Сини склери при бебе

  • 3 206
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Здравейте момичета,

В петък бяхме при педи-то и тя се изпусна, че Йоана е със синкави склери по рождение, а битувало мнение из техните среди, че такива деца са по-податливи на заболявания и инфекции. Каза да не се притеснявам излишно, че детенце засега вървяло добре. Днес реших да пусна един сърч от любопитство и буквално се втрещих от резултатите - от сърдечно-съдови, белодробни, чернодробни проблеми - та до глаукома, костни проблеми и намален слух -  никъде не срещнах, да се споменава за състоянието, като за нормален физически белег. Много съм притеснена, но ще се опитам да бъда обективна в преценката си, за нещата, които на мен ми се струват нередни:

1. От както се е родила, има едно особено хъркане, което липсваше при синът ми. Като да е хремава, но няма секрети, а на слушалка гърдите са чисти и гърлото е добре.
2. Последните 4м. расте само по 1см. на месец, което ми се струва малко - сега е 68 см, а се роди 51 см.

Очичките и са бистри, пъстри и зеленикави - като моите. Синкавото е равномерно и само оттенък. Няма луксация, фонтанелата е много малка и почти се е затворила, изследванията и са нормални, изкара много леко 2 грипа, които лепна от баткото, по темперамент е много засмяна и жизнена.

Ако имате или сте имали подобни симптоми, кажете наложителна ли е консултация със специялист и ако да, какъв да търся?


# 1
  • Мнения: 780
За първи път чувам.Аз бих направила консултация с друг специалист, дори и да е за успокоение.Казваш, че всичко е нормално.Радвай се на детенцето и не се тревожи.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт