Да засадим по едно дръвче тази пролет! Присъедини се и ти :)

  • 8 308
  • 59
  •   1
Отговори

Анкета

Колко дръвчета сте засадили досега доброволно?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 13 май 2008, 10:23

  • Мнения: 185
Здравейте  55, имах преди време ритуал всяка пролет   Nature Sun With Face около Великден  easter да засаждам по едно дръвче  Flowers Four Leaf Clover. Бихте ли го направили и вие с мен  dancing. Идват големи празници, събрани на едно почивни дни. Какво би ви коствало да опитате? Дали за да украсите кварталната градина или улицата пред дома   redecoration , дали за да дадем един добър пример на децата си и отминаващите хора, дали овощно, декоративно или друго дръвче, кога - решете вие. Споделете. Аз ще се опитам да намеря овошка, нищо че е малко късно. Ако не стане ще се пробвам с някой декоративен вид или храст. А дали сте отгледали дръвче и от семе. Нека да направим нещо по-различно и полезно и приятно.  family Подкрепете или не  goodandevil моята инициатива!

Това са думи които открих и реших да споделя с вас: "Както са казали мъдреците: "Ако не си посадил и едно дърво в живота си, значи напразно си живял". Има хора, които оставят след себе си и много по-стойностни неща, но не всички можем да сме като тях. А дръвчета може да засадим - не е трудно! "

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 11:39 от Фанита

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
 Hug много хубава инициатива! Засаждала съм, под 6  Wink От семе - само в саксия и до никъде не са стигали  Confused
Синът ми вече има едно посадено дърво - липа, на вилата ни.  Grinning

# 2
  • Мнения: 122
Много искам и съм решил тези дни да го направя......

# 3
  • Мнения: 4 555
Чудесно, и аз смятам да го направя Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 376
Много отдавна се каня да го направя....

Браво за инициативата! bowuu

# 5
  • Мнения: 5 539
Фанита, дай повече насоки. Откъде се взимат фиданките, как точно се засаждат, кога и колко трябва да се поливат и т.н.? Всичко необходимо, за да се хване дръвчето, а не да изсъхне след 2 седмици. Иначе идеята е чудесна  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Едно време ги броях, вече не  Hug
Засадила съм сигурно над 10 дръвчета.
още толкова храсти и хиляди цветя.
Обожавам това занимание  Hug
Да сътвориш цветна градина със собствените
си ръце и да я гледаш как расте - безценно,
но когато гледаш как разни тъпаци я унищожават
е болезнено  Cry

# 7
  • Русе
  • Мнения: 511
Embarassed брезичка

# 8
  • Мнения: 6 991
Лилита, ето насоки.
http://gorichka.bg/index.php?p=50
Аз имам на хардкопи, но още нямам закачен скенер, но и тези са много ясни. Grinning

# 9
  • Мнения: 1 008
Бих, но идея си нямам как става цялата процедура.
Фанита, дай повече насоки. Откъде се взимат фиданките, как точно се засаждат, кога и колко трябва да се поливат и т.н.? Всичко необходимо, за да се хване дръвчето, а не да изсъхне след 2 седмици. Иначе идеята е чудесна  bouquet
Заинтересована съм.

# 10
  • Мнения: 3 835
Разкошна тема, прочетох идеята с умиление.  bouquet

Срааааам, но като се замислих, май само едно дръвче съм посадила. Иначе цветя съм засаждала, пресаждала и разсаждала всякакви, ама дръвчета........май само едно и то като дете. Tired

Дръвчета продават на женския пазар, на ул. "Борис" и "Лозенград", там съм виждала такива фиданки и тем подобни, за друго място не се сещам.

 newsm78 ......Къде да го засадя това дръвче.....? Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 5 539
Лилита, ето насоки.
http://gorichka.bg/index.php?p=50
Аз имам на хардкопи, но още нямам закачен скенер, но и тези са много ясни. Grinning
Благодаря!
Пише, че се прави от ноември до март обаче newsm78

# 12
  • Мнения: 185
Благодаря ви, момичета и момчета

Лилита, ето насоки.
http://gorichka.bg/index.php?p=50
Аз имам на хардкопи, но още нямам закачен скенер, но и тези са много ясни. Grinning
И от мен благодарности за линка.
...Пише, че се прави от ноември до март обаче newsm78
Така е, Както пише и '...Кога се засаждат дървета?

Съветваме те да го направиш в периода между ноември и март, но си избери ден, в който земята със сигурност не е замръзнала. През зимните месеци дърветата почти не растат. Ако си се спрял на широколистен вид, изчакай падането на листата (тогава спира вегетацията). Иглолистните трябва да са с бала (почва около корена) и така могат да се засаждат по всяко време. Все пак помни, че най-благоприятно за прихващане е по-хладното и дъждовно време.
'

Както писах и в началото
... имах преди време ритуал всяка пролет   Nature Sun With Face около Великден  easter да засаждам по едно дръвче  Flowers Four Leaf Clover. ... Аз ще се опитам да намеря овошка, нищо че е малко късно. Ако не стане (имах предвид не открия) ще се пробвам с някой декоративен вид или храст....

... newsm78 ......Къде да го засадя това дръвче.....? Rolling Eyes
  • Аз ще го засадя в кварталната градинка. Когато играем там с детето или просто минаваме и имаме водичка ще си го поливаме, ако има нужда. Вярвам, че ако искаш, все ще намериш къде. Но и още идеи.
  • Ако нямате лична градина или двор, а ваш приятел има споделете с него идеята си, може би ще има място в двора си за едно дръвче.
  • Някъде по ежедневния ви пешеходен маршрут до работата, магазина където има тревна площ - така бихте могли повече да наблюдавате малкото дръвче как расте, и ако ви домилее понякога да го полеете или подкастрите, без да си го правите ангажимент, може би най-необходимото му ще е слънце и дъждец и  късмет някой идиот да не мине през него. Този елемент с късмета винаги го има, но това не ми пречи да опитвам.
  • Друг пример, Софиянци си имат Витоша, там бол дървета, но какво от това, едно повече ще ви е най-милото там, освен ако не искате да се похвалите изрично пред минувачите , че виждате ли 'Аз засяждам дръвче' , а те да ви мислят за 'куку'. Малко се отклоних. Пловдивчани примерно - Гребна база. Все някое място ще е подходящо и за другите населени места.
  • Като казах населени места - и още една идея, отидете на баба си и дядо си на гости на село (който има разбира се) с едно дръвче или цветен/декоративен храст и ще ги зарадвате.
  • Ако ви се занимава да питате и отделите време, в двора на яслата, градината, училището на дацата си.
  • трябва да има и подходящи места, за които не съм се сетила

От къде? Ще потърся на пазара, или в разсадници. Определено за овошките ще е късно, някои от тях цъфнаха и вързаха вече Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 09:42 от Фанита

# 13
  • Мнения: 2 309
Страхотна идея! Браво! Ще дам и своята дан в това начинание!

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Две години пропуснах (поради новото тролско попълнение), но садя почти всяка години - или храстче, или дръвче. Последният път ми откраднаха лопатата, обаче.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт