Плочки или паркет в кухнята

  • 16 428
  • 70
  •   1
Отговори

Анкета

Какво предпочетохте вие за вашата кухня

Опции:

  • Мнения: 1 526
Предстои ни смяна на плочките в кухнята. И тъй като тя е заедно с трапезарята се чудя дали да не сложа паркет. Притеснява ме пръскането, мокренето от мивката  Thinking, но от друга страна не ми се е случвало да мокря пода.
Как сте процедирали вие? Плюсове и минуси на двата вариянта?

П.П Добавих още една опция, защото я виждам често из отговорите.

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 09:36 от Tali Dan

# 1
  • София
  • Мнения: 4 397
При нас ще е така в новата къща живот и здраве, кухня с трапезария и дневна всичко ще е с паркет а първия ред около мивката, ще е гранитогрес. Имаше една мама със снимка на кухнята и трапезария в едно  и така го беше направила много хубаво седеше  Peace

# 2
  • Мнения: 3 770
В кухненския бокс плочки , в трапезарията - паркет и между тях преходна лайсна! Laughing Така имаш и от двете !  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 211
Плочки, но фугите да носят на мръсотия!

# 4
  • Мнения: 3 036
Отначало бяхме с паркет и два пъти се наводнихме.
Пренареждахме и пак наново.
Сега съм с плочки.Щях да бъда доволна ако бяха тъмни,а не бялорозави,каквито са сега.
Диди,ти е дала страхотна идея с лайсна  Peace

# 5
  • MJF
  • Мнения: 8 528
при мен е също комбинация плочки- ламинат.аз лично не виждам много да мокрим по плочките, така че може и с ламинат.но е важно да ви изпълнят както трябва упльтняването на фугите.има си специализирани препарати именно в случай че е в кухненски кът или под и около цветарници ще е ламината..при мен когато купувах ламината взех и такъв препарат.оказа се че закупеното количество е стигнало за по голяма част от площа ламинат.но за съжаление когато слагаха ламината нямаше никои от нас като свидетел и затова аз под цветарниците съм сложила малки килимчета за всеки случай.иначе по магазините като съм говорила по въпроса мокрене на ламината са ме уверявали че няма проблем.аз съм гледала и взех по9висок клас ламинат.

# 6
  • Мнения: 1 322
Мисля, че е по-добре в самата кухня да са плочки.

# 7
  • Мнения: 1 526
В кухненския бокс плочки , в трапезарията - паркет и между тях преходна лайсна! Laughing Така имаш и от двете !  Laughing
Това беше и моята идея, но мъжът ми нещо не е навит.
при мен е също комбинация плочки- ламинат.аз лично не виждам много да мокрим по плочките, така че може и с ламинат.но е важно да ви изпълнят както трябва упльтняването на фугите.има си специализирани препарати именно в случай че е в кухненски кът или под и около цветарници ще е ламината..при мен когато купувах ламината взех и такъв препарат.оказа се че закупеното количество е стигнало за по голяма част от площа ламинат.но за съжаление когато слагаха ламината нямаше никои от нас като свидетел и затова аз под цветарниците съм сложила малки килимчета за всеки случай.иначе по магазините като съм говорила по въпроса мокрене на ламината са ме уверявали че няма проблем.аз съм гледала и взех по9висок клас ламинат.
незнаех това, ще разпитам в специализираните магазини

# 8
  • Мнения: 1 006
Това е на дневен ред и при мен. Аз искам плочки ( теракот/граниторгес) около кухненските уреди в бокса и ламинат в останалата част на помещението.
При мен чуденката е по-скоро как да го оформя - под ъгъл, праволъгълник или трапец - трудно ми е да взема решение.


http://image66.webshots.com/666/6/5/33/2931605330075520351ZdAoxu_fs.jpg

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 19:43 от Съкровищница

# 9
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Предполагам, че повечето ще подскочите ужасени, като кажа, че в нашата кухня сме с балатум.
Но пък е много хубав - дебел е 6 мм - абсолютно не се бръчка, има си и релеф.
Ето как изглежда:
http://images24.snimka.bg/005449540-big.jpg
Цената му обаче беше 15-16 лв на квадрат - повече, отколкото на някои видове ламиниран паркет.

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 528
 Rage завиждам за балатума.не съм виждала съвременните решения на балатумите и линолеума като разцветки.но си е много практична настилка.твоята е супер.

# 11
  • Мнения: 3 641
В бокса и около барплота  имам теракот, в останалата част ламиниран паркет

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Мисля, че теракотата и най-подходящата настилка за кухня.  А за свързани помещения комбинацията с паркет стои много добре.

# 13
  • Мнения: 606
Не е добро решение паркет. Псъска вода, пръска мазнина, падат разни манджи и се стъпкват неусетно...

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние сме с кухня и дневна заедно и сме с ламинат. Няма никакъв проблем, така и не накъсвам визуално пространството. Много съм доволна. Плочките държат по-студено, пък и тези фуги... много мръсотия задържат.

Общи условия

Активация на акаунт