aспириране на околоплодна течност

  • 3 154
  • 2
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 417
Можете ли да ми отговоите-раждах секцио когато се събудих ми казаха че детето е аспирирало околоплодна течност от което е развило аспираторна пневмония.На какво се дължи тази аспирация.Каэаха че се случва но аз бих искала да знам каква би могла да е причината.Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Причина първа- секиото се прави по спешност защото от записа сърдечните тонове на бебето  има данни за страдание. По това време то може да е аспирирало, поради завита пъпна връв или затруднения при самото раждане.
Причина второ- трудно изваждане на бебето при секиото, но е значително по-рядко.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 417
много ви благодаря за отговора.мога ли да ви помоля да ми раэясните таэи епикриэа-
Окончателна диагноэа-средна и умерена асфикция при раждане
Придружаващи заболявания-неонатална аспирация на амниотична течност и слуз.
Ход на эаболяването:След раждането е поставено в кувъоэ,на кислородотерапия,мониторирани жизнени показатели,катетириэирана периферна вена и започната интенэивна терапия.В първите дни детето е със забавена кардио-пулмонална адаптация-диша неравномерно,задържа периорална и акроцианоза,марморирана кожа, с персистираща ацидоза от КАП,налагаща корекция от Nа bic.При опит да бъде захранено повръща.В резултат на проведеното лечение състоянието на детето постепенно се подобри-задиша равномерно без ДН.
Много от термините не са ми ясни а звучат доста страшно.Бих искала да добавя че последните 2 месеца от бременността бях с умерена прееклампсия,поради което се наложи секциото в 37 гестационна седмица.Бебето е родено 2.900 кг 48 см Апгар-7/8 в средно депресивно състояние.
Въпросите ми са-дали състоянието му при раждане са в следствие на моето високо кръвно или поради аспирираната течност?Дали от тази епикриза се разбира дали би имало някакви увреждания ? И моля разяснете епикизата.
Искам само да добавя че сега на 23 дни детето е наддало 400 гр.Хране се добре и е с леки колики.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт