Отказ от кърмене

  • 1 188
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета!
С интерес следя всичко написано тук и благодарение на форума научих много неща за кърменето. Но от известно време имам проблем, който ме тревожи.
Имам бебче на почти три месеца, което се храни изключително с кърма. От две седмици обаче започна да нервнече много по време на кърменето суче по 2-3 минути и после започва едно обръщане на главата и гледане по 5 минути настрани, след което дори не иска да яде. Понякога това е свързано с плач извиване на гръбчето, понякога просто захапва зърното, суче три пъти и пуска и се извръща настрани. След 10 секунди пак така, направо ми става ужасно нервно и ръката ми отмалява.Невероятно ми се струва да се е наял. За сега пълни памперсите редовно и аз смятам, че имам достатъчно кърма, но ме притеснява, че започна да намалява последните дни, започнах да изцеждам, но всички знаете, че изчеждането не е като сукането. Като се изцеждам предполагам, че яде не повече от 50-70 грама на ядене, което е много малко за тримесечно бебе.
В някои случаи след като му сменя памперса(тъй като почти винаги го пълни по време на ядене) и известно дундуркане на ръце и разнасяне из стаята-поне слез 30 минути, пак започва да яде и тогава отива ядене по час, час и нещо. Един или два пъти на ден от началото започва да суче бавно и методично пак по около час. Но "нервните" периоди са повече от спокойното сукане. Всяко ядене отива по час и половина.
Мислех, че е криза на растежа, после стачка, но вече не знам какво да мисля, страх ме е да се отбива, много е малък, а аз искам да го кърмя доста повече от три месеца. Смнях и позите и гърдите, но все същото.
Иначе сме на поискване, ядем средно 6 пъти между всеки два до четири часа, зависи от него. От известно време спря да се буди през нощта, прави около 6-7 часова пауза, но понякога се буди и тогава му давам да яде без проблем.
Не знам дали има връзка това, но ръцете му са постоянно в устата. В началото си мислех, че е от глад, но когато му дам пак гърда или изцеденото мляко в шише не иска да яде. Страх ме е какво ще покаже консултацията следващата седмица.
Ако някой е имал сходен проблем моля да сподели какво е помогнало или да ми даде някакъв съвет.
Благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 2 467
Пробвай да кърмиш когато заспива/т.е. когато е унесен, в полусънено състояние на по-тъмно и тихо.

# 2
  • Мнения: 398
 И ние бяхме така.

 При нас помагаше кърменто на тъмно , кърмене и люшкане ,тоест разхождане из стаите , но най ми помогна залъгалката.Слагам биберона гушвам го и като стигне до гърдата ,вадя биберона и слагам гърдата.
 Успех и търпение и всичко ще мине.

# 3
  • Мнения: 153
Jujanka, дъщеря ми е на 4.5 м и  в момента минаваме през същия период. Когато бяхме колкото вас също имаше подобни моменти, които продължиха около 2 седмици. Според мен, тогава проблемът идваше от силни колики, които при нея бяха целодневни. В момента си мисля, че нервността на Сияна се дължи на хремата, която лепна преди 2-3 дни Sad Искрено ти желая проблемът да отмине скоро, понеже знам колко е натоварващо и изтощително да се "бориш" с бебчето си на почти всяко хранене   bouquet

# 4
  • Мнения: 221
  Jujanka виж  тук нещо подобно. И при нас беше така, както го описваш.

# 5
  • Мнения: 179
Благодаря на всички, които ми отговориха, остава ми да се надявам да мине по-бързо и да бъда много търпелива!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано мине по-бързо

# 7
  • Мнения: 498
Jujanka, ще премине, не се тревожи. Прочети инфото за стачката и имай предвид, че все по-интересно ще му става на бебчето какво се случва наоколо му!  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 227
При нас е абсолютно същото, отдавам го на това че наоколо е по-интересно. Успяваме да се накърмим добре може би 3 пъти от 6 хранения, вечер преди да заспи, сутрин към 6 и един път през деня. Останалите ни кърмения са разходки по стаите, люшкане. Легнала изобщо не й харесва. Понякога така ме хваща яд, че опитвам всичко, а накрая тя се дърпа, блее, и изобщо не ме признава. Аз гледам да спазвам горе-долу 3 часа, но при тези нейни изпълнения се случва и на 5-я час да реши да яде.
Дано мине скоро, защото само като си помисля че идва време за ядене и почвам да треперя как ще е  Sad

Общи условия

Активация на акаунт