каишки за прохождане

  • 1 861
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Ползвахте ли каишки за прохождане с вашите деца и каква марка избрахте? Има ли различни видове /модели/ или се различават само по марката?
Ще се радвам да споделите  bouquet
Извинявам се ако темата вече е обсъждана,но не открих такава с търсачката

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не съм ползвала.Ако решиш да ползваш те съветвам да го направиш когато детето се пунсе и започне да върви самостоятелно.Защото преди това ще се научи да разчита на опората на каишката и няма да е толкова стабилно и сигурно без нея.Паданията няма да се размина със и без каишка, по-добре да се научи само като пада как да се пази  Wink

# 2
  • Мнения: 204
Аз ги пробвах но не бяха подходящи за нас. Не ги препоръчвам.

# 3
  • Мнения: 6 441
За мен също не са удобни,но всяко дете е различно.Вземи от приятелка и пробвай дали ще е удобно и тогава купувай. Peace

# 4
  • Мнения: 157
Благодаря ви за отговорите. За съжаление няма от кого да взема, за да пробвам.
 Преди няколко години като видях за първи път бях много възмутена (бебетата ми приличахакато на кученце с кайшка), но сега и аз се замислям Simple Smile
А има ли различни видове или са един тип?

# 5
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз използвах такива каишки.Подари ми ги приятелка , сложих ги на дъщеря ми когато вече беше проходила, т.е. вече ходеше у дома и искаше и навън, но се спъваше в неравностите а и се сърдеше когато я държах за ръка.Много ми бяха удобни , благодарение на тях сме спасявали многократно детенцето от ожулени колене и носле, а и мен не ме е болял кръста да вървя приведена зад нея и да я пазя да не падне. Винаги когато видя че някои води детенце за ръчичка или го държи за качулката приведен , препоръчвам да си вземат каишки.
Нашите бяха на Чико, но мисля че са еднотипни.

# 6
  • Мнения: 491
Аз не съм си купувала,против съм.Не ми тежи да я държа за ръце и да ходи.

# 7
  • Мнения: 326
Купих, зашото другите мами ползваха и аз си мислех, че с тях детето ще проходи по-лесно. Е да, ама не. То детето като усети че има къде да висне и се отпуска и се получава така, че го нослиш като в чувал.
Не си купувай. Най-добре детето само да си проходи

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Това е супер глупост !Сложих и ги веднъж,но ми се стори,че на малката хич не и  удобно.И нашите са от Чиковските,ако искаш ще ти ги подаря  Peace!

# 9
  • Мнения: 2 197
Моята дъщеря категорично отказа да бъде с каишки. Изнервяше се зверски когато и ги сложех. И така си останаха. Мисля, че няма особена разлика между марките. Нейните бяха български, на Стеда. Имат си там каишки за нагласяне на ширината.

# 10
  • Мнения: 1 477
Ползвам и са ми много удобни.Марката е  Canpol.

# 11
  • Мнения: 2 231
Ползвам и са ми много удобни.Марката е  Canpol.
И на мен ми подариха такива Canpol. Не съм ги пробвала още. Сега вършее с проходилката из целия апартамент, но мисля след месец да почна да ги ползвам, когато стане на 10м. Нямам намерения да си сасипвам кръста докато започне да ходи стабилно сама.
Струват 12 лв в Пакостник, така, че и да не вършат работа няма да обеднеем.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 715
Все още ползвам, но ги сложих, когато дъщеря ми вече се отпускаше да ходи. Старая се да не усеща, че я водя - не я дърпам и направлявам, за да не свикне, че е с опора винаги. Слагам ги само за навън, където падането може да завърши зле Sad А и си пазя кръста Laughing Нашите са на Чико Peace. Гледах в Пигис някакви английски, които доста трудно се закопчаваха. Но все пак принципът е еднакъв.

# 13
  • Мнения: 4 784
Не съм ги ползвала. Притеснявах се да не привикне към опората, която ще му придават каишките.

# 14
  • Мнения: 3 376
И аз не ги одобрявам и не намирам смисъл от тях.

Купих едни,за да връзвам малкия в количката,когато искаше да се вози прав,естествено,че не ги одобри.После не съм си и помисляла да ги слагам,когато проходи.

Не мисля,че има кой знае каква разлика при различните марки,нашите са някакви полски.

Ако някой ги иска ги подарявам,макар че като видя детенце с такова нещо...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт