Първокласници

  • 655
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 108
(Пуснах такава тема също и в "Родители и деца" в Дир-а.)

Предлагам на тази тема да се отзоват майки, чиито деца ще бъдат първокласници наесен. Как се чувствате, какво говорите на децата за училището, кое училище сте избрали, какви проблеми очаквате?

Ние сме избрали 39 СОУ в Младост 2, защото е близо до нас. Все още не сме решили дали да го запишем в езикова паралелка, или в такава с изобразително изкуство. В паралелката с рисуване също се изучава интензивно чужд език по желание. На родителската среща ще науча повече подробности и сигурно тогава ще изберем. Интересува ме дали ще можем да го запишем при учителката, която ни хареса най-много?

Иначе аз някакси посвикнах вече с мисълта за училището, която пред година направо ме хвърляше в ужас. Започнах вече по-лесно да си представям Косьо като ученик. Притесненията са свързани главно с това дали ще попадне на добра учителка, дали ще се адаптира бързо към новата среда. Той се справя добре с ученето в предучилищната, доста неща вече знае и обича да учи, което много ме обнадеждава. Чете доста добре, все още срича, но предполагам, че до есента вече ще чете гладко. Той самият се притеснява дали ще се справи, и все си мисли, че там ще го изпитват за много сложни неща, които още не е учил.
Други въпроси, които ме вълнуват, са свързани със занималнята и колко ще струва на месец. Чувам вече от доста хора, че не са доволни от уч. занимални, но при нас просто няма начин да не използваме такава, поне в първи клас.

# 1
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И Марти на есен ще е парвокласник Simple Smile, аз преди много се претесниявах и се чудех каде как и тн. бях решила за еврейското но после се отказах.... сега съм спокойнна, избрахме 41 ОУ кадето той  изкара и пред училищтната и съм много доволна  от госпожата, за първи клас го записах при госпожа която е супер тиа циал година си посещаваше  децата и те си я познват така че мисля ще е добре и за двете странни, паралелката е с информатика математика и англииски или немски, аз го записах за англ. но той каза че иска немски и аз още не съм решила за езика кой да бъде....има заниамлня при нас и е безплатна и стол. Марти не може да чете още но аз и не бързам защото после какво ще прави цяла година Simple Smile), но смята на ум до 20 и пише буквите горе долу добре..това е от нас..А да се похваля вчера му купих нова раница много е хубава  дано му хареса Simple Smile)

# 2
  • Мнения: 2 792
 Димана и тя е от първи клас, на есен с песен Grinning.Записала съм я в 32 СОУ, на 3.06 сме на разпределителен тест. Не съм я подготвяла особено, за училище, представила съм го, от самото начало, като част от развитието, детска градина-предучилищна-училище. За сега не изглежда особено стрестната или притеснена, ще видим как ще бъде септември Simple Smile.
 Занимания и задачи, си правим от край време, умишлено не съм настоявала да се учи да чете, малко е заплесната и като види, че нещо и се удава губи интерес. Познава буквите и може да свързва думички и само до там.
 Аз самата, не съм ориентирана, как ще организираме нещата със занималнята и свободното време след училище, но като дойде времето, ще измислим нещо Wink.
  Като основен проблем, за мен е до колко, ще съумее да свикне с училищната среда и ще се амбицира да показва знания. Нещо не съм много доволна от представянето и в предучилищната, малко обича да се прави на симпатично, изпълнително момиченце и да се скатава по този начин, че е хитра и изобретателна, съм и го признала отдавна, дано попаднем, на добър педагог Praynig
 Иначе, че и ние(майките) почваме ученето от първи клас и ще изкараме още едно училище е повече от ясно Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 3 626
И Калоян от есента ще е ученик. Избрахме училището, което ни е по район - 76 ОУ. Записках го в паралелка с изучаване на английски език. Не мисля, че ще имаме проблеми, защото той чете и пише, също така и смята. Не съм го учила, просто някак сам се научи. Купувах много книжки, а откакто може да чете, нямаме пропуснат комикс. Надявам се да не му е скучно и да попаднем на добър педагог.

# 4
Ние от "чужбинско" можем ли да пишем  Wink Embarassed Grinning
И мойта малка пуполинка тръгва Август в първи клас. (тук тръгват през Август и 5 годишни). Определено тръпна цялата. Но мисля, че ще "нахлуе" по-спокойно, защото сега докато ходи на предучилищна, 4 поредни седмици - един път в седмицата, за по един час ходят и в училището. Имат нещо като превикваща програма - запознават се с учителките си, с новите си другарчета....А учителите ги следят кой какви интереси има и ще бъдат сформирани после в съответните групи. После ако детето си смени "наклоностите" ще бъде прехвърлено пък в "другата" група. Закупих вече униформата.
Симона не може да чете или пише (пише само си името си, но предполагам механично). Пада си повече май по цифрите, но не знае да ги пише.
Тук (за който е интересно) децата учат не в класни стаи. Всичко е едно голямо помещение, разделено с нещо като паравани. За децата от първи и втори клас предимно се набляга на игрите ("извинението" на учителите е децата да не бъдат стресирани). В общи линии като им гледам училището ми се ще и на мене да почна  Laughing Laughing Laughing

# 5
I dushteria mi Veronica shte e uchenichka ot 1 septemvri  Laughing. Sled kato ia preiha v 22 SOY v Sofia- sled konkurs, se zamislih za niakoi elementarni  neshta.I v poslednia moment ia zapisah v chastno uchilishte.i prichinata e che  -v preduchilichtnata i grupa/ durgavna/ biaha 34 deca,ne sum dovolna ot   podgotovkata i, vupreki che hodi i na angliiski i balet i t.n. Uchitelkite niamat vremeto da oburnat vnimanie na 34 deca. Grupata v chastnoto uchilishte e do 10-15  deca maksimum. Niama baza za sravnenie, ako razdelia vremeto,koeto edna  uchitelka otdelia  na dete . Za sugalenie otzivite za prestignite uchilishta v Sofia  sa otchaivashti- i za nivo i za ohrana.

# 6
  • Мнения: 6 472
И ние ще сме първолаци Mr. Green Записах Ина в 88 у-ще в Овча Купел в паралелка с английски. Честно казано не ме притеснява как ще се справи детето, а как ще се справя аз Grinning На нея много и се ходи, а и е доста подготвена. Освен това ще ходи допълнително на английски в една квартална школа и на народни танци в Росна китка. Това, съчетано с факта, че да е живот и здраве ще имам бебе тогава, ми идва  малко нанагорно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт