За първите зъбки

  • 1 296
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Опитах се да намеря всичко писано за първите зъбки във форума, но ми се ще да ви опиша ситуацията при нас и вие да ми споделите, как е било при вас като сбор от всички наблюдавани симптоми при никненето на зъбки.

Значи ние сме на почти 5 месеца и половина, бебокът е бил винаги ящен, но от около седмица се държи доста странно. Раздразнителен е, често не може да му се угоди и много си чеше венците, имаше преди това разстройство, което уж мина. Сега се изхожда по 1-2 пъти на ден, но в някои дни пак по 3 пъти. Всъщност незнам дали да го нарека разстройство, просто беше по- често изхождане и като зачести става по- рядко. Взимахме там разни ентероли и хидрасекове, оправи се. След ваксината пак му зачестиха изхожданията, но после пак ги намали. Сега проблемът е, че е с намален апатетит. Кърмя с дохранване от адаптирано мляко, не давам нищо друго. От седмица обаче не му се яде много и като почне да суче, суче малко, а при дохранването с шишето вече реве и се тръшка, дояжда го с 300 зора 100 часа, ама с голям рев и в много лошо настроение, такова чудо не бях виждала от него. Странното е, че се успокоява сам, но като му сложа шишето в устата, незнам сърби ли го нещо там на венците, но реве та се къса. След минута пък без проблем си го пие за малко, следващата минута пак реве и не ще. Иначе като поведение през другото време е много весел, само дето доста нервно си чеше венците и се ядосва. Ама си е весел, но дойде ли храненето все едно пощурява  #Crazy Кажете ми, имаше ли при вас нещо подобно като никнеха първите зъбки, защото педиатърът казва, че му било рано за зъбки. Иначе температура нямаме, само му хърка нослето, но не му тече носа. Ама на него му хърка нослето доста често. Често му се изпотява главичката напоследък при сучене и затова увеличихме вит. Д на 4 капки.

# 1
  • Мнения: 4 496
Аз бих се консултирала с педиатър.
За първи път чувам 4 капки вит.Д да се дават. За една-две съм чувала, но за 4...Само заради изпотяването на главичката ли?  Rolling Eyes

А иначе раздразнението, намаленият апетит и чесането на венците и малката го мина. Но хъркане в нослето не е имала.

# 2
  • Мнения: 239
Не, това за вит. Д го споменах в тази тема като допълнение към картината, да не би пък да реагира така от увеличението на капките, въпреки, че не ми се вярва. Иначе преди седмица може би или 10 дни пуснах тема за вит. Д и там съм описала случая. Увеличихме от 2 на 4 капки  само за 10 дни, защото освен изпотяването, педиатърът установи, че му е малко мека главичката отзад и за това. Но в другата тема доста мами писаха, че и на тях им е предписвано за определено време по 4 капки. Въпросът тук е за зъбките, т.е. дали другите симптоми и най- вече това с яденето са се случвали често и на други мами при никненето на зъбки.

мис арк, при вас кога бяха първите зъбки и за колко време беше неспокойно детето?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Всяка една поява на зъби при дъщеря ми е съпроводена с най-различни симптоми, но внаги е имало намаляване на апетита. Имало е дни в които не е яла абсолютно нищо. Като цяло минава за около седмица на изцяло млечна диета. Просто единствено АМ е склонна да яде. Обикновено има разтройство, последвано от зверско подсичане. Веднъж се беше обринала ужасно, веднъж вдигна температура. Всичко това свързвам със зъбите след консултация с педиатъра, а и симптомите преминават веднага след като те пробият. Иначе нервност, раздразнителност, обриви около устата заради постоянното лигавене и т.н. имаше месеци наред преди да пробие първото зъбче, което се случи на  8 месечна възраст.

# 4
  • Мнения: 742
Здравей,
при нас започна от четвъртия месец детето да чеше венци и получаваше обрив на дупето, започна да се буди по често вечер, но не ми е вдигала Т, както и не е губела апетит...всичко ставаше за около седмица и след това се успокоява и си възвръща режима. Първото зъбче изби на 10 месеца...Второто зъбче на 11 и т.н Забелязах, че преди да избие зъбче - получаваше обрив на дупето и се буди много често вечер-на всеки час. Вече сме почти на 2-а имаме 12 зъбчета. до сега не е губела апетит, но пък се е случвало да има една седмица хрема (без да е болна Hug)
Аз, чесно казано, всяко неразположение на детето го отдавам на зъбоникненето и слава богу - все още не сме пили антибиотик или по сериозни медикаменти Hug

Но всяко дете понася зъбоникненето по различен начин-не бива да се притесняваш...на моя приятелка дететнцето преди да изкара зъбче, не поемаше по 20 часа никаква храна Hug
Успех и търпение  bouquet

# 5
  • Мнения: 9 973
ние сме на 7.5м. и все още нямаме зъби,но пък сме кошмарни във всяко едно отношение  Close

# 6
  • Мнения: 1 103
Капките са много за тази възраст .Нашето зъбче изби на 6 месеца по принцип не сме имали проблем .Може да поискаш от педито да ти даде направление и да направите изследване за стептококи.Взема се секрет от нослето и се вижда дали имате проблем .

# 7
  • Мнения: 154
При нас зъбките се появиха към 6м и то не в последователноста, която дават в книжките. Беше кошмарно и за малката и за мен - никакъв апетит, температура, сополи, стомашни разтройства точно както при вас, обрив на дупето. Тя също много се изнервяше докато се храни. И така около 2 седмици, накрая се показаха 5 зъбчета почти наведнъж. После като тръгнаха малките кътници беше същата история. Не се тревожи толкова, само търпение. Нашата педиатърка ми препоръча Панадол, освен за температурата, успокоява и болката.

# 8
  • Мнения: 2 090
Много неща съпровождат никненето на зъбките,за съжаление загубата на апетит,безсънието,раздразнителноста на бебоците и бързата смяна в настроението са често срещани в този период.Първите две зъбчета на детето ми пробиха едновременно като беше на 6 месеца и също не беше много леко.Не съм го насилвала да яде,и доста часове е издържал,като по никакъв начин това не се отрази на физическото му здраве(и аз тогава имах притеснения).И досега когато започват да растат нови зъбчета отказва всякаква храна,освен кисело мляко.При никненето на кучешките зъбки беше една седмица на ''млечна диета''(само това искаше,нищо друго ooooh!)Иначе други кой знае какви съпровождащи никненето на зъбки неприятности не сме имали,слава Богу,но няма как-каквото и да е просто трябва да се изтърпи.Успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 469
Капките са много за тази възраст .
Не е наша работа тук ,да определяме дали са много или не.След като са изписани от педиатъра,значи има нужда. Peace

По темата смятам,че никак не е рано на 5м.за зъбки.
И при Жорко има същите симптоми-липса на апетит,неспокойствие.Мисля че е нормално.
Дано бързо минава този период Hug

# 10
  • Мнения: 159
Здравей, при нас беше подобно поведението на детето като изключим липсата на апетит. Просто за сега зъбките ни излизат без много "шум" и слава Богу. Не е рано за зъбки. Поникването на зъбки е индивидуално. Има деца, на които им поникват през третия месец (което си е доста рано). Да не говорим за тези, които се раждат със зъбки. Някои деца и до девет месечна възраст та и след това нямат зъби. Иначе доколкото знам на теория е нормално да се появи първото зъбче около шестия месец. Ние в момента сме с 5 и започнаха да ни растат точно на вашата възраст. Дори в момента са на път два кътника, които обаче трудно ще пробият, а и явно ще е на периоди. Малчо плачка през нощта и се оправя само с Панадол. Не ми се е случвало да го давам повече от два дни по ред и то само вечер или през нощта зависи. Тогава не дава да му пипнеш в устата и само тогава слюнчената му жлеза работи по - здраво. И Панадола го давам с триста зора ама успявам. Дано мине сравнително леко при вас, защото няма как като го боли детето ще се сърди. То и на мен да ми никнат зъби ще се сърдя. Laughing Hug

# 11
  • Мнения: 4 496
мис арк, при вас кога бяха първите зъбки и за колко време беше неспокойно детето?

На големия първите зъбки бяха на годинка и един месец, на малкия-на осем месеца, на малката- на 5 месеца. Но при всичките ги имаше симптомите, които и при твоето детенце- раздразнителност, нервност, плач, понижен апетит, чесане на венците кога с пръсти, кога с играчка или крайчето на чаршафа...
Времето на безпокойство е различно, защото започва от момента, в който зъбките започват да си пробиват път, но това не означава, че веднага ще излязат. А времето за пробиване е различно при всяко едно дете. Flutter

На всяко от децата си давах Камомила/хомеопатично/, ако желаеш се свържи с хомеопат да се консултираш. Лайка е, успокоява.

# 12
  • Мнения: 9 814
Безапетитието, раздразнението, честото будене, неспокойният сън и чесането на венците са наистина едни от симптомите на поникването на зъбите. Вземи Калгел и мажи венците преди сън, въоръжи се с много спокойствие и се надявай периода да отмине по-бързо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт