Моля за съвет

  • 612
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Една приятелка докато кърми на едната гърда,другата тече като чешма.Знам че има някакви контеинерчета които се слагат на гърдата да се събира кърмата,но не знам как точно се казват.Мъжа и ще и ги купува и е добре да знае точното им име #Crazy.Неприятно е това постоянно мокрене,а и още е във болницата.

Някой ползвал ли е и как се казват точно?Цената поносима ли е?

# 1
  • Мнения: 543
И аз много течах в началото Simple Smile Ползвах контейнерчета на Авент, май са към 20 лв. комплекта. Чувала съм, че много мами ползват контейнерчета за стерилна урина, по-евтинки са. Но това в случай, че си събира кърмата за съхранение, което в болницата май няма как да стане. Има и подплънки, които се слагат, за да не се мокриш, към 5-6 лв са.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
И аз мисля, че с подплънките за кърмачки е най-добре. Ползвах на Чико такива, много са удобни и сигурни.

# 4
  • Мнения: 2 132
Ще използвам темата да попитам. Тези контейнерчета за стерилна урина могат ли да се слагат във фризера? И освен това може ли например да събирам в едно контейнерче капещата кърма от 2,3 кърмения и след това да го замразя?

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ще използвам темата да попитам. Тези контейнерчета за стерилна урина могат ли да се слагат във фризера? И освен това може ли например да събирам в едно контейнерче капещата кърма от 2,3 кърмения и след това да го замразя?
Можеш, стига новодобавеното количество да не превишава вече замразеното.

# 6
  • Мнения: 2 132
Ще използвам темата да попитам. Тези контейнерчета за стерилна урина могат ли да се слагат във фризера? И освен това може ли например да събирам в едно контейнерче капещата кърма от 2,3 кърмения и след това да го замразя?
Можеш, стига новодобавеното количество да не превишава вече замразеното.
Ами ако събера един път, сложа в хладилника контейнера, после на следващото кърмене допълня и чак тогава замразя във фризер става ли? Grinning

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ще използвам темата да попитам. Тези контейнерчета за стерилна урина могат ли да се слагат във фризера? И освен това може ли например да събирам в едно контейнерче капещата кърма от 2,3 кърмения и след това да го замразя?
Можеш, стига новодобавеното количество да не превишава вече замразеното.
Ами ако събера един път, сложа в хладилника контейнера, после на следващото кърмене допълня и чак тогава замразя във фризер става ли? Grinning
Аз слагах направо във фризера и доливах върху вече замръзналото и пак веднага във фризера. Иначе ме е страх да не стане някой сакатлък и да докарам разсройство на бебето. В хладилника държах, само като ми трябваше да се размрази и занеса в яслата.

# 8
  • Мнения: 543
Аз слагах в хладилника и после допълвах контейнерчето за 24 часа и после цялото количество - във фризера.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 102
Аз слагах в хладилника и после допълвах контейнерчето за 24 часа и после цялото количество - във фризера.
И аз точно така правих.Само че събирах млякото не в контейнерчето а в стъклена чаша стерилизирана.Беше по-широка и много удобна.С времето млякото което течеше намаляваше, после започна да капе, а към 3-тия месец вече почти спря.Бебето само регулира количеството кърма, а и не се изцеждам.Сега само по няколко капки капят.
Подплънките са удобни в болницата или за излизане, но според мен не могат да съберат 70-80, че и 100мл. мляко което течеше при мен в началото.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 150
ами и аз бях от тези дето им течеше и тия подплънки никаква работа не ми вършеха нито еднократните нито перящите се Simple Smile направо си купих контейнерите на авент /бяха 30 лв./ тогава направо си пълнех по 100 мл. от другата гърда доката кърмех от едната, направо ми беше омръзнало все бях мокра Simple Smile но пък не съжалявам че кърмих макар и не толкова дълго колкото повечетео тук Simple Smile

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля, че с подплънките за кърмачки е най-добре. Ползвах на Чико такива, много са удобни и сигурни.
  Peace

# 12
  • Мнения: 221
Открих това за което питах,казват се конвентори за кърма.Благодаря на всички.

Общи условия

Активация на акаунт