Декоративно зайче

  • 14 234
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 116
Търсих с търасчката, ама тя не откри такава тема........!  Rolling Eyes А бях сигурна че съм я виждала!  Confused Както и да е!  Peace Утре мисля да си купя такава животинка, та дайте идея как се гледа....................  ooooh!  В какво живее, с какво се храни и всичко....!  Hug Никога не съм гледала подобно нещо.............!  Embarassed

# 1
  • Мнения: 452
Здравка79 мисля,че само с това мога да ти помогна.Надявам се, че ще откриеш все нещо,което ще ти е от полза.

http://forum.zoomania.org/viewforum.php?f=64

# 2
  • Мнения: 2 116
barcela благодаря ти!   bouquet Ще прегледам!  Peace

# 3
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Търси на ЗАйче Джудже, май така са известни и аз съм се запалила, амам чакам дребосъка още малко да поотрасне   bouquet
Сега ще поразтърся и ще пусна линкове.

# 4
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Ето: http://zaiche.bghot.com/index.php
         bouquet

# 5
  • Мнения: 2 116
Karol&Erik благодаря и на теб!   bouquet

Зайо вече е факт!  Wink И човекът, от който го взех ми даде много инфо, та дано се справим!  Laughing

А това е той:  Hug "Голям" клепоух глезан!  Heart Eyes

http://images25.snimka.bg/005590645.jpg
http://images25.snimka.bg/005590647.jpg
http://images25.snimka.bg/005590650.jpg

 Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 131
Честито!
След много уговорки от страна на децата и ние сме със зайче в къщи.

# 7
  • Мнения: 25 441
Честито! Да са ви живи и здрави и много радост да ви носят!  Grinning

# 8
  • Мнения: 75
Имаме зайче от година и половина. Вече съм спец по неговото отглеждане. Ако искаш питай нещо конкретно. Ще ти отговоря.

# 9
  • Мнения: 2 116
Имаме зайче от година и половина. Вече съм спец по неговото отглеждане. Ако искаш питай нещо конкретно. Ще ти отговоря.

Ами благодаря ти!   bouquet  Интересува ме как стои въпроса с къпането???  Thinking Че се вре и в най-затънтените ъгълчета и вече май малко ми сивее....  newsm78

# 10
  • Мнения: 131
Колко предвидливо сме я взели сива. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 75
Зайчетата не се къпят, защото не могат да изсъхнат бързо и ще се разболеят. Нашата Бъни не сме я къпали досега. Тя е бяла пухкава топчица и също се вре във всякакви ъгли.  Зайчетата се мият сами. Те се ближат постоянно и Бъни си е все така бяла. Един или два пъти на чешмата и измих дупето, защото акото и беше рядко и беше засъхнало на топка. Там май трудно се стига. После я подсуших с тоалетна хартия и нищо не и стана. 

# 12
  • varna
  • Мнения: 676
Ох,и аз харесвам декоративните зайчета,но са голяма беля.Преди години имах такова в къщи.Беше ме прихванала манията за заек.Купих си такъв,за да си начеша крастата.Казваше се Жоржета.Но тъй-като ми беше жал да го държа в клетка го пусках на воля.И съответно опика и осра(с извинение) навсякъде.Та после го върна от там,от където го бях купила.Това животинче може да се гледа само на двор,а не в апартамент както имах аз неблагоразумието да направя.

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Здравке,
надявам се, че си му сложила талаш в клетката. Гледам на снимките няма.
зайчетата не се къпят!
Давай му гранулирана храна/специална за дек.зайчета/, не прекалявай с пресните зеленчуци, защото им се издуват коремчетата и може да умре.
Непременно го храни сутрин и вечер. Вземи му купичка от магазина - средния размер. Поилката я чисти редовно, по-добре да вземеш голяма. защото зайчетата пият много вода. Провери тази която си купила дали тече нормално, защото първата която взех беше нещо дефектна  ooooh!  , добре че внимавах и го установих.
Непременно му купувай сено от магазина - хрупа си го по цял ден. Постоянно трябва да има по 1 стиска трева в единия край на клетката. И не му давай прясна трева - ще умре.
Чисти редовно, защото иначе се вмирисва ужасно.
Зайчетата не обичат много стрес, и силен шум. Не обичат и на студено. През зимата го дръж някъде където е към 18-20 градуса минимум.
В никакъв случай не трябва да го излагаш на пряка слънчева светлина, например точно до прозорец. Не го дръж на течение, не изнасяй клетката навън, дори и през лятото.

Надявам се да съм ти била полезна  Peace

# 14
  • Мнения: 2 116
Благодаря ти много мона лиза!!!   bouquet
 Зайо е в клетка, с пластмасова скаричка и отдолу талаш и накъсан вестник!  Peace Снимките са от първия му ден тук! Нямах готовност........ Rolling Eyes  Яде гранулирана храна за бебета, а от днес за порастнали!  Laughing В самата клетка има хранилка и пие вода от стъклена поилка за хамстери, но така ми е по лесно да го контролирам! Пие по 3-4 на ден!  Peace редовно му бера трева, като преди това я оставям малко да завехне! Яде колкото му сложа! Голям е лакомник!  Laughing Чистя му 2-3 пъти в седмицата! Още не е започнало да мирише!  Peace Стои в кухнята леко в страни от камината! Гледам поне по веднъж на ден да го пускам да потича! И ако му е студено ляга до тръбите на парното!  Wink

Оххх! Олекна ми! Гледам че явно по инстинкт /и линковете, които ми дадох в началото на темата   bouquet / май съм се справила!  Hug

bubina определено не съм съгласна с теб!  Peace Аз лично смятах че декоративния заек е страшно труден за гледане в домашни условия! Смятах че е много миризливо и диво животно!  Grinning Ми нищо подобно! Този заек ми промени всякакви представи за този вид животни!  Peace По-кротко и мило същество не съм срещала!  Heart Eyes И повярвай ми маниак съм на тема миризми и само душа около него  Embarassed , но досега няма и помен за подобно нещо!   Wink

Това зайче ми промени представите! От заклет противник, се превърнах в голям фен!  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт