Кръводарители за сърдечна операция на Максим, на 1г.!

  • 3 693
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Обръщам се с молба към всички вас да помогнем на детенцето на мои приятели от Варна! Максим е на 1 годинка. Предстои му сърдечна операция в София. Но насрочването на датата се бави, защото са необходими поне 2 или 3-ма донори на кръв от София. Малкият мъж е от рядката кръвна група 0 отрицателна. Родителите му търсят дарители с тази кръвна група, но до момента удрят на камък, а времето напредва. Моля ви, ако вие сте нула отрицателна или имате познати с тази кръвна група (от София) и сте готови да помогнете на Максим обадете се и дарете кръв! Пишете тук в темата или ме търсете на ЛС, за да ви свържа с майката на Максим!

Благодаря предварително на всички, които ще се включат и ще се опитат да помогнат на едно малко момченце и на разтревожените му родители!
Много хора са намерили помощ в Бг-Мамма, надявам се и Максим да има този късмет!

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 22:09 от Double with Cream

# 1
  • Мнения: 1 174
Не мога да помогна,но се моля и вярвам,че ще се намерят хора,които ще помогнат! Praynig

# 2
  • Мнения: 353
Здраввй, аз съм 0-, кажи само кога и къде и ще дам кръв. Уикенда дали може? Че през седмицата ходя на работа, но ще измислим нещо, дори и тогава да е.
Пиши ми на ЛС подробности

# 3
  • Мнения: 1 895
Tweety Heart Eyes
Виж си кутията Hug

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Единственото, което мога да направя е да разпространя линка по другите теми  и да стискам палци на малкото човече  Praynig

# 5
  • Мнения: 516
Дано Господ помогне да се намерят такива  Praynig
Никой от моето семейство не е с тази кръвна група . Дано по-бързо се намерят  Praynig Praynig Praynig

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравей,
Стискам палци за мъничкия мъж Praynig
Ще кажа на сестра си, май тя беше отрицателна.За 0 съм сигурна, само резус фактора...
Аз 0+ Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля те, напиши кога и къде трябва да се дари кръв.

# 8
  • Мнения: 8 242
И аз, и мъжа ми сме 0- , но за съжаление сме в Пловдив Sad
Дано всичко е наред с малкото човече  Praynig

# 9
  • Мнения: 162
Освен с молитви с друго не мога да помогна, но и това е нещо! Успех! Praynig
Бог да пази малкия Максим и да промисли за достатъчно  дарители! Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Креми, утре ще попитам една моя приятелка, която е с тази кръвна група.
Тя е анемична, но знам, че е давала кръв преди. Дано да може  Praynig
Аз съм 0+

# 11
  • Мнения: 529
Сестра ми е 0- , днес ще говоря с нея  Praynig и ще пиша

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Отново моля някой да каже къде и кога трябва да се даде кръв ?

# 13
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, дааааа сестра ми е 0-.  newsm44
Веднага се съгласи и сега ще Ви чакаме да ни дадете разяснения куде, кога и т.н.

# 14
  • Мнения: 25
Здравейте, аз съм майката на Максим и благодаря на всички добри хора, които се отзовахте толкова бързо!
БЛАГОДАРЯ Tweety, МаМа Куин Светкавицата, Lemon Desi, GALL78 МНОГО! Ако само двама са в добро състояние за дарители, ще е чудесно.
duhi_puhi, Благодаря Ви, но не мога по никакъв начин на искам да Ви ангажирам за кръводаряване в София, защото сам там е възможно.
Опитите ни да намерим приятели, познати, колеги в София с тази рядка кръвна група не  доведе до чаканите резултати. Моля поне двама от Вас да се съгласят да дарят от тази рядко срещана кръвна група О отрицателна, за да не ни връщат при операцията.
Моля, имащите възможност да помогнат да носят тези данни със себе си да казват, че кръвта е за Максим.
САМО О-, други кръвни групи на стават.

Имената на детето ми са:
Максим Любомиров Кривошиев 1 год 1 месец.
ЕГН 0742261029
Адресът е:
Националния център по хематология и трансфузиология,ул."Братя Миладинови" 112 (в събота и неделя от 9 до 15.30 часа) , тел. 02/9701174.
Центърът се намира до ЖП гара, новотел Европа, сградата на бившият Майчин дом.

Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години. Мъжете могат да даряват 5 пъти в една година, а жените - 4 пъти, с интервал не по-малък от два месеца между двете кръводарявания.
Не съществува никакъв риск за кръводарителите, тъй като всички материали и консумативи са стерилни и се употребяват еднократно. Нито една болест не може да бъде предадена на хората, които даряват кръв.
Цялата процедура отнема около 30 минути. Когато отидеш да дадеш кръв ти правят и изследвания коя група си.
Не взимат кръв от хора с нисък хемоглобин, с високо и ниско кръвно налягане, както и под 50 кг също.

Отново благодаря на ВСИЧКИ тук за добрите думи и съдействие!

Общи условия

Активация на акаунт