Въпросче за овулацията

  • 1 076
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Искам да ви попитам възможно ли е да нямам овулация при условие,че хормоналните ми иследвания са добре,нямам хламидия и цикълът ми не е много редовен-в смисъл идва ми всеки месец ,но в рамките на 30-40дни.Меря си и базалната температура от три месеца,но и тя е почти еднаква всеки ден.Този месец започнах да си купувам и тестове за овулация,започнах да ги правя на тринадесетия ден след като ми дойде,но днес е вече 21ден и те все са отрицателни.А по принцип се опитваме да правим бебче от две години и половина.Правили сме спермограма-тя е добре,хормонални иследвания и хламидия и те са добре,и цветна снимка-едната ми тръба е запушена.Ако някой може да ми помогне,нека да пише,предварително БЛАГОДАРЯ!А иначе аз съм от малък град и чакам края на другата седмица Д-р Жекова ще идва в нашия град за да ме прегледа.

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 19:18 от Svetla_1

# 1
  • Мнения: 4 589
Възможно е да имаш много късна овулация. И аз съм като теб, по принцип овулацията ми е към 17 ден, но не винаги имам. Но при нас освен това има и мъжки фактор. Ако имаш време отидете на специалист и се консултирайте с него.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Да възможно е!Отиди на специалист!Успех!!!

# 3
  • Мнения: 1 951
Щом опитвате вече 2 години и половина, наистина е най-добре да се насочите към специалист.
Овулация се установява най-сигурно с фоликуметрия. Ето тук можеш да прочетеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.msg6573591#msg6573591

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 11:59 от Марински

# 4
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Щом от толкова време опитвате за бебе, мисля че е време да проследите овулацията с ултразвук, за да се види какво точно е положението.
Кога за последно сте правили хормони?
Изключена ли е поликистозата?

# 5
  • Мнения: 7 716
Овулация означава спукване на доминантен фоликул и отделянето на яйцеклетка. Сигурна ли си, че при теб се получава спукване?
Щом си с една тръба трябва да се види да не би яйчникът откъм здравата да е мързелив.

# 6
  • Мнения: 6
Последният път,когато правихме хормонални иследвания беше на 11.02.2008г.Някой може ли да ми препоръча при кой лекар да отида в Добрич,за да проследим овулацията с ултразвук?

# 7
  • Мнения: 6
здр.Не знам дали си намерила"своя"гинеколог.Ако още не си отиди при д-р Райкова в Добрич

Общи условия

Активация на акаунт