Не си държи езика зад зъбите

  • 3 956
  • 33
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Как да отуча дъщеря ми да си плези езика? Непрекъснато й е отвън, особено като внимава в нещо или се старае - докато се катери по стълбите на пързалката, докато рисува..
Какво ли не й говоря - че ще й се изцапа езичето й ще се разболее, ще се прехапе, ще й го откъсна и т.н., но май ме игнорира по този въпрос. Laughing Ако се опитам да й го пипна, го прибира и след 20 секунди пак е навън.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз мисля, че доста деца правят така. Наистина, обаче, на някои им остава навик. Аз съм почитателка на по-драстичните методи, така че ще оставя другите мами да те посъветват!
Дано да е временно! Rolling Eyes

# 2
Давай й по-честичко бисквити и сокче (или просто нещо дребно да похапва). тогава езичето ще забрави да е навън Wink

# 3
  • Мнения: 199
 yesИ ние имаме същия проблем!Само аз "се успокоявам" че това е заради 3-та сливица! Обаче май наистина става навик!
Ще следя темата!!!!!!!!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
yesИ ние имаме същия проблем!Само аз "се успокоявам" че това е заради 3-та сливица! Обаче май наистина става навик!
Ще следя темата!!!!!!!!
Каква е връзката с третата сливица? Защото и при нас е проблемна...

Beauty, казвай ги тези по-драстични методи, не се стискай! Laughing И аз мислех, че е временно, но някъде от декември го прави толкова често и ми се струва, че вече е навик.

Arctica, не мисля, че това ще помогне. Когато се старае с нещо, не иска никой да я разконцентрира и отказва ядене/пиене.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 711
Не мисля, че има връзка с третата сливица. Като малка и аз бях така. Така се концентрирах Simple Smile Като ученичка спрях да се плезя. Не ми се превърна в навик.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм на мнение, че колкото по-малко внимание обръщаш на проблема, толкова по-бързо ще го забрави. Моята дъщеря по едно време се облизваше, когато говори, правеше го едно такова предвзето и с премигване на очи. Никой вкъщи не говори така и затова реших да не й обръщам внимание, защото няма от кого да го види за да продължи.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да наистина е вярно това което е казала Lilqna и аз така правя-не обръщам голямо внимание

# 8
  • Мнения: 9 814
Моята майка и до сега се плези по този начин, когато се опитва да се концентрира. Даже имаше и смешна случка на скоро, докато паркира колата с този изплезен език и един обиден младеж. Това едва ли е здравословен проблем, по скоро въпрос на навик.

# 9
  • Мнения: 185
yesИ ние имаме същия проблем!Само аз "се успокоявам" че това е заради 3-та сливица! Обаче май наистина става навик!
Ще следя темата!!!!!!!!

И моето слънце е така трета сливица и езика навън, устата вечно отворена. Преди 3 седмици отново боледувахме от страшен вирус. Сега детето е по-добре, забелязах че и държи устичката си по затворена, което ме радва, че чак ме беше страх дали да споделя. И аз ще следя темата. Пробвала съм да давам солети, нещо за дъвчене, но си е само минутно решение, детенце не може да мляска постоянно нещо. Иначе ме слуша, като кажа 'мамо дишай през нослето' затваря устичка, но за минутка и после пак. Според мен, само със съзнателно въздържане от страна на детето, може да се получи, поне за нас. Но за тази възраст как мога да го очаквам от детенце.
И аз ще следя темата.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
В какъв смисъл езикът е отвън. Само като се концентрира и внимава върху нещо или по принцип има по-масивен език, който се изважда с леко притворена уста, а езикът отпуснат надолу? Ако е второто бих препоръчала консултация в детски център Помполина с логопедите Нина или Съни.

Изваждането на езика може да има пряка връзка със здравословното състояние: чести ринити, уголемени сливици, малки челюсти. Може да има и други причини, за това препоръчвам консултация с Нина или Съни.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Благодаря ви за отговорите!

Лого5ка, май само, когато е съсредоточена, го прави. Сега например си играе и не се плези, а вчера, стълбите на пързалката бяха едни железа, тя внимаваше, докато се катери, горе на площадката също я беше страх да не падне и езикът й стърчеше м/у устните (отдалече все едно има 3 устни), т.е. устата й не беше отворена повече. Не знам дали го обясних разбираемо. newsm78
Ще вземем да отидем наистина при тези логопеди, които препоръчваш, заради проблемните сливици и нос.
Мерси!  bouquet

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
За сливиците и носа ти трябва добър УНГ.  Peace

Логопедите ги препоръчах за другия случай на вадене на езика.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 181
И Стела е така с езика.Водихме я на нвролог и тя каза че ще го израстне.Плези го като се старае да направи нещо,като е болна по-често,но аз го свързвам с това че си облизва сопола.
Аз си спомням че имах една съученичка,която много се плезеше като пише и всички и се смееха.
Как може да се премахне този гаден навик?

# 14
Мъжът ми е на 44 и го прави понякога, когато е концентриран в нещо. Майка му сигурно си е мислила, че ще го израстне. Е, не го е израстнал. Ужасно грозно е и аз бих действала смело - 'срязване' с пръсти, имитиращи ножица, говорене, каране.. дори нещо повече, но не и похапване на солетки и бонбонки.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 21:10 от hei astrid

Общи условия

Активация на акаунт