За спането зедно?

  • 2 295
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
До 5-я месец ставах за кърменето нощем,но откакто почнаха да я мъчат зъбките иска да суе много често и я взех при нас(нали и аз съм човек и трябва да се наспя).Мъжа ми издържа месец и тактично се измести да спи в хола.Сега вече се ширим на спалнята кърмим се и всичко ни е супер,НО всички около мен почнаха с историите за деца на 6,7, 9 год който плачели да спят с мама и малко се поизплаших. Rolling Eyes
Вашите малчовци докога спяха с вас и сами ли се отказаха?
Скоро се местим в ново жилище и Мария ще си има стая надявам се скоро да си я ползва.Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Първото ми дете спеше с нас на едно легло до момента, в който се появи бебето (3 и половина години). После я преместихме на отделно легло, но пак в нашата стая. Сега спи в отделна стая (5 и половина години) по нейно желание.
Малката все още суче понякога нощем и още спи при нас, но има вечери, в които сама иска да спи в стаята на кака й (на 2 години и 2 месеца е).
Синът на приятелката ми (6 годишен) спи  в свое легло от раждането си, а в отделна стая от 8 месечна възраст. От известно време са го обзели най- различни страхове и категорично отказва да спи сам.
И да кърмиш и да не кърмиш пак може да се окажеш пред подобен "проблем". Аз лично не се притеснявам да задоволявам тези "капризи" на децата си, ако трябва и до 10 годишната им възраст.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми също имаше период,в който спеше с нас на едно легло,но беше за кратко  Peace

# 3
  • Мнения: 2 467
За да се разширите - ние доближихме кошарата на детето до нашата спалня, махнахме решетката от към спалнята (само като спи само детето в стаята слагай възглавница за преграда да не се търкулне долу) и така хем спим заедно, хем тя си е в леглото, хем и за татето има място. До скоро напираше да спи на голямото легло Simple Smile Но забелязвам на последък, че цоква и се търкулва обратно на нейното си. Важно уточнение - височината на спалнята и кошарата са еднакви ( с 2-3 см. разлика).
Замислям се дали да не отделим леглото и малко от спалнята  Thinking
Не се притеснявам, че ще ми е трудно да я отделя в нейна стая един ден. Аз съм много убедителна като реша  Grinning С подходящото обяснение и похвали (колко е голяма и как си има стая само за нея...) мисля, че няма да е проблем един ден отделянето.
Въпроса при нас е кога мама и тате ще решат да отделят детето  Blush Аз мислех след година, мъж ми иска след 5-6 години като стане  ooooh!

# 4
  • Мнения: 285
Не се притеснявай и ние сме така   bouquet
Баткото спеше при нас но когато му направихме стая без проблем се премести А сега малкия спи при мен на спалнята а нашия татко е при баткото в детската Mr. Green
Най ме е яд че някога моите родители не ми позволяваха да спя при тях на спалнята което според мен няма нищо лошо Heart Eyes

# 5
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
И ние спим заедно още от раждането на децата. С тази разлика, че и таткото спи при нас. Иначе в ужасно трудно като се събудят за кърмене и двамата през нощта- настава един рев, едно чудо  Mr. Green Не искам да се разделям с тях, въпреки че вече ни е ужасно тясно. Предстои ни местене в нов апартамент, където ще имат отделна стая. Лошото е, че там нашата спалня ще е по- малка и вече наистина няма да се събираме. Направо не ми се мисли какво ни чака. Така ми се иска да спрат с нощното кърмене (но без моя помощ), да да си ги оставям да си спят сами...

# 6
  • Мнения: 1 447

 И двете ми деца си спят на леглата ,но имам позната която е спала така с дъщеря си и таткото
в друга стая и в момента момичето е 15 годишно и продължава да спи при майката.Не казвам,че и при теб
ще стане така,но лично аз доста внимавам с това кой, къде да спи.

# 7
  • Мнения: 1 674

 имам позната която е спала така с дъщеря си и таткото
в друга стая и в момента момичето е 15 годишно и продължава да спи при майката.Не казвам,че и при теб
ще стане така,но лично аз доста внимавам с това кой, къде да спи.
Naughty Joy

# 8
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Племенницата до 6-7 годишна възраст спеше при майка си и баща си.
Те искаха да я отделят ,но тя не и не.И един хубав ден тя ми каза ,че се е изместила ,
защото"как ще имам братче или сестриче като спя при мама и тате."И сега има братче на 6 месеца.
Синът ми винаги си е спял в неговото креватче ,но стане ли 5-6 ч сутринта и почва да реве да го вземем при нас.Какво ли не пробвахме ,не и не ,но щом го вземем при нас  моментално заспива.

# 9
  • Мнения: 1 691
Една приятелка още спи с десетгодишното си дете (което между другото е кърмено до 20 ден), а таткото е в друга стая...
Ние засега спим и тримата на голямото легло, защото и аз нямам сила да ставам по 200 пъти на нощ да кърмя и успокоявам. От известно време обаче предприех тактика на постепенно отделяне в неговото креватче. Махнахме решетката отпред и на следобедния сън се гушваме с него там и се приспиваме. Вечер малкият заспива при нас, после го премествам в леглото му до първото събуждане - тогава го гушвам отново докато заспи и пак в креватчето. Е, след 3 часа сутринта вече си е твърдо при нас, но и това го броя за напредък, защото преди и 5 минути не желаеше да си остане в леглото.
Всъщност нямам нищо против той да си спи при нас (засега), но в никакъв случай няма да допусна да измести баща си - ако съвсем започне да не ни стига мястото, всеки ще трябва да научи къде се намира собственото му легло.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 057
Синът ни спи на нашата спалня, откакто се е родил. В началото се пробвах да го слагам в неговото легло, но той доста ревеше, а през нощта си беше истински кошмар - ставане по 7 - 8 пъти да се кърмим... Затова махнахме леглото - и без него нямаме място. Баща му, няма нищо против. Привърженици сме на естествените неща - да спи при нас докато иска.

# 11
  • Мнения: 728
Спиме си тримата на 1 легло и хич не се притеснявам за по - нататъка, аз не съм виждала голям човек да спи при майка си, така че евентуално ако има такъв проблем то той все някога ще се откаже.

# 12
  • Мнения: 107
щом на родителите не им пречи но лично аз не го искам и за това постигнахме консенсос идва в нашето легло сутрин и то ако се сабуди когато ба6та му е на работа за да пази мама и да ви кажа така хем ние се наспиваме хем той....  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 896
Баткото е спал на легло долепено до нашето и без преграда, но също и по месеци наред в нашето легло, когато не сме били у дома. След раждането на бебето издържа само 2-3 нощи в същата стая и в момента нищо не може да го накара да спи при нас дори за малко. Много държи да е отделно. Тъй че нямам притеснения, а бебето няма собствено легло дори.

# 14
  • Мнения: 2 614
Калина все още спи при нас! НЕ ми е проблем, освен това, че се опитва да узурпира леглото често!  Mr. Green
Има легло, но не го ползваме, дори и долепено до спалнята ни.....ще започнем - някой ден! Вече не суче нощем, но не ни пречи спането заедно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт