Хълцане?

  • 1 377
  • 19
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Сигурно има тема за хълцането и то не една, но нямам много време да чета Sad.Малката е на 9 дена, кърмим се горе долу на 3 часа, понякога и на по-малко, храним се общо взето 8 пъти в денонощие.Тъй като се роди мъничка-2.800кг. е доста дремлива Simple Smile, спи и суче, после почти не се урига, държала съм я и 30 минути.Хълца по 10 минути на почти всяко хранене, струва ми се, че не е нормално...има ли как да и помогна и каква може да е причинита?Забравих, суче около 20 минути на хранене, рядко 30.
Предварително благодаря за отговорите, знам, че тук ще намеря полезен съвет.

# 1
  • Мнения: 2 132
На мен лекарката ми ме предупреди още преди да съм родила, че бебетата много хълцат и кихат и да не се притеснявам Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Изобщо не се притеснявай, напълно нормално е да хълца.

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да. Напълно нормално е.  Peace
Друг е въпроса, че не е никак приятно.  Sad  И този момент ще премине.

# 4
  • Мнения: 668
При мойта мома това също беше (и е все още) често явление. Единственото което й помага е да й предложа малко да посуче, като поцокне малко и премине хълцавицата тя сама се отдръпва.
Пробвай по този начин, дано ти помогне. Иначе не е страшно, но не е приятно за детето.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 017
Да, нормално е бебоците да кихат и хълцат

# 6
  • София
  • Мнения: 618
Нормално е, Дани хълцаше още от корема и продължи и извън него  Peace В началото доста често,а  сега като се смее по-дълго време  Grinning

# 7
  • Мнения: 221
При мойта мома това също беше (и е все още) често явление. Единственото което й помага е да й предложа малко да посуче....

И при нас беше така.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Нормално е, Дани хълцаше още от корема и продължи и извън него  Peace В началото доста често,а  сега като се смее по-дълго време  Grinning
да, и на мен каката още в корема ми хълцаше.
Сега и двамата хълцат,малкия понякога може и цял час да хълца,и нищо не помага,нито
вода нито храна.Спира от самосебеси. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 102
Да, нормално е.И моето дете хълцаше в корема и като се роди също доста често.Сега вече е по-рядко.

# 10
  • Мнения: 94
ние сме на 6м и още хълцаме. помага ни водичка с лъжичка или кърмичка. Simple Smile

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъшеря хълцаше когато беше в корема,но сега изключително рядко  Peace

# 12
  • Мнения: 781
Сина ми много хълцаше и в корема и сега и то по едно и също време smile3521
всеки следобед си прави серийка от по десетина минути.
Понякога и след ядене ако взема пампата да сменям или го раздърмуцкам повече smile3521
Не се притеснявай бебчовците си хълцукат и кихат повече от нас.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моето бебе хълца, по-често като се нахрани и започва. Не иска да пие вода, защото е нахранен и след няколко минути сам спира да хълца. А също така и честичко киха. Ама това е нормално за бебчетата.

# 14
  • Мнения: 24
И ние още от корема си хълцаме, хълцаме и сега, след ядене най-често, но има случаи и в друго време.

Общи условия

Активация на акаунт