Захранено дете на 1г отказва немлечна храна?!

  • 628
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 254
Моля да помогнете и на мен. Детето ми никога не е било злоядо, до преди месец си хапваше от всичко с апетит, даже вече се беше понаучил да хапва и храна на малки парченца, докато не се разболя и оттогава  отказва напълно супите и основните ястия. Още преди 1вата лъжичка обръща глава в страни. Ако успея да му дам лъжичка се мръщи, бута. Когато е кремче или мляко/плод след като го опита го изяжда с апетит, доста по-малко количество от преди.
Какво да го правя?  Praynig
Реших една седмица да му давам само нещата които яде (АМ, кис.мляко с бисквити, плодове, кремове, овесени ядки) и дано малко по малко след това пак да прояде. Защо стана така? Сега хапва по 4 пъти на ден по около 150-200 гр (само мляко 240мл) , докато преди хапваше 4 * 250-300гр, какво се е променило?

# 1
  • Мнения: 86
И моята девойка и същата и то без да е боледувала. Просто не ще и не ще и е срашна мъка. При нея е проблем, че и киселото мляко дето го ядеше и него не го ще. Направо полудявам като я храня. А като се сетя как си хапваше. Дори като я захранвах, когато е възможно да проявява каприз, не го правеше, а ядеше с огромно удоволствие. Странното ми е че на обяд не ще готвено, но към 18-18:30 е много по-вероятно да си го изяде. Дечурлига, какво да се прави!

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И при нас се получи така- отказа да ми яде 3 седмици твърда храна, като преди това беше с температура 2 дена. Разликата е, че кърмя, но това да не те притеснява. Давай си млечната храна- АМ, кисело мляко и т.н. , но предлагай и от другата. Ние проядохме като му назах на 1 сухар едно по-гъсто пюре, но пак отне време.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано да е само някакъв период  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 254
дано наистина да е период, че ми е голяма мъка храненето. вчера си хапна и супичката. е, не беше с особен апетит, но все пак не буташе. Дано да си хапва пак нормално най-скоро  Hug

# 5
  • Мнения: 1 367
Всичко е период,ще мине.Може и да е заради заболяването,понякога децата губят апетит.Давай на детето каквото иска,като междувременно предлагаш и от другата храна.Другият вариант е по-екстремен и лично аз не бих пробвала-просто да го оставиш да пропусне едно-две хранения и да видиш тогава дали ще яде.Каквото и да решиш-успех!

# 6
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  И моят син беше отказал всякаква храна освен АМ(беше по-малък на възраст от твоето дете).2-3 седмици го храних само с АМ,след това му наливах пюрето в биберон.Постепенно пак се върна към храненето с лъжица.При нас си най-вероятната причината беше избиването на зъби,при вас сигурно е заради боледуването му.Остави го известно време да яде,това,което иска и след това му предлагай други храни,за да не се чувства насилвано ине му показвай,че отказът му да се храни те притеснява.Успех!! Hug

# 7
  • Мнения: 1 254
det, сякаш си чела милите ми, преди 2 дни реших че ще му давам само това което яде докато не реши пак да започне да яде както обикновено. И на нас ни избиват зъби май  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт