остеопения

  • 12 545
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Майка ми се разболя от  остеопения.

Предписаха й да взема актонел обаче засега няма ефект а й вреди ужасно на стомаха. Интересува ме ако някой има информация за това заболяване моля да сподели. Мерси.

# 1
  • Мнения: 160
повдигам темата.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 082
http://www.osteoporosa.com/display.php?page=ostero7
по принцип тези лекарства дразнят корема.колко време е приемала майка ти този актонел.сега има бонвива/лекарството е пак бифосфонат,като актонела/,но на инжекции,които се бият на три месеца.освен това се приема калций и фосфор,но назначени от лекар след нужните изследвания.може да и вземеш и сусам -съдържа много калций-консумира се смлян,може и объркан с мед...

# 3
  • Мнения: 3 410
Остеопенията е напълно обратимо състояние. Преди две години бях с остеопения и приемах почти една година по 1 г калций на ден (моите таблетки бяха с калций , магнезий и вит Д), сутрин смлян сусам по 1 сл, изключих газираните напитки и кафето .  Сега изследванията ми са много добри .

# 4
  • Мнения: 160
Мерси за отговорите!

Взема вече трети месец актонел обаче освен страхотните проблеми със стомаха няма никакъва промяна болката си стои. Това за другото лекарство ще й кажа да го провери, сусама с добра идея също.

А нещо за мазане  newsm78 примерно някакъв мехлем или нещо подобно да я облекчи поне малко от болките?

# 5
  • Мнения: 3 410
А дали болката и се дължи на остеопенията, защото аз нямах болки. Да не би да има артроза, освен остеопенията?

# 6
  • Мнения: 361
от юли, когато ми казаха, че имам остеопения /плътност на костите -2,8/, пия калций с витамин Д от 600 мг два пъти на ден по лекарско предписание. майка ми е с остеопороза и артрит- пие глюкозамин 1000 /или 1500 беше, не мога да си спомня/ по 2 пъти на ден от няколко години. за остеопенията- казаха ми, че е обратимо състояние, стига да не се стигне до остеопороза, но моята била хваната сравнително навреме. така че, ако е само остеопения- добре. иначе артритът е по-страшното и майка ми от години не може да се отърве от болките си в крака поради това заболяване....

Общи условия

Активация на акаунт