Arsenicum album за хрема?

  • 6 288
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 557
Сутринта дъщеря ми се събуди с хрема от настинка-така мога да я определя-не е течащ носа, хремата е навътре, когато успее да се издуха секрета е прозрачен. Вътре в стаите е така, навън няма хрема-точно както се чувства човек, когато е настинал.
Въпросът ми е-това хомеопатично подходящо ли е? В аптеката това ми дадоха след "описанието" ми, педи не си вдига телефона, а в интернет четох, че било за диария и повръщане  Shocked
До сега съм се сблъсквала само с течаща хрема и за това сега не мога да се оправя.
Някой ползвал ли е? И за какво?

# 1
  • Мнения: 410
Първо, веднага ще ти отговорят ВСИЧКИ, че така не се препоръчва/изписва лекарство.

Колкот до мен, аз съм го давала, но не е било за хрема!
За течащ нос давам Алиум Цепа, а за сополи съм давала/вземала и за себе си Калиум Бихромикум и Хидрастис в разреждане 9.

Само знам, че е много трудно да се лекува хрема хомеопатично...по-скоро трябва да се види май причинителят

# 2
  • София
  • Мнения: 557
за сополи съм давала/вземала и за себе си Калиум Бихромикум и Хидрастис в разреждане 9.

На щерката пък Калиум Бихромикум са изписвали за течащ нос-подейства.   Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
Хомеопатично не си позволявам да давам без лекар. Дори да е за втори или трети случай.

Само с Аквасорс продуктите работя без предварителна консултация с лекар. Но за тях просто не е необходимо. Не са лекарства. И като си установил нещо действаш по същата схема. Ясни са нещата.

Да не забравяме, че и хомеопатията е лечебен метод и се използват отново лекарства. Може да е нежна медицина, но си е медицина и още повече индивидуална. Не съм сигурна дали е добре да се правят екперименти.

# 4
  • Мнения: 377
Специално за сополи има над 10 вида хомеопатични(пиша го защото сина ми често е със сополи ) и за  всеки вид хрема е различно.Аз също на сама глава не давам хомеопатично -звъня на д-рката , ако нямам възможност да отида или тя да дойде и казвам вида на хремата, но се налага почти всеки ден да ги сменяме ,защото се мени хремата(поне при Гого).
За арсеникума специално- астма, хрема , сенна хрема , температурни състояния, хранитерно отраняне, диария, нервна депресия, тревожност(това го преписах от "Семеен наръчник по хомеопатия"- имам го ,но не да си самолекувам детето , а за да видя какво имам като лекарства и за какво евентуално са

Общи условия

Активация на акаунт