Взех много да го мисля...

  • 692
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,

Сигурно е досадна тази тема, но много ми се иска да прочета някой успокоителен ред от вас.
То, Божата работа нашите думи няма да я променят, ама все пак, човек съм и имам нужда от човешка подкрепа.
В 32 седмица съм и все по-често се замислям дали ще износя бебо както си му е реда. Все си имам болежки, още от 4 месец. Като ида на лекар, ми казват, че всичко е наред. Гледам да се занимавам с разни неща за да не мисля, но...
Страх ме е да не родя преждевременно и ако стане дали бебо ще се справи...
Идиотско е от моя страна , но не мога да спра да се тормозя. Само броя дните...
Бях пуснала и една тема кой кога си е накупил необходимото за бебето и въпреки чудесните мнения пак се треса.
Добре, че ви има в този форум, че сигурно щях да се гътна от притеснения откакто съм забременяла, а чаках това цели 2 и половина години.
Благодаря ви. Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 258
Миличка,горе главата и по-смело!Аз бях същата като теб още от самото начало,но наистина имах проблеми.Когато всички неприятни моменти отминаха се отпуснах и реших да не му мисля много ,много.Все ще има отнякъде нещо да те подръпне или лекичко да те заболи.Не го мисли-още малко остава:)Мисли позитивно за това как ще гушнеш бебчо,как ще се приберете вкъщи и ще бъдете щастливи!Целувки от мен и Деничка! Heart Eyes

# 2
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ако знаеш колко добре те разбирам!!! И аз цяла бременност не смеех да се зарадвам, въпреки, че всичко беше наред. Ами такава съм си - суеверна. Колегите разбраха, когато бях към края на 5-ти месец, а в същото време, една колежка на майка ми черпеше в офиса, че теста за бременност бил положителен!!! Явно всеки по различен начин изживява радостта.

Само едно искам да ти кажа - наслаждавай се на състоянието си, гали корема, говори на бебчо! аз винаги преди преглед му дръпвах една реч на това бебе и май се поуспокоявах  Grinning Grinning Grinning

Всичко ще е наред, не се притеснявай! Хем малко остава, хем хич не е малко времето до срещата ви  Grinning Настрой се положително тези 8 седмици и се радвай на времето вън   Hug

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм с анатомичен проблем на матката и лекарите не ми даваха надежда, че ще износя дори до 7-ми месец. Аз обаче мечтаех за дете и всеки ден се молех да не загубя бебето. (цялата си бременност изкарах с кървене и контракции). Така докато минах 28 г. с.- тогава започнах да се успокоявам, че и аз ще стана майка. И това беше само първата ми бременност, а твоята не ти е първа... А след 32 г. с. бебетата почти 100% оцеляват, дори и сега да родиш- не е фатално, бебето ще е добре. Просто се успокой и се наслаждавай на последните месеци. Аз често си мечтаех как ще си гушна бебето и това ме крепеше през цялата бременност. Мисли си само хубави неща.

# 4
  • Мнения: 1 680
Alexa,  и аз съм в подобно на твоето положение.
Всеки път като ходя на ЖК питам колко е голямо и последния път като ми казаха ,че е 1.700 кг. се поуспокоих. Нямам причини за притеснеие, но защо ли ме гони тази параноя.
Та не си единствената. Още месец ти остава а покрай дечко времето бързо ще мине. Да сме живи  и здрави.

# 5
  • Мнения: 218
Alexa, не се тревожи, в 32та седмица и да се роди, шансовете са много високи. Ако до сега не си имала проблеми, вероятноста това да стане е минимална. То аз добре давам съвети, но и аз се притеснявам понякога - вече съм купила и изпрала всичко (не сам толкова суеверна) и малко ми е по-спокойно. Още малко остана, почти му се вижда края...  Joy

# 6
  • Мнения: 702
Щом бебчо е чакан с нетърпение от 2 години напълно те разбирам при теб нещата са по различни ,но все пак именно заради бебето трябва да нмериш начин да се успокоиш защото твоите вълнения не се отразяват добре на бебо осбенно ако са по на честичко.Та така в името на бебо бъди силна и се разведри с други мисли.Разбира се че всичко ще бъде Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes наред .Просто трябва да се отпуснеш и да изживееш пълноценно този прекрасен момент от живота ти,за да разказваш на бебо един ден като порасне Grinning.Препоръчвам ти да отпуснеш душата си и да започнеш една яка шопинг терапия и да избягваш хората около теб които те натоварват с излишни притеснения.Вярвам че ще се справиш  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 5 468
Ами това май всяка бременна си го мисли. Аз също си мислех, че ще родя по-рано от термина и от 7-ми месец още почнах да досаждам на гинеколожката си - "Дай ми направление за хоспитализация, че може да родя всеки момент, да си имам!!!", а тя не ми даваше и казваше, че няма да родя току-така. Родих само 1 седмица по-рано от термина си и бебето беше 3.700 кг и 52 см.
Не се притеснявай!!! Природата си знае работата.

# 8
  • Мнения: 228
Аз от4 месец все си го мисля дали ще е нормално(казаха ми ,че има вероятност да е Даун) и така и не се нарадвах на бременноста,а виш сега имам прекрасно и здраво и преносено момиченце(е госпожица вече почти на1 годинка)Затова по спокойно и се радвай  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 9
  • Мнения: 2 784
Аз май повече се притеснявах,че нещо няма да му е наред,отколкото,че ще родя по-рано.Но то е Божа работа.Приятелката ми,на която всичко и беше наред,роди в 7 месец.Аз,която кървях доста в началото,преносих с 3 дена.И двете деца са живи и здрави.Така че-наслаждавай се на бременеенето и не му мисли излишно Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт