въпрос за ваксини при новородено

  • 3 310
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Имам нужда от малко практически съвети/ помощ на тема избягване на ваксини при новородено.

След съвсем кратко (малко повече от месец) се чака да се родят девойките на моя приятелка. Родителите не желаят да ги ваксинират по причини, свързани с неприятно развитие при предишни случаи на ваксинации в семейството.

Въпросът е какво може да се направи, за да се избегнат ваксините в родилния дом. Бъдещата мама е на крачка да ражда вкъщи или в друга държава, ако драстично се наложи, но тъй като в момента емоционално е силно превъзбудена, все пак би било добре да има някаква по-практична местна алтернатива.

Моля ви, нека не превръщаме тази тема в поредния анализ, дали е правилно или не решението на родителите!!!!

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 10:26 от NadG

# 1
  • Мнения: 9 973
а тя говорила ли е в родилното,където ще ражда?

# 2
  • Мнения: 1 422
Още не е, тъй като не знае какво да им каже без да я "емнат". Точно за такива неща има нужда от съвет от мамите с опит.

# 3
  • Мнения: 1 371
Според мен трябва да отидат в частна клиника, да говорят със завеждащ родилното отделение и да се споразумеят или поне да види шансовете й при отказ от ваксини. Ако трябва и предварително да ходи при адвокат и да се изготвят необходимите документи.

Успех. Желая едно здраво и красиво бебче.   bouquet

# 4
  • Мнения: 779
мисля,че срещу подписа на родителя(поемащ цялата отговорност) ,няма да има проблем!При нас(макар да трябваше да се отложат ваксините по други -здравословни причини),се подписахме и това беше. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
хм и аз мисля като ина, още повече че тези ваксини са абсолютно задължителни в Бг.
що се отнася до раждането вкъщи- намерих няколко сайта, можете да опитате да направите контакт с тези хора, които са родили вкъщи и да ги попитате как са процедирали:
http://pepitaa.multiply.com/journal/item/7
http://ludmil.multiply.com/photos/album/4
http://natalyoga.net/power_of_the_mother.html
http://homebirth.beinsa.info/

# 6
  • Мнения: 1 668
мисля,че срещу подписа на родителя(поемащ цялата отговорност) ,няма да има проблем!

Мисля ,че и аэ четох нещо такова Peace

Копирах едно мнение от стара тема на Svetla1, неэнам до колко е вярно нека и други мами се включат Peace

То е ясно, че последна дума за имунизирането имате вие с таткото, но в България закона предвижда глоба ако не се имунизира детето, независимо какво искат родителите. Ако не се лъжа, за пропусната ваксина (по желание на родителите) се плаща глоба към 200 лв. Също така бихте имали проблем, когато детето ще кандидатства в ясла или детска градина. Не приемат деца без ваксини (освен ако не са освободени по здравословни причини). Тук варианта е - чрез подкупи или ако личния лекар е разбран човек, да ви впише в картона че ваксините са поставени...

# 7
  • Мнения: 641
Ето тук можеш да попиташ и да прочетеш доста информация.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278560.0

# 8
  • Мнения: 4 111
....
Тук варианта е - чрез подкупи или ако личния лекар е разбран човек, да ви впише в картона че ваксините са поставени...[/b]

Да, отличен вариант ако лекарят е решил да се сбогува с дипломата си.

# 9
  • Мнения: 1 422
....
Тук варианта е - чрез подкупи или ако личния лекар е разбран човек, да ви впише в картона че ваксините са поставени...

Да, отличен вариант ако лекарят е решил да се сбогува с дипломата си.

С нищо няма да се сбогува  ooooh! ooooh! - за големи деца това го правят реално родители. Няма доказване, че ваксината не е сложена, ако това е написано в имунизационния паспорт. При раждането е проблемът.

# 10
  • Мнения: 4 111
Незаконно е лекар се се подпише, че е поставил вакисна, а тя да не е поставена.
Не коментирам избора на родителите.

# 11
  • Мнения: 583
Разговор с неонатолозите,споделяне на опасенията и съответно при писмен отказ на родителите не би трябвало да има проблем.Незнам какъв е бил предишния проблем,но ако се сподели съответните специалисти БИ трябвало да се вземе предвид страха на родителите.Но подкуп хич не ми звучи реално и още нещо за какъв точно предишен проблем става въпрос....има деца, които не се имунизират ,заради здравословен проблем!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Разговор с неонатолозите,споделяне на опасенията и съответно при писмен отказ на родителите не би трябвало да има проблем.Незнам какъв е бил предишния проблем,но ако се сподели съответните специалисти БИ трябвало да се вземе предвид страха на родителите.Но подкуп хич не ми звучи реално и още нещо за какъв точно предишен проблем става въпрос....има деца, които не се имунизират ,заради здравословен проблем!

Peace и също бих съветвала да се говори с частна болница.

# 13
  • Мнения: 1 422
Законно незаконно - изобщо няма значение.

Да кажем, че най-простото обяснение е, че искат да приложат правата, които родителите в някои други държави имат - да изберат, дали да бъдат ваксинирани децата им, докато те носят родителските права. В частност имат семейна история за много лоша реакция към ваксини, но тъй като е при родителите, българските лекари за момента отказнат да го ползват за аргумент да освободят децата.

Така или иначе въпросът е как, а не дали. Решението е взето твърдо и сега въпросът е как да се реализира. Абсолютно безсмислено е да се лети до Канада в 9 месец само за раждането заради едни глупави ваксини.

За справка на чужди граждани в България е разрешено да изберат децата им, родени тук, да не бъдат ваксинирани, тъй като в техните собствени държави това тяхно право им е дадено......

# 14
  • Мнения: 4 111
Законно незаконно - изобщо няма значение.


Как да няма значение, това е измама!
Родителите имат право да не ваксинират децата си, децата да нямат имунизационни паспорти и по законите на републиката да заплатят съответните глоби и да носят отговорност за действията си. Измама е и спрямо останалите. Има родители, които не желаят детската градина да бъде посещавана от неваксинирани деца. Не коментирам това тяхно желание дали е основателно или не - просто ги има.

Общи условия

Активация на акаунт