След секциото какво....

  • 3 335
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 193
Здравейте,имам въпрос.Раждах секцио преди два месеца.И се питам какво трябва да направя сега.Кога се ходи на доктор.Мазахте ли с нещо раната,защото на мен нищо не ми изписаха.А много ме сърби.Все още кървя, до кога е това чистене. Кога почнахте пак  да оформяте триъгълника.Приемам всякакви видове съвети. Признавам си нещо ме достраша,имам ли основание.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 088
2 месеца е доста за лохии....защо не звъннеш на лекаря си да попиташ? По принцип се ходи след всяко раждане на лекар след  40 дни горе долу...като се приема че до тогава ти е свършило и кървенето......
Хем като отидеш ще си зададеш и другите въпроси, а лекаря ще ти отговори според личното ти състояние.....

# 2
  • Мнения: 9 903
ами трябвало е досега да мажеш белега с Контрактубекс. сега не знам дали той би помогнал, или вече да си мажеш с обичайния ти крем.  На доктор се ходи след края на лохиите, АКО мислиш, че всичко ти е наред. Ако усещаш дискомфорт свързан с белега, по-добре се консултирай с гинеколога сега.
Кървене ли имаш или вече са жълтеникави лохиите? моите продължиха повече от 40 дни със сигурност, но по-малко от два месеца.
Оформянето на тригълника по-добре изчакай още малко - след преглед, да ти кажат дали всичко е ок.

# 3
  • Мнения: 4 111
Здравей! Аз помислих, че е кървяла раната.
Отидох на лекар да ми махне конците на седмия ден, а след това на гинекологичен преглед след 2 месеца. Мисля, че тогава се почистих чак, преди гинеколога, но раната си беше зарастнала и нямах лохии. Успех!

# 4
  • Мнения: 9 973
и аз реших,че кърви операцията ooooh!

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
след секциото АГ-то каза че няма нужда да се мажа с нещо, белега ми е като дълбоко одраскаване и според него до 1 година няма да се забелязва, самия разрез е около 10см. Лохиите ми бяха близо 40 дни, след които отидох за преглед но АГ-то каза като станат 6 месеца да отида за гинекологичен, сега всичко е ОК. Операцията и мен си ме сърби от време на време това си е нормално, една позната раждала преди 2 години също я посърбява Simple Smile
Конци не са ми махали всичко е вътрешно и няма нищо за махане, единствено водоустойчивата лепенка ми махнаха около 3-4 дни след изписването. АГ-то тогава ми каза единствено нещо по специално за операцията е по време на баня да не търкам хоризонтално а вертикално известно време после е ОК.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравей и от мен.
Моите лохии бяха мнооого слаби.
Първия месец нямах почти нищо,само леко розово течение/много ми беше чудно как стана newsm78/.
Ама след това като се почна ooooh!....
Още 20 дена яко кървене.
Явно при мен доооста по-късно е тръгнало кръвотечението.
На лекар ме  е срам да кажа,ама още не съм ходила Embarassed.
Малко съм несериозна... Crazy
Конци не са ми махали изобщо.
Всичко е вътрешно.
А раната я мажех около 2 месеца/първите 2/ с Контрактубекс.
Сега незнам дали не е късно да почнеш,попитай лекаря си.
Иначе раната още ме сърби отвреме-навреме.
А триъгълника изобщо не помня кога за първи път го оформих... Whistling Flutter Crazy
Консултирай се с гинеколога си.
Той ти познава случая най-добре все пак...
Успех!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
Отиди наекар,време е!
А белега можеш да мажеш с Контрактубекс(май така се пише)

# 8
  • Мнения: 491
Отиди на лекар.Аз ходих около 40-я ден,можеш да се мажеш с този Контратубекс,но мен много ме сърбеше от него и спрях.

# 9
  • Мнения: 593
Седмица след операцията ми махнаха конците, а после след 40-я ден на контролен преглед. Раната не съм я мазала с нищо. Кървенето продължи 1 месец, но при всеки е различно, най-добре се консултирай с доктора Peace

# 10
  • Мнения: 336
Може да мажеш с Контрактубекс. И аз почнах да мажа към втория месец и определено има ефект. МОже да пробваш и с Медеказол ( или беше Медекасол) - и то е за белези, без значение нови или стари. А за оформянето на триъгълника... аз не съм спирала изобщо даже и през бременността... Ако не те боли, давай!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Раждах нормално, но все пак - на лекар отидох преди да ми свършат лохиите, защото продължаваха твърде дълго (50-ти ден някъде беше) и се притеснявах. Оказа се, че не са лохии вече, а сериозна влагалищна инфекция, придружена с течение. Така че отиди на лекар, обясни си притесненията и те ще те прегледат с или без лохии. Това за тях не е проблем, важно е твоето здраве. Peace

Триъгълника си го оправих преди посещението при гинеколога с епилатора, който има бръснеща глава - съвсем безболезнено и просто.

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
на лекар ходих около 40ия ден, но за намазка и изследвания ще ходя другия месец- т.е. 6 месеца след секциото.Поддържам "приличен вид" откакто нямам превръзка на раната, т.е. от 7ия ден след раждането, раната си мазах с един гел - Дерматикс или нещо такова ( ако държиш, ще си потърся рецептата и ще ти кажа точното име) и сега съм се екстра.

Действително лохии два месеца са много, но и това се случва.

# 13
  • Мнения: X
След първото секцио лохиите ми бяха 22 - 23 дена и след това ми дойде  Twisted Evil Отидох на ехограф 40 дни след раждането.
Сега ще видим, лохиите ми ту ги има ту ги няма, но все още са кървави понякога, минали са 16 дни. Доктора ми каза да ходя на профилактичен само ако имам проблем, но ще видим.
Белега не съм мазала с нищо нито първия път, нито сега, не ме притеснява.

# 14
  • Мнения: 106
Ох....аз като се сетя за това секцио...и пак потръпвам цялата....
Аз не съм мазала белега с нищо..Но вече взе да ме дразни и мисля и аз да взема един контрактбубекс....Бил ефикасен....
А относно кървенето...20 дена бях като подгизнала дамаджана....

Общи условия

Активация на акаунт