рефлукс-има ли лечение?

  • 8 105
  • 14
  •   1
Отговори
на  8 месеца  е  сина  ми   пи прахчета  от  които  повръщаше  на  фонтан  спрях  ги сега  пие  аптамил-мляко почти във всяко  хранене         му  слагам повръщането  е  по  малко  притеснява  ме  да  не  се  стигне  до  операция доц Ковачева   ме  успокои че  до   годинка  ше  е  така

# 1
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Сина ми спря да повръща към 10-тия месец,а направо в чудо се бях видяла и мен ме беше страх от операция,но ни се размина,дано и при вас стане така!

# 2
  • Мнения: 588
       Ние пихме сироп "Координакс", който много ни помогна. Peace

# 3
  • Мнения: 71
Ние сме на Аптамил АР и синът ми е на 5,5 мес. Аз знаех, че до 6ти мес. се преодолявало, но при нас няма напредък за сега. Ако му дам по-рядко мляко връща големи количества. Педито не ми е азвала за никакви перации, може би за да не ме плаши.

# 4
  • София
  • Мнения: 375
Дъщеря ми пиеше от прахчетата, които й даде доц. Ковачева. Никога не ни е споменавала за операции.. Оправи се към 8 месец, като си повръщаше още от 2-я....надрасна го, защото ние повече от 2 мес. не сем пили прахчета.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 340
Леле като ви чета ние сме ветерани. Малкият го преодоля на 1г и 8 месеца, но и до ден днешен много лесно може да повърне. Да успокоя авторката и в болница сме влизали нееднократно и със сонда е хранен през носа, но до операция не се стигна. Има лечение макар и мн. трудно в някои случаи. Нас ни лекува д-р Куманова от Детско здраве тя каза,че масово се израства на 8-10 месеца. Трябват ти нерви и борба,но се оправя, операциите се правят чак след гастроскопия и ако стената е напълно изправена т.е. клапата или там какво беше newsm78 иначе се чака и повече не се бърза с операцията  bouquet

# 6
  • Мнения: 529
Наистина отминава, успокой се! Моят син беше с много силен рефлукс. Водих го при д-р Куманова в Деско здраве, предписа му едни прахчета (не помня точно името, но звучеше като Милениум  Embarassed). Тя ме увери, че прахчетата не са гаранция за излекуване, а просто помощно средство, а останалото детето израства само около 1 годинка. Оказа се права. В момент, в който се примирих, някак изведнъж се оправи. Дори не усетих как стана  Simple Smile Успех  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 340
Прахчетата са Мотилиум  Wink и са само по лекарско предписание и да доста помагат,но и не съвсем. Много си права трябва примирение и чакане, тогава наистина каточе ли по-бързо става поради факта,че не го мислим непрекъснато  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря повръщаше и отмина  Peace

# 9
БЛАГОДАРЯ  НА ВСИЧКИ ЗА  ПОДКРЕПАТА

# 10
      Моята дъщеря също повръщаше на фонтани до 1г.  и 6м..Педито ни каза да я слагаме да спи на по-висока възглавница,пихме Frisovom -адаптирано мляко срещу повръщане.Но тя го надрасна сама.На мен също никой не ми е казвал за операция.Успех,сигурна съм ,
че ще се оправите,но вечер гледай да даваш по-гъста храна. Hug

# 11
  • Мнения: 144
Наистина отминава, успокой се! Моят син беше с много силен рефлукс. Водих го при д-р Куманова в Деско здраве, предписа му едни прахчета (не помня точно името, но звучеше като Милениум  Embarassed). Тя ме увери, че прахчетата не са гаранция за излекуване, а просто помощно средство, а останалото детето израства само около 1 годинка. Оказа се права. В момент, в който се примирих, някак изведнъж се оправи. Дори не усетих как стана  Simple Smile Успех  Hug

Прахчетата се казват "Мотилиум" и се пият според възрастта и килограмите на бебето. Моята дъщеря повръщаше, но не на фонтан след всяко хранене, почти по всяко време.  Пи тези хапчета, стрити на прах в продължение на 4 месеца - 15 минути преди всяко ядене. От тях спря да порвръща още след третото приемане, но задължително направихме снимка на стомаха за стеноза на пилора, който се отстранява с операция. Тя не повръщаше на фонтан, което се оказа добър знак. След снимката се успокоихме и така.. си пихме мотилиума.  Не е шега работа това. Преди да предприема мерки съм я преобличала по 10-12 пъти на ден!!! Беше кошмар. Всички разхождат бебета, говорят си, аз дебна да не повърне. Ужас направо. Първо се ходи на лекар и след това вече се прилагат медикаменти в зависимост от това, какво ви предписва лекаря. Снимките с контрастното вещество на стомаха ни ги направиха в Пирогов в детската хирургия.
Пожелавам ви здрави дечица  bouquet

# 12
  • Мнения: 144
Наистина отминава, успокой се! Моят син беше с много силен рефлукс. Водих го при д-р Куманова в Деско здраве, предписа му едни прахчета (не помня точно името, но звучеше като Милениум  Embarassed). Тя ме увери, че прахчетата не са гаранция за излекуване, а просто помощно средство, а останалото детето израства само около 1 годинка. Оказа се права. В момент, в който се примирих, някак изведнъж се оправи. Дори не усетих как стана  Simple Smile Успех  Hug

Прахчетата се казват "Мотилиум" и се пият според възрастта и килограмите на бебето. Моята дъщеря повръщаше, но не на фонтан след всяко хранене, почти по всяко време.  Пи тези хапчета, стрити на прах в продължение на 4 месеца - 15 минути преди всяко ядене. От тях спря да порвръща още след третото приемане, но задължително направихме снимка на стомаха за стеноза на пилора, който се отстранява с операция. Тя не повръщаше на фонтан, което се оказа добър знак. След снимката се успокоихме и така.. си пихме мотилиума.  Не е шега работа това. Преди да предприема мерки съм я преобличала по 10-12 пъти на ден!!! Беше кошмар. Всички разхождат бебета, говорят си, аз дебна да не повърне. Ужас направо. Първо се ходи на лекар и след това вече се прилагат медикаменти в зависимост от това, какво ви предписва лекаря. Снимките с контрастното вещество на стомаха ни ги направиха в Пирогов в детската хирургия.
Пожелавам ви здрави дечица  bouquet

# 13
мерси  на всички !  това наистина много  ме притеснява но  сега  синат  ми повръща  по  малко  само  на  аптамил -аr  е не  му давам прахчета от  тях  беше  по  зле повръщаше  на  фонтан а  сега  има повръщане  но  е  по -малко  доц  Ковачева  не  ни  е  казала  за снимка  да  се  прави на стомах дай бОЖЕ  всичко  отзвучи   и  да  се  махне този  проблем Praynig

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано да спре и да не се стигне до операция  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт