначално петното беше само едно ,но впоследствие се появиха още два очастъка.Естествено майка ми го води на какви ли не доктори,маже го с какви ли не мазила полза няма.Приемат ги в Медицинска академия,там му изваждат 6 зъба и пускат пълни изследвания,започват и игло терапия. След дълъг престои и многоброини процедури с иглотерапия състоянието му се е подобрило и му е израстла отново коса.Забравих да пиша че нашите дерматолози по това време му бяха изписали някакъв мехлем който беше черен като катран.В Медицинска академия направо били потресени от това лечение ooooh! Незнам каква точно е била неговата диагноза,но докторитеса сметнали че е възможно да е преживял някакъв стрес,който е отключил заболяването. Майка ми при къпъне му слагаше по един жълтък,незнам точно ролята каква му е ,но знам че в момента брат ми си е съвсем добре и не е имал повече проблеми.
Това е.......дано се оправи по-бързо детенцето  Hug

Общи условия

Активация на акаунт