как миете шишетата?

  • 1 518
  • 18
  •   1
Отговори
Не мога да разбера аз ли съм некадърна домакиня или това мляко наистина не може да се измие?! От един месец сме на смесено хранене и дори когато накисна шишето веднага след хранене, пак не мога да го измия. Имам чувството, че млякото се е просмукало в пластмасата и колкото и да търкам - няма измиване. Някакви идеи? Вие как се справяте?

# 1
  • Мнения: 7 831
С гореща вода, четка и свестен препарат за миене съдове, после обилно изплакване със студена вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 938
И аз така. По едно време ги метках в миялната, супер се измиваше, но после се сетих да питам тук и ми казаха, че не е добре. Сега здраво с четката и веро, с почти вряла вода (окапаха ми ръцете) и после обилно изплакване - и в стерилизатора

# 3
  • Мнения: 1 089
и ние ще кажем същото Laughing четка, препарат за миене на съдове и топла вода

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз с бебешки сапун и четка.Изплаквам и ги поливам с гореща вода от ел.кана.Какво мляко ползваш та имаш такова усещане? С Аптамил,Нан и Фризолак не съм забелязвала да остава мазно.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз мия с бебешки сапун, гъба и четка, само за дълбоките шишета. После стерилизирам. Нутрилона и Омнеото не са мазни.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз не съм имала чувство да остават мазни. Мия ги с Pur, с четка и след това стерилизирах(сега 1-2 пъти в седмицата)

# 7
  • Мнения: 64
Не мога да разбера аз ли съм некадърна домакиня или това мляко наистина не може да се измие?! От един месец сме на смесено хранене и дори когато накисна шишето веднага след хранене, пак не мога да го измия. Имам чувството, че млякото се е просмукало в пластмасата и колкото и да търкам - няма измиване. Някакви идеи? Вие как се справяте?
Аз заради сьщото чувство смених пласмасовите шишета(само за млякото)сьс стьклени и проблема изчезна Wink

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз мия с бебешки сапун, гъба и после обилно изплакване с гореща вода. Не сме имали проблем с мазни шишета (на Аптамил сме). Wink

# 9
  • Мнения: 46 436
И аз не съм имала подобен проблем  newsm78 Мия с четка и препарата, който ползвам за нашите съдове, никога не ми е оставало от млякото, а се е случвало да мия след като е минало доста време.

# 10
  • Мнения: 1 089
а до кога стерилизирахте шишетата?

# 11
  • Мнения: 46 436
а до кога стерилизирахте шишетата?

Тези от млякото и сега ги стерилизирам, все пак е лято и бактериите се развиват много бързо ........

# 12
  • Мнения: 2 807
Детски сапун, обикновена гъба за миене на съдове, гореща вода и след обилното изплакване със студена вода - в стерилизатора Wink

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мия с гореща вода, гъбка с тел и сапун.  Не стерилизирам отдавна. Просто като изпие млякото или измивам веднага или накисвам шишето с гореща вода и мия когато мога.
Доколкото съм чувала обаче зависи какво ти е млякото. Аз съм с фризомел който се мие много лесно. Преди фризовома се миеше по-трудно. Чувала съм от майки с аптамил че млякото е много мазно и шешетата се мият трудно.

# 14
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
От един месец сме на Аптамил 2 и нямам никакви проблеми с измиването. Даже много често оставям използваното шише без да го накисна и мия всички шишета накуп вечерта. Ползвам най-обикновено веро Ехо, но имам много хубава четка за шишета и биберони на Д-р Браун (доста е скъпа, но си заслужава напълно).

Общи условия

Активация на акаунт