Традиционни български безмесни ястия

  • 8 220
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 669
Идеи?

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 20:12 от Marie-Antoinette

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Кори за баница

1 вид- 400 г брашно, 1 ч.ч. вода, 1 ч.л. сол, 2 с.л. олио. От продуктите се замесва тесто.Разделя се на 5 части,от които се разточват корите. 
2вид-  800 г брашно,1 ч.л. сол вода.От брашното,солта и водата се омесва средно твърдо тесто, което се разточва на кори.

В баницата със спанак слагам около един килограм спанак,който предварително задушавам в тенджера с малко мазнина.5 яйца и 500гр. сирене.
Имамбаялдъ не съм правила,но намерих рецепта в интернет и ти я пращам,дано ти свърши работа.


Имамбаялдъ

1 кг патладжани
200 мл растително масло
600 г кромид лук
100 г моркови
50 г целина
300 г домати
2 глави чесън
1/2 връзка магданоз
дафинов лист
черен пипер (зърна)
сол на вкус
30 г галета
1 лимон

Патладжаните се измиват и се изрязва част от дръжката. На четири места се обелват ивици с ширина 1-1.5 см. На обелените места се правят дълбоки врязвания с остър нож. Така приготвените патладжани се осоляват и се оставят да престоят 10-15 минути, за да им падне горчивината, след което леко се запържват. В същата мазнина се задушават нарязаният на филийки лук и настърганите моркови и целина. След като омекнат се прибавят доматите, чесъна, магданоза, подправките и сол на вкус. Сместа се задушава, докато остане на мазнина и с нея се пълнят патладжаните през един от направените разрези. Нареждат се в тавичка, покрита с част от плънката,  върху всеки от тях се поставя парченце домат и се поръсва с галета. Пекат се в умерена фурна.

Последна редакция: вт, 24 май 2005, 00:29 от Тeopr

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
ето ти линк с рецепти за баници: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7004.0. Аз ги прочетох и малко импровизирах, ама се получи супер баница със спанак. Щом чак свеки я оцени  Grinning
Та ще ти кажа как я направих аз:
Задуших около килограм спанак с малко зелен лук и като се задуши сложих около 500 гр. сирене в тигана. После разбърках 4 яйца с кофичка кисело мляко и една лъжичка сода за хляб (като за обикновена баница) и сложих запържения спанак вътре. И после - ред кори, ред плънка.. Стана супер.

# 3
За млечна баница имам тази рецепта и на мене си ми харесва Embarassed Laughing

"МЛЕЧНА БАНИЦА".
нареждам в тава кори за баница като ги набирам, да има въздух между тях, поръсвам ги с разтопено масло и ги слагам във фурната да се препекат.... разбивам 3-4 яйца с около половин литър мляко, зависи колко са корите. добавям захар на вкус и ванилия. като покафенеят корите, заливам ги със сместа и пак пека.

Общи условия

Активация на акаунт