Външна или вътрешна изолация

  • 17 719
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 782
Пускам тук тази тема с надеждата да ми помогнете. Скоро ще правим ремонт, ще живеем на етаж от къща, там обаче две от стаите са доста студени зимата. Когато си до камината нещата са супер,но застанеш ли до стената, умираш. На сутринта все едно не си палил печки.
Четох, четох и накрая съвсем се оплесках ooooh! За външната, спор няма,че е по -добра и по-ефективна, но с какво да е - стириопор или фибран? Това е въпросът? Thinking За стириопорът пише,че след 5-до 10 години се стопява, доста семейства са си изпатили от самото му слагане, при един по-силен вятър и изхвърчал. #Crazy За фибрана, какво да кажа, по-скъп е,но ако си струва сме готови да го направим. Значи къщата е тухлена, замазана, отгоре е с мазилка,която е на зърна сива... Боже как го обясних. Blush
За вътрешната бяхме доста навити, защото поне дограмата която ще сложим ще е 5-камерна и мислехме, че няма да има проблем. Но също четохме, че се появява доста често мухъл и става конденз.
Ами сега на къде?
Моля ви който има опит да пише,защото вече наистина ще се побъркаме.

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Външна! С фибран, вече дебелината вие ще определите. Мъжът ми се занимава със строителство, напълно отрича вътрешната изолация, не си спомням аргументите му, нещо за влага обясняваше. Разходите за отопление чувствително намаляват след изолацията. При апартаментът на брат ми и кондензът изчезна.

# 2
  • Мнения: 3 782
Благодаря ти,но за фибрана ако е възможно най-малката дебелина, не помня вече каква беше пак ли ще е добре? Или трябва два три номера по-голям? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 282
Ние правихме вътрешна на една от спалните, нямаме проблеми с конденза, може би защото дограмата е стара и се получава естествено поветряване, иначе наистина стана по-топло в стаята.

# 4
  • Мнения: 3 782
 zarinka, с какво я правихте вътрешната? Със стереопор ли?

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Най-малката значи 3см. Някои предпочитат 5см. Ето това са най-приложимите дебелини. Предполага се, че по-дебелия изолира по-добре.
Обърна ли внимание на отговора на
дограмата е стара и се получава естествено поветряване

# 6
  • Мнения: 3 782
Искам да те питам горе долу какви са цените на фибрана, и изобщо колко горе-долу ще ни излезе вътрешната изолация? Дали ще ни стигнат към 3-4 хиляди? Две стени на стаи, и два ъгъла от двете страни. Ако разбра нещо Blush

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 16:45 от ani_4ka

# 7
  • Мнения: 3 770
Само вашият етаж ли ще изолирате или цялата къща? Ако е цялата къща това е може би най-добрата система  на пазара за изолации  Simple Smile :

http://www.etalbond.bg/main/bg/system.php

# 8
  • Мнения: 3 782
Това е лошото Диди,че ще го правим само на нашия етаж.

# 9
  • Мнения: 3 770
И ние правихме на етажа изолация и сменихме алуминиевата с 5 камерна пвц дограма , но по това време бях в болница и не знам мъжът ми какви материали е използвал.Когато се прибере може да го попитам и да ти кажа.  Simple Smile

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Не разбирам нищо от изолации и материали, само знам че най-добрият изолатор е въздуха  Laughing
Искам само да кажа, че аз съм за външна изолация, вътрешната отнема малко или много от пространството на жилището. Ако обаче ще правите интериор с гипскартон може да се комбинират нещата.

# 11
  • Мнения: 3 782
И мен това много не ми се нрави Камамбер ,че наистина отнема от пространството, но все пак ако е вътрешна изолация, ще го прави годеника ми, ще ни излезе без пари и наистина може да стане раздвижено. Ох, голяма е чуденката. Thinking

# 12
  • Мнения: 282
zarinka, с какво я правихте вътрешната? Със стереопор ли?

Да, със стереопор 3 см, но сложихме и на тавана, а на пода фибран, отгоре направо залепихме тапети.

# 13
  • Мнения: 459
Ние сме с вътрешна изолация, защото моят мъж е "философ". Приятели ни съветваха да направим външна, но той не. Сега имаме страшен проблем с мухъла и тази година ни чака пак ремонт и външна изолация. Така, че аз само изпатих от вътрешната изолация.

# 14
  • Мнения: 1 413
Живеем в същата къща, каквато описваш, на втория етаж. Последна къща сме и от север духа страховито. Направихме вътрешна изолация, но нямаше добър ефект, а от северната стена прави и конденз. От миналата есен сме решили да правим и външна изолация, за къща май е задължително фибран, заради тухлите или заради външната мазилка, не съм сигурна, още проучваме. Вътрешната нямаше почти никакъв смисъл, външна ще трябва. Ние ще правим цялата северна стена и западната нашия етаж. Сменихме и дограмата с 5 камерна. Смятаме ако има конденз да си купим едни джаджи, които се монтират в дограмата
http://www.gealanbg.com/gecco.aspx          ето линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241529.0    ето тук има доста полезна информация също

Общи условия

Активация на акаунт