Въпрос за обрив

  • 1 171
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Здравейте!
Синът ми е на 3 години. От няколко дена е болен - 2-3 дена висока температура, без нищо друго и след това кашлица. Джипито каза вирус и изписа само Синекод и капки за нос. Дадох 2 пъти от сиропа за кашлица, но го спрях и минах на Стодал, защото след обедния сън имаше едно зачервено петънце на бузката и реших, че може да е от него. До сега не беше пил този сироп. След известно време забелязах, че петънцето е изчезнало. Но от вчера до сега на няколко пъти се появяват пъпчици (на групичка) на различни места по тялото - веднъж само на едната бузка, тази сутрин около долната част на очите, след обед на крачето. Най -странното е, че след час, да речем, изчезват. След време се появяват на друго място. Пъпките са без връх, по-широки и плоски, със същия цвят на кожата. В началото не го сърбяха, но сега гледам, че започва да се чеше. Ясно е, че реагира на нещо, но какво е то? Не е ял нищо по-различно от обичайното, освен този сироп, но него не съм давала от 24 часа вече? От болестта много се поти, предположих, че може да е от изпотяването, но май не е от това. Дали този вирус не е причината? На някой случвало ли се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 20
Здравей,
И нас ни тръшна гаден вирус, вече 5 ден. Първо имахме разстройство, после температура, след това обилна хрема и кашлица. Лекуваме се с Инфлуцид и капки за носа както и Мукоплант. Педиатърката при която ходим на частен прием и която е доста добър специалист ми обясни че така протича вирусът а също и да очаквам обрив подобен на заушката. И така вчера и на нас ни излезе една пъпка на бузата без връх, след това по лицето и имаше ситни пъпки, които днес вече ги няма. Та относно обрива ми каза че трябвало да се спазва белтъчна диета а също и давам Фенистил капки.
Това е което мога да споделя......
А от една позната чух че нейната педиатърка споделила че с обривът настъпвал и краят на вируса.
Така че има надежда.
 

# 2
  • Мнения: 1 014
Благодаря ти за отговора, донякъде ме успокои с това обяснение. Всъщност от тогава вече не са му излизали тези странни пъпки. Вирусът при него попремина, но сега сме ние наред. При мен протича с изключително силни болки в гърлото, до сега така не ме е боляло гърло, а и продължава вече седмица. При малкия все още има кашлица, но педиатъра ме "успокои", че остатъчната кашлица минава за месец.

# 3
  • Мнения: 94
здравейте,моми4ета Simple SmileПреди една седмица моя син се разболя от гнойна ангина и педито му изписа  антибиотик,добре но ангината мина и той целия се обрина.Лекарката каза че е получил алергия от антибиотика и сега незнам дали наистина е от това??Мажа го с фенистил гел и му давам перитол по 2,5 мг.Това лекарство е противоалергично

Общи условия

Активация на акаунт