Въпроси за ваксините

  • 867
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
1. Нели няма белег от БЦЖ ваксината на рамото, която по принцип се поставя в родилния дом и в картона е отбелязано, че й е сложена. Това значи ли, че ваксината не е хванала? Трябва ли да се ваксинира отново?

2. Интервалът между втората и третата ваксина ДТК беше 56 дни. Четох в една стара книга, че интервалът не трябва да е повече от 45 дни и че в такъв случай се налага слагане отначало на трите ваксини. Докторката каза, че няма проблеми, но аз се притеснявам. Какъв трябва да е максималният интервал между ваксинациите?

Благодаря за отговорите и съветите Grinning

# 1
1. Трябва да и направят проба дали я е хванала ваксината и ако не - наново.
2. При нас в САЩ всички ваксини ги слагат с интервал от 2 месеца, а не като в БГ през 1. Така че си направи извода.

# 2
  • Мнения: 2 755
Сина ми няма белег от БЦЖ ваксината. И аз като теб се притеснявах и когато детето стана на 6 месеца му направиха Манту. Пробата излезе положителна, т.е. детето има имунитет и не се налага реваксинация. Що се отнася до интервалите между ваксините, довери се на педиатърката ти  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 562
Ние сме родени декември, през целия февруари имаше грипни епидемии и женската и детска консултация бяха прекратени. Така че и нашите ваксини тогава се "изместиха" с един месец  Laughing
За БЦЖ-то са ти написали мамите - прави се Манту - без тази проба не може да се прецени  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт