От Брюксел до Париж?

  • 7 176
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Какъв е най-подходящият начин за транспорт от Брюксерл до париж- влак, да наемеме рент-а-кар или...
Пътуваме с баткото / 9 г./  за около седмица през септември, естествено, с цел- Дисни.Смятах да ползваме Wizz  Air за Брюксел, носамо као след това пътят до Париж не е оттегчителен.

# 1
  • Мнения: 2 839
Има бърза линия от Брюксел за Париж, която спира първо на летището, след това на Дисни.
До летището е 1 час, до Дисни час и 10 минути.
Цената, която ние платихме беше 100 евро за отиване и връщане, но знам че е много променлива според това дали купуваш билета предварително, или в деня на пътуването. Само дето не помня кое беше по-евтино  Laughing
Пътува се приятно и комфортно.
ИМа и нормални влакове, но не зная колко време се пътува с тях.

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
с THALYS е1:40ч. от Брюксел до Париж, ако купиш билети по рано може да ти излезе 45 евро.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Мерсииии Hug

# 4
  • Мнения: 7 605
Само, 4е Уиz не лети до Брюксел, а до Шарлъроа  Wink (и го нари4ат Брюксел  Close )

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Само, 4е Уиz не лети до Брюксел, а до Шарлъроа  Wink (и го нари4ат Брюксел  Close )
Колко далече е от Брюксел?

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 1 724
хммм,  а въпросните тренове спират ли на това летище или трябва да ходим до друго newsm78

# 8
  • Мнения: 3 011
A s rent a car няма ли да е по евтино? Всъщност някой ползвал ли кола в Белгия и какви са цените под наем?

# 9
  • Мнения: 27 524
Шарльороа, по нашите сметки, е на около 60км.  Simple Smile Уиз Еър определено не кацат и не излитат в и от Брюксел, само от Шарльороа. За човек без кола най-бързият транспорт до Париж от Брюксел си остава те-же-ве-то, което вдига 300км в час и е за под два часа в Париж. По-евтин вариант и за около 4 часа са рейсовете, които са на почти всеки кръгъл час. . Не са досадни и бавни; ок са  Peace
Рент-а-кар не сме ползвали, мисля, че ще излезе в пъти по-скъпо от другите варианти.  Simple Smile
Иначе в Париж взимате метрото до Дисни (внимавайте за коя зона става въпрос) и не излиза скъпо.

# 10
  • Мнения: 7 605
Шарльороа, по нашите сметки, е на около 60км.  Simple Smile

Може, аz се доверих на Википедия http://fr.wikipedia.org/wiki/A%C3%A9roport_de_Charleroi_Bruxelles-Sud  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
А, това понеже е до летището, то не е в града съвсем, затова явно. Така че сигурно си права, аз говорех за града  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 605
А, това понеже е до летището, то не е в града съвсем, затова явно. Така че сигурно си права, аз говорех за града  Simple Smile

Зна4и и двете сме прави, какво по хубаво от това  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 839
Според мен е абсолютно безмислено да се взима рентакар. Влаковете и в района на Брюксел и на Париж са изключително удобни.
Ние снощи се върнахме от Дисни, доволна съм, че убедих мъжа ми да не взимаме рентакар, движехме се с влаковете когато ходехме до града, вместо да се лутаме по улиците с кола.
Брат ми пък дойде при нас точно от Брюксел, за 1ч. и 10мин. Бързите влакове по тази линия са TGV /френски/, Eurostar/английски/ i Thalys/белгийски/. Билети може да си купите и предварително онлайн, но на мен ми се струва по-добре на място. Категорично цената не зависи само от по-ранната покупка, а и от някаква сезонност и от не знам още какво. Това коментирахме с брат ми, че 4 пъти вече пътува по тази линия и 4те пъти цената е различна.
А със сигурност има влак от Шарлъроа до централните гари на Брюксел, от където може да хванете някой от горните три "бързака"  Wink
Обаче!!! Очите ви да са на 4 в тия влакове. На брат ми му откраднаха лаптопа сега докато пътува към нас. Беше с TGV, твърди, че в тях няма никаква охрана, само един кондуктор за цял влак, изобщо като цяло са много по-зле от другите 2.
Единия ден пък се видях с приятелка в Париж - докато пътува към срещата ни, в метрото откраднали 2 гумени играчки на дъщеря и  Shocked
Така, че внимателно с френски транспорт  Wink

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 14:37 от DiVA

Общи условия

Активация на акаунт