Направена реимунизация на вече боледуващо дете

  • 857
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте, д-р Слънчева!
Много съм притеснена, защото на 9.04. на детето ми е направена реимунизация на ДТК - 4-ти прием след като вече е било със зачервено гърло и подути лимфни възли под шията като вероятната диагноза е остър тонзилит. Тъй като аз работя, мъжът ми е завел детето за ваксина, а педиатърът не е прегледал изобщо гърлото на детето, преди да бие ваксината. Още същата вечер детето вдигна температура близо 40 градуса, с която се борим вече трети ден като се забелязва подобрение. Опитах се да намеря информация относно това, какви са последствията при поставяне на ваксина, когато тече инкубационният период на друго заболяване, но за съжаление нищо не открих по този въпрос. Обръщам се с молба към Вас да ме информирате какво да очаквам при така стеклите се обстоятелства и най-вече може ли детето да развие заболяванията, срещу които е поставена ваксината в този случай?
Искрено благодаря за помощта!

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо и задължително е детето да се прегледа от лекар!,Ако има ангина и тя е гнойна да се започне антибиотик. Ако температурата е само от ваксината ще давате по 8 мл Нурофен на 4 или 6 часа , за да се поддържа температурата около 38-38,5 и витамин С от 5 мл. еднократно. Ако температурата не спадне 48 ч. можете да се консултирате с лекар от Инфекиозна болница.

Общи условия

Активация на акаунт