Антибиотик за кърмачка и реакциите на бебето

  • 421
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 595
Мамчета, предварително се изивнявам, защото предполагам, че сред хилядите теми, разисквани тук, и този въпрос е засяган, но нямам време да търся, пък ми е голяма тревога...

От 3 дни пия антибиотик Клацид СР, заради гнойна ангина и несправяне с температура вече цяла седмица. Лекарката ми каза, че няма проблем да си кърмя детето (дъщеря ми няма още 2 месеца (на 7 седмици) и сме само на кърма). Заблязвам обаче, че изпражненията на детето са зелени, а последните два памперса са ужасяващо зелени-тъмно,маслено сзелено...като боя...Последният памперс беше и с много силна, остра и много неприятна миризма. Мъжът ми каза, че му мирише на лекарства...и двамата мислим, че е възможно изпражненията да са такива, заради антибиотика ми, но сме сигурни и сега естествено се притесняваме и аз ще се побъркам. Утре ще звънна на лекарката ми, за да се консултирам с нея, но до тогава... Rolling Eyes
Ако някой има някакви впечатления, ще се радвам да сподели...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, възможно е да е от антибиотика - макар че много малко количество от него преминава в кърмата, за някое по-чувствително дете може да е достатъчно да промени чревната флора и да докара неразположение. Говорете с педиатърката, вероятно ще ви изпише пробиотици за бебето, за да може нещата да се оправят.

# 2
  • София
  • Мнения: 595
Благодаря за отговора   bouquet
Аз обаче установих нещо...сега тествам да видя дали съм права, но в общи линии забелязах, че изпражненията са такива само когато постоят в пелена Памперс 2. Когато преобуя на минутата, всичко си е наред. Сега съм сложила Хъджис и ще видя как е... Ще пиша ако опитът ми установи нещо...

# 3
  • Мнения: 690
когато аз пиех АБ, на малчо урината понамирисваше - аз поне я усещах  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт