Моля за коментар

  • 964
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Момичета, ще ми помогнете ли да разгадаеме резултатите на една моя колежка? На мен нищо не ми говорят. А на Вас? Благодариме предварително.

Estradiol 0,217
nmol/l М(0.0-0.191); Ж(фол 0.04-0.606,овул 0.536-1.930, л

Progesteron 3,37
nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен

# 1
  • Мнения: 3 154
Ако кажеш в кой ден от цикъла е правила изследването ще е по-лесно. Така като гледам май ще е в началото... Естрадиола е добре, но прогестерона е нисък (доколкото разбира мойта глава).
По принцип прогестерона е хубаво да се изследва през лутеалната фаза.

# 2
  • Мнения: 1 341
Ами нямам идея, ще я попитам и ще пиша. Ама аз го разбирам така (макар, че нищо не разбирам)
Progesteron й е 3,37, а границите са му nmol/l М(0.89-3.88), т.е. е в граници
А нали прогестерона беше за задържане. Аз като правехме бебе (забременях на четвъртия месец) ми правиха изследване на хормона на стреса. Той бил много важен за забременяване. Ама съм забравила как се казва.  Embarassed
А Estradiol за какво е?
а и тия буквички Ж....
фор -сигурно е фоликул
овул - си  е овулация
л-???
мен-???
лут-???
Много му се цверихме ние двете, а лекарката й е казала само, че не са в нормаи, както и че трябва да пие хормони. Да, ама тя иска да разбере точно какво, защо и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 154
Вас ви интересувам резултатите за Ж (жени), другото е за Мъже референтни стойности.

Фол- фоликуларна фаза
Овул - овулаторна фаза
л/ лут - лутеална фаза
мен - менструация предполагам (ама едва ли)

След като я питаш на кой ден от цикъла ги е правила (и само тези двата ли са й пуснали? Shocked) гледате фазите и после референтните стойности (дали са в тях, под, над...) Ама аз така като гледам само прогестерона е нисичък.
Опрделяне нивото на E2 в повечето случаи е комбинирано с LH, FSH и PROL, което служи за определяне овариалната функция при жените, а именно - диагностициране на различните форми на а-, дис- или хипоменорея. Освен това определянето на Е2 се използва за мониторинг на лечение при стерилитет, за диагностика на развитието на отделни тумори, както и в случаите на хормон-заместителна терапия при пациентки в менопауза.

При 28 дневен менструален цикъл FSH се изследва между 3 ти и 7 ми ден (броено от първия ден на последната редовна менструация), както и между 12 ти и 14 ти ден (броено по същия начин).
http://www.bodimed.com/# Тук ги има всичките хормони кой за какво е.

И да отиде да плясне изследванията в челото на "лекарката" и да иска обяснения! Аман от такива лекари!

# 4
  • Мнения: 1 341
Цикалът й е започна на 24 април.
След това е имала много слебо кървене, всеки ден от 13 май до 22
Изследванията са направени на  17 май. А  също  така лекарката й е казала, че има  възпалени яйчници

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
Цикалът й е започна на 24 април.
След това е имала много слебо кървене, всеки ден от 13 май до 22
Изследванията са направени на  17 май. А  също  така лекарката й е казала, че има  възпалени яйчници

е значи е правено изследването в лутеалната фаза и ще гледате стойностите, дето пише ЛУТ.
определено не са й в норма, вероятно няма овулация.

Общи условия

Активация на акаунт