Сърби ме!!!

  • 7 230
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Въпроса ми е към мамите които имат шевове от вагинално раждане.
В началото е ясно,че шевовете болят,но не знаех,че после сърби така гадно!Това трябва да е признак,че зараства,но една моя позната ми каза,че това не било хубаво и можело да е признак за нещо друго.Аз обаче на идея си нямам.Вие как бяхте?Сърбеше ли ви и вас?Моите шевове са на 16 дни,но конците още не са паднали.Моля споделете и дали сте правили някакви специални промивки с някакви билки?На мен нищо не ми казаха в болницата и за сега се мия всяка вечер и всяка сутрин само със сапунче.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 391
Мне, не съм имала подобни усещания Rolling Eyes
Може би промивките със смрадлика много ще те облекчат.

# 2
  • Мнения: 3 929
Май никак не е било удачно да се миеш само със сапун. Много полезни са промивките сутрин, обед и вечер с отвара от смрадлика, а после - пръскане с Бивацин спрей. Обаче спреят се ползва само около седмица след раждането, а иначе проивките продължават повече време. Защо не си направиш отварата? Смрадлика или тетра продават в аптеките, а на опаковката са дадени указания за приготвяне на отварата. Това е най-често използваното средство в такива случаи. Дори ще ти помогне и при сърбежа.

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз не съм имала нищо подобно  #Crazy

Зашо не отидеш на преглед ?  newsm78

# 4
  • Мнения: 9 973
Мне, не съм имала подобни усещания Rolling Eyes
Може би промивките със смрадлика много ще те облекчат.
да,така е Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 928
Извинявай, но като прочетох заглавието първото, което ми хрумна бе на напиша: "Ами почеши се".
Момичетата правилно са те посъветвали за промивките със смрадлика, ще ти помогнат  Peace

# 6
  • Мнения: 1 254
мен също не ме е сърбяло. попитай гинеколога си  Peace
аз се пръсках с оксикорт спрей около 10 дни, правех промивки с разтвор от риванол и йод. тетрата също е много полезна. прави промивки поне 2 пъти дневно
мисля, че не е добра идея да се миеш само със сапун

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
На твое място бих отишла на лекар и то колкото се може по-скоро. Успех.

# 8
  • Мнения: 1 666
Имах един шев, конецът ми падна на 7-ия ден, но не съм имала никакви сърбежи. И знам, че не е хубаво да се миеш със сапун докато имаш още конци. Може сърбежът да ти е от това - от изсушаването на кожата и лигавицата. Но питай и лекаря си!

# 9
  • Мнения: 1 931
Май никак не е било удачно да се миеш само със сапун. Много полезни са промивките сутрин, обед и вечер с отвара от смрадлика, а после - пръскане с Бивацин спрей. Обаче спреят се ползва само около седмица след раждането, а иначе проивките продължават повече време. Защо не си направиш отварата? Смрадлика или тетра продават в аптеките, а на опаковката са дадени указания за приготвяне на отварата. Това е най-често използваното средство в такива случаи. Дори ще ти помогне и при сърбежа.
Аз това бих написала. А и обади се на лекаря си и питай.  А и това си е рана, как така да миеш рана със сапун? Непрекъснато промивки само със смрадлика до пълното възстановяване е достатъчно.

# 10
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
На твое място бих отишла на лекар и то колкото се може по-скоро. Успех.
Не съм имала сърбежи.Правех промивки със смрадлика без сапун. Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Май никак не е било удачно да се миеш само със сапун. Много полезни са промивките сутрин, обед и вечер с отвара от смрадлика, а после - пръскане с Бивацин спрей. Обаче спреят се ползва само около седмица след раждането, а иначе проивките продължават повече време. Защо не си направиш отварата? Смрадлика или тетра продават в аптеките, а на опаковката са дадени указания за приготвяне на отварата. Това е най-често използваното средство в такива случаи. Дори ще ти помогне и при сърбежа.
Аз това бих написала. А и обади се на лекаря си и питай.  А и това си е рана, как така да миеш рана със сапун? Непрекъснато промивки само със смрадлика до пълното възстановяване е достатъчно.


 Peace

# 12
  • Мнения: 2 131
Не ме е сърбяло. Последният ми конец падна на 8-ия ден. Пръсках се с Бивацин.
Може би, наистина не е зле да се консултираш с лекар.  Peace

# 13
  • Мнения: 132
Аз още в болницата си правих промивки с йод,а като се прибрах в къщи,започнах да редувам с тетра.По едно време започнах да усещам щипене,отидох на лекар и ми предписаха да се мажа с клотримазол(много ми помогна),но най-добре отиди на лекар

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
След първото ми раждане имах един външен шев. Нямала съм сърбежи. Правех си промивки със смрадлика. След второто раждане имах 2 външни шева, на същото място от първото раждане. В болницата след тоалет ми слагаха прахче Топоцин. И отново нямах сърбежи.
По-добре се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт